„Geriau daryti kažką, negu nedaryti nieko“, - apie pasikeitimus sakė Lietuvos automobilininkų sąjungos prezidentas, Alytaus autoklubo direktorius Rimvydas Anusauskas.
Anot jo, iki šiol galiojusi papildomo mokymo tvarka tik praradusiems teisę vairuoti sulaukė kritikos. Pagal dabartinę tvarką praktiškai nebeliko su pažeidimais nesusijusių teorinių ir praktinių mokymų ir neadekvačių reikalavimų vairuotojus ruošiančioms įstaigoms.
Nors, R. Anusausko manymu, ir dabartinis papildomo mokymo aprašas yra tobulintinas, pavyzdžiui, diferencijuojant mokymo turinį pradedantiesiems ir jau turintiems vairavimo stažą vairuotojams.
„Manau, kad tai nėra labai teisinga. Vairuotojams, kuriems dėl tam tikrų nusižengimų buvo atimtas vairuotojo pažymėjimas, turėtų būti taikomi specifiniai reikalavimai“, - teigė R. Anusauskas.
Per papildomą vairuotojų mokymą pradedantieji vairuotojai ir vairuotojai, kuriems atimta teisė vairuoti, privalės: individualiai su mokymo įstaigos psichologu analizuoti padarytą KET pažeidimą, išklausyti teorijos kursą, psichologijos kursą, mokytis saugiai, ekonomiškai ir tausodami aplinką vairuoti B kategorijos transporto priemonę.
Papildomas mokymas bus užbaigtas, kai vairuotojai išlaikys žinių patikrinimo testą.
R. Anusauskas priminė, kad Alytaus autoklube papildomo vairuotojų mokymo kursai trunka tik vieną dieną. Įmonės specialistai kiekvienam vairuotojui padeda paruošti pažeidimo aprašą, teikia konsultacijas, padėsiančias tinkamai pasiruošti galutiniam testui.
Sudarant mokymo sutartį papildomam mokymui vairuotojas privalo pateikti:
• Asmens dokumentą;
• Įsigaliojusių teismo sprendimą arba policijos nutarimą (daroma kopija);
• Vairuotojo pažymėjimą (jei neatimtas, daroma jo kopija);
• KET pažeidimo aprašą (pridedamas prie sutarties).
Pažeidimo aprašas rengiamas valstybine kalba A4 formato (210x297 mm) lape. Jei vairuotojas nekalba valstybine kalba, pažeidimo aprašas gali būti parašytas ir kita kalba, tačiau kartu su juo turi būti pateiktas vertimas į valstybinę kalbą. Pažeidimo aprašo puslapiai numeruojami ir susegami, titulinio lapo viršuje rašomas mokymo įstaigos, kuria jis pateikiamas pavadinimas, nurodomas vaituotojo vardas, pavardė, data ir pasirašoma.
Pažeidimo aprašas turi turėti šias dalis:
• Įvadą, kuriame aprašomos KET pažeidimų aplinkybės (pažeidimo ar eismo įvykio vieta, pažeidimo esmė, situacija, gali būti schema).
• Pažeidimo vertinimą (pateikti KET pažeidimo (-ų), komentarą, pažeidimo (-ų) vertinimą (-us)).
• Išvadas ir pasiūlymus (nurodomos konkrečios siūlomos priemonės (išvardinti), kurios padėtų vairuotojams išvengti panašių pažeidimų, kita jūsų nuožiūra su pažeidimu (-ais) susijusi svarbi informacija).
• Informacijos šaltinius (nurodomi informacijos šaltiniai, kuriais buvo remtasi rengiant pažeidimo aprašą).
• Priedus (pridedamos schemos, grafikai ir kita informacija, susijusi su KET pažeidimais).