Dėl prirūkyto automobilio – kompensacija
Viena priežasčių, kodėl automobilio saloną tenka valyti dažniau, aktuali mėgstantiems automobilyje užtraukti dūmą. Jeigu automobilyje rūkoma, tabako dūmai nusėda ir įsigeria į paviršius. Dėl šios priežasties vien tik išvėdinti saloną neužtenka.
„Deals On Wheels“ įkūrėjas Laurynas Boguševičius sako, kad problemos dydis gali priklausyti nuo to, kiek ankstesnis savininkas buvo užkietėjęs rūkalius, tačiau, pirkdamas automobilį iš įmonės, naudoto automobilio pirkėjas dažniausiai nė nepastebės, kad jame buvo rūkoma.
„Automobilį išvalome iš anksto, kad klientas nepatirtų jokio diskomforto. Šiuo metu yra galimybių nesunkiai panaikinti beveik visus tabako dūmų pėdsakus. Savo darbe susidūrėme tik su vienu atveju, kai automobilio salonas buvo tiek prirūkytas, kad Lietuvoje nepavyko rasti sprendimo, kaip panaikinti blogą kvapą. Tą kartą klientui teko sumokėti kompensaciją už moralinę žalą“, – kalba L. Boguševičius.
Automobilyje naudojant bedūmius tabako gaminius, problemų dėl nuosėdų ir kvapo iš esmės nekyla. Pašnekovo teigimu, užtenka kuriam laikui palikti pravirą automobilio langą.
Ankstesnio šeimininko šuo aktualu alergiškiems žmonėms
„Lietuviams nėra svarbu, ar perkamame naudotame automobilyje buvo vežiojami gyvūnai. Iki šiol nė vienas pirkėjas nėra to klausęs“, – sako L. Boguševičius.,
Klausimas, ar ankstesnis automobilio savininkas jame važiojosi savo šunį arba katę, gali būti aktualus žmonėms, kurie yra alergiški naminiams augintiniams. Nustatyti tai plika akimi pavyksta ne visada, nes, „Deals On Wheels“ įkūrėjo teigimu, į Lietuvą paprastai atvežami gana tvarkingi mažai naudoti automobiliai.
Matomus akivaizdžius gyvūnų paliktus pėdsakus ir dėmes galima nesunkiai išvalyti, ypač iš odinių sėdynių. Bet net jeigu tokių pėdsakų nėra, alergiškam pirkėjui įsigytą naudotą automobilį visada patartina nuvežti į valyklą ir gerai išvalyti saloną, ypač jeigu automobilis perkamas iš privatus asmens.
Kada reikia valyti automobilio saloną?
Griežtų taisyklių, kaip dažnai reikėtų valyti automobilio saloną, nėra. Tai priklauso nuo automobilio naudojimo pobūdžio, nuvažiuojamų atstumų, kiek žmonių automobiliu įprastai keliauja, ar yra rūkančiųjų automobilyje ir taip toliau.
L. Boguševičius sako, kad automobilio salono valymo dažnis labiausiai priklauso tik nuo šeimininko švaros standarto ir požiūrio į asmeninę higieną.
„Yra tekę matyti automobilių, kurių salonas primena sąvartyną, ir tokių, kurių šeimininkai, kaskart pasinaudoję automobiliu, siurbia kilimėlį. Aš pats laikausi nerašytos taisyklės savo šeimos automobilius iššveisti kiekvieną pavasarį – man tai savotiška meditacija“, – kalba L. Boguševičius.
Kas kita – automobilio filtrai ir tepalai. Pastaruosius, siekiant išvengti nesusipratimų ir labai brangaus variklio remonto, L. Boguševičius dėl šventos ramybės rekomenduoja pasikeisti visada, įsigijus naudotą automobilį, nebent jis yra beveik naujas ir turi serviso knygelę.