„Šie muliažai bus normalaus pareigūno ūgio, jų dizainas – įprasta policininko uniforma. Muliažai bus matomi ne tik dieną, bet ir tamsiuoju paros metu. Atskirti juos nuo gyvų pareigūnų bus įmanoma tik iš labai arti“, – teigė Klaipėdos kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis.
Tokią metalinių policininkų idėją jis nusižiūrėjo Austrijoje. „Tiesą sakant, vaizdas paliko įspūdį, tada ir pagalvojau, kad tai galima įgyvendinti ir Klaipėdoje. Kiek žinau, Vilniuje buvo bandyta statyti kartotinius policininkų muliažus, tačiau jie neatlaikė oro sąlygų, todėl juos reikėjo pašalinti. Mūsų policininkai bus metaliniai, jie atlaikys ir vėją, ir lietų, todėl galės stovėti ir žiemą, ir vasarą“, – tvirtino R. Šideikis.
Jis kol kas nedrįso kalbėti nei apie tai, kiek kainuotų pagaminti vieną tokį metalinį policininką, nei apie tai, kada jie gali būti pastatyti.
„Gal iš pradžių pastatysime du ar tris tokius muliažus, o paskui žiūrėsime. Gal jie atsiras jau gruodžio 1 dieną, o gal kitų metų pradžioje“, – R.Šideikiui antrino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, ypač palaikantis tokią idėją.
Jo teigimu, šis sumanymas tikrai bus įgyvendintas. „Jei jau įvairios organizacijos susitelkia, kad pastatytų paminklus, manau, kad galime suvienyti įvairių institucijų jėgas, kad eismą stebėtų metaliniai policininkai“, – įsitikinęs V. Grubliauskas.
Skaičiuojama, jog Klaipėdoje galėtų atsirasti 10-15 tokių metalinių policininkų, nors jų poreikis yra – 40-50.
„Juos statytume prie nereguliuojamų sankryžų, kuriuose kyla didžiausia grėsmė eismo dalyviams, taip pat prie pėsčiųjų perėjų, kad pėstieji būtų labiau apsaugoti. Manau, jog kiekvienas vairuotojas, pastebėjęs policininką, automatiškai sumažina greitį, stengiasi vairuoti laikydamasis visų Kelių eismo taisyklių. Tokia ir yra šių muliažų paskirtis“, – dėstė R. Šideikis.
Jo teigimu, pastaruosius trejus ar ketverius metus eismo situacija laidoje nesikeičia – užfiksuojama beveik tiek pat eismo įvykių, juose sužeistų ar žuvusių žmonių.
„Mūsų tikslas yra siekti, kad per metus nebūtų nė vieno žuvusiojo eismo įvykiuose. Metaliniai policininkai ir yra viena tų prevencinių priemonių, kuri gali padėti sumažinti eismo įvykių skaičių“, – nuomonę reiškė R. Šideikis.
Jam pritarė ir V. Grubliauskas. „Geriau reikia orientuotis į eismo įvykių prevenciją, saugumą, o ne paskui verkti dėl pasekmių. Tai parodė ir skaudus įvykis Panevėžyje. Kai bėgame pagal pasekmes, nieko nepasiekiama, nes mirtinai sužalotų žmonių neįmanoma prikelti gyventi“, – konstatavo Klaipėdos meras.
Šiemet Klaipėdoje eismo įvykiuose jau žuvo aštuoni žmonės, pernai per tą patį laikotarpį būta septynių aukų.