Grahamo galva – tarsi riedulys, kojos primena kelmus, o krūtinė lyg savotiškos dumplės.

Skulptūros autorė, garsi menininkė Patricia Piccinini, Grahamą sukūrė bendradarbiaudama su geriausiais šalies traumų chirurgais bei eismo įvykių tyrimų ekspertais.

Eismo įvykių komisijos atstovai sako, kad Grahamas buvo sumanytas kaip būdas atkreipti dėmesį į žmogaus pažeidžiamumą keliuose.

Grahamas turi itin storą ir patvarią kaukolę, neturi kaklo, o ypatinga krūtinės struktūra atlieka savotišką oro pagalvės funkciją.

Skulptūra pagaminta iš silikono, anglies pluošto, gumos ir žmogaus plaukų.

„Labai domėjausi, rinkau informaciją, mokslinius faktus, o tada radau būdą, kaip tai visa tai perteikti menišku būdu, taip, kad būtų paliestos emocijos“, – ABC teigia P. Piccinini.

„Šiuo atveju svarbiausia akys. Būtent per jas žmogus pajunta ryšį, perskaito žinutę“, – teigia menininkė.

Eismo įvykių komisijos vykdomasis vadovas Joe Calafiore teigia, kad žmogus gali „išgyventi automobiliui dideliu greičiu atsitrenkus į sieną, tačiau susidūrus automobiliams, greitis dar didesnis, didesnė ir smūgio galia, todėl ir vilties išgyventi – žymiai mažiau“.

„Automobiliai evoliucionuoja žymiai greičiau nei žmonės. Čia sėdintis Grahamas padeda mums suprasti, kodėl būtina visais įmanomais būdais gerinti saugą keliuose ir saugotis galimų klaidų“, – teigia institucijos atstovai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)