„Kiek dar kentėsime?“, – klausė netrukus vyksiančio šonaslydžio skelbimą stotelėje pamatę vietiniai Vidzgirio gyventojai. Jie gali būti ramūs, birželį numatytas šonaslydis neįvyks, nes savivaldybė organizatoriams rengti šį renginį Raudonkalnio gatvėje leidimo neišdavė.
Alytaus miesto savivaldybė gavo ne vieną gyventojų skundą dėl paskutinį gegužės savaitgalį vykusio šonaslydžio festivalio sukeltų nepatogumų.
„Tą penktadienio vakarą ir visą šeštadienį Vidzgirio mikrorajone nebuvo įmanoma būti – automobilių variklių riaumojimas neleido ramiai ilsėtis. Mūsų kelių mėnesių kūdikis buvo nuolat prikeliamas iš miego, o augintinė Maltos bišoniukė Berta iki šiol bijo išeiti į lauką, vos išgirdusi garsiau riaumojančią transporto priemonę, tuoj pat lyg kulka šauna namų durų link.
Be to, neįmanoma prasiverti langų ne tik dėl triukšmo, bet ir dėl svylančių padangų kvapo. Dangus buvo apsitraukęs juodu mėlynu rūko šydu. Nejaugi miesto valdininkai, leidę organizuoti tokius renginius miegamajame mikrorajone, nė trupučio nemąsto? Ar Alytuje tai vienintelė vieta organizuoti šonaslydžio varžybas?“, – pasipiktinimo neslėpė į „Alytaus naujienų“ redakciją kreipęsis Likiškėlių gatvėje gyvenantis jaunas alytiškis Rokas.
Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Kęstučio Žuromsko, miesto valdžia po šio renginio sulaukė ir daugiau skundų: „Gyventojai nepasitenkinimą reiškė ir dėl to, kad organizatoriai laiku nepasirūpino apie uždarytą eismą gatvėje perspėjančiais kelio ženklais, nebuvo nurodytos schemos, kaip apvažiuoti kvartalą.
Dėl to buvo susidariusi trumpalaikė automobilių spūstis, o iš kitų miestų atvykusiems gatvių nežinantiems svečiams taip pat buvo sunku susiorientuoti, kur važiuoti.“
K. Žuromsko teigimu, skųstasi ir dėl triukšmo, kvapo. Teko ilgai laukti, kol organizatoriai sutvarkys po renginio nekaip atrodančią Raudonkalnio gatvę. Jie privalėjo surinkti visas šiukšles, švariai nušluoti ant važiuojamosios kelio dalies likusias padangų atplaišas, atstatyti sulankstytus kelio atitvarus, kitą infrastruktūrą, perdažyti po varžybų nutrintas baltas kelio ženklinimo linijas.
„Po renginio ant kelio dar ilgai gulėjo padangų atplaišos, liko jų žymės. Teko ieškoti ir organizatoriams priminti jų įsipareigojimus, kad privalo sutvarkyti viską iki galo, nes vaizdas po renginio mūsų netenkino“, – sakė K. Žuromskas.
Tiesa, šiuo metu Raudonkalnio gatvė jau aptvarkyta, nublukusios baltos linijos atnaujintos, tačiau dar ketvirtadienį važiuojant ties ja esančiu posūkiu akį vėrė ant važiuojamosios dalies nuo padangų likusios juodos žymės, mėtėsi viena kita šiukšlė, buvo nenutrintos trasos žymėjimo vietos.
Ties prekybiniais konteineriais prie kelio stovintys metaliniai stovai su mėlynomis lentelėmis iki šiol sulankstyti ir neatstatyti.
„Semi Pro“ šonaslydžio šou organizavo ne per seniausiai susikūrusi „drifto“ komanda „Side to Side“, šiais metais tapusi Lietuvos automobilių sporto federacijos nare.
Gali būti, kad toks Raudonkalnio gatvės naudojimas komerciniams renginiams, sukeliantiems tiek daug nepatogumų aplinkiniams gyventojams, greičiau nei įprastai pareikalaus atnaujinimo iš savivaldybės biudžeto lėšų, kurių pertekliumi pasigirti negalime.
Pasak K. Žuromsko, atsižvelgusi į neatsakingą renginio organizatorių elgesį ir iki galo nesutvarkytą gatvės infrastruktūrą, miesto valdžia svarsto ateityje uždrausti tokio pobūdžio renginius organizuoti Raudonkalnio gatvėje. Juos bus siūloma rengti Pramonės rajone, kur vykdavo ir anksčiau.