Pareigūnai atsiprašydavo, kad sustabdydavo, prašydavo pakvietimų į laidas ir renginius

Kai pamatau, kad sustabdę pareigūnai mane atpažįsta, suprantu, kad tai yra normalu, aš to visiškai nesureikšminu dėl vienos priežasties, nes tokia yra mano darbo specifika. Anksčiau būdavo linksmiau, kuomet dalis pareigūnų, pamatę jiems pažįstamą iš ekranų veidą, atsiprašydavo, kad išvis sustabdydavo, ir paleisdavo nieko neprašę. Pasitaikydavo drąsesnių, kurie paprašydavo pakvietimų į TV žaidimo „Taip ir Ne“ filmavimus, renginius. Tai daug esu jų išdalinęs [juokiasi – aut. pastaba].

Arūnas Valinskas

Bet laikai keitėsi ir teisių pradėjo prašyti, tai vis sakydavau, kad palikau kitame švarke. Tuomet sistemos nebuvo dar, kur gali patikrinti. Kai antrą kartą mane sustabdė tas pats policininkas ir priminė, kad aš jau anąkart sakiau, jog palikau teises švarke, pasiteisinau, kad turiu daug švarkų. Po to karto supratau, kad jau reikia išsilaikyti“, – prisimena A. Valinskas.

Niekas nekainuoja taip brangiai, kaip pigi valdžia ir pigi policija

„Šiandien nepastebiu už krūmų laukiančios policijos, bet kai neseniai važiavau „geriausiu“ Lietuvos keliu – Molėtų plentu, ten mačiau gražioje vietoje tarp krūmų įsitaisiusį policijos automobilį, šalia kurio buvo pastatytas greičio matavimo trikojis. Tai čia kaip „senais gerais laikais“ tykojo“, – šypsosi prodiuseris.

Trikojis

A. Valinskas sako, kad su visa pagarba policijai jis suprantantis jų sunkų darbą, bet kai kada jie elgiasi kaip vaikai arba nesielgia taip, kaip derėtų, nori pasipelnyti, gaudo lygioj, tiksliau, kaip tik toj vietoj, kur galima suklysti net ne dėl pačių vairuotojų kaltės, ne specialiai.

„Kaip pavyzdys yra perkėla į Kuršių neriją. Pirmumo teisę į keltą įvažiuoti turintys Neringos gyventojai privalo atsistoti su visais į bendrą eilę ir norėdami aplenkti turi išsukti iš jos, kirsti juostą, kur jų laukia policija su protokolais. Juk galima būtų padaryti taip, kad jie normaliai, nepažeisdami taisyklių, galėtų pasinaudoti ta pirmumo teise įvažiuoti į keltą. Toks vaizdas, kad policija specialiai laukia, kad kam nors neišlaikys nervai, kad žmogus pažeis taisykles, ir tada jie prigaus. Manęs ten sustabdę nebuvo, nors daug važinėju, kantrybės dar turiu“, – šypsosi prodiuseris ir pabrėžia, kad bendrai į žmogiškas policijos klaidas žiūrintis geranoriškai.

Arūnas Valinskas

Buvęs Seimo Pirmininkas sako, kad kaip ir mokytojams, kaip ir gydytojams, taip ir pareigūnams, ir kitiems tokius darbus dirbantiems reikia kelti atlyginimus, bet čia labiau siekiamybė, nes ne viską galime padaryti, nors ir suvokiame, kad reikia: „Niekas nekainuoja taip brangiai, kaip pigi valdžia arba pigi policija, kaip šiuo atveju.“

Paklaustas, kada paskutinį kartą policija jį stabdė, A. Valinskas sako, kad prieš dvi savaites: „Mes turime įsigiję sodybą Utenos rajone, Saldutiškyje. Vidury miestelio, žiūriu, stovi policija ir tikrina iš abiejų kelių važiuojančius. Stabdė du ekipažai. Mane sustabdė nepaprastai žavi šviesių plaukų pareigūnė. Paklausė, ar vartojau alkoholio, atsakiau, kad jau pasimokiau. Vis tiek paprašė papūsti į alkotesterį. Atsakiau, kad be problemų. Prieš atsisveikinant, pakviečiau dažniau atvykti, mums smagus tas dėmesys. Iš visos Lietuvos matytų policininkių, kurios yra mane stabdžiusios, ji tikrai buvo pati gražiausia [šypsosi – aut. pastaba].“

Policijos reidas Vilniuje

Prieš vairuojant – nė lašo, pastebi vis didesnę bėdą – vairavimą apsvaigus nuo narkotikų

Prodiuseris prieš aštuonerius metus antrąją Šv. Velykų dieną buvo sustabdytas policijos neblaivus. Tuomet į alkotesterį pripūtė 0,62 promilės.

„Vieną, ką tuomet supranti, kad bausmė pasiekia savo tikslą. Ne esmė, kiek baudos sumokėsi, – viešumas yra didžiausia bausmė žinomiems žmonėms. Ir ne tik viešumo kaina: pats suvoki, kad pasielgi blogai. Šiandien po vyno taurės nesėdu prie vairo, buvo gera pamoka.

Į klausimą, ar šiandien jaunesnioji šou verslo karta sėda prie vairo po vakarėlių, renginių, koncertų, A. Valinskas sako, kad tie, su kuriais turi reikalų, į vairavimą išgėrus žiūri atsakingai arba atvažiuoja su vairuotojais, nes nori atsipalaiduoti po darbo. Kiti pakoncertuoja ir išvažiuoja neužsibuvę.

„Kita bėda, kurią matau ir kuri darosi vis aktualesnė, tai vairavimas apsvaigus nuo narkotinių medžiagų – „žolės“, kokaino ir kitų. Tai – bręstantis blogis. Pati apsvaigimo nustatymo procedūra gerokai sudėtingesnė, nei patikrinti, ar vairuotojas išgėręs. Jei išgėrei 100 g degtinės ar dvi taures vyno, gal nebūsi toks apsvaigęs, bet alkotesteris iškart parodys girtumą, o su narkotikais yra kitaip. Turi žmogus jau būti gerai apsvaigęs, kad nesiorientuotų, tokie prie vairo nelabai ir sėda.

Bet jeigu apsvaigęs nuo šiek tiek kokaino ar parūkęs „žolės“, tai praktiškai sunku užfiksuoti, nors jis ne mažiau pavojingas kelyje nei išgėręs. Bet yra pareigūnų, kurie dirba ne pirmus metus, turi gerą, profesionalią akį ir gali nustatyti vartojus narkotikų iš išsiplėtusių vyzdžių, sutrikusios kalbos, judesių bei panašiai“, – sako A. Valinskas.

Vidutinis girtumo laipsnis

Labiausiai kelyje erzina iš galo spaudžiantys vairuotojai

Paklaustas, kokių pasikeitimų kelyje mato ir kas labiau erzina, A. Valinskas sako, kad jam kelyje smagu stebėti, kaip iš šalutinės gatvės geranoriškai šukų principu įleidžiamas į pagrindinę juostą kas antras vairuotojas. Apskritai, žmonės kultūringesni, kantresni, vairuoja atsakingiau.

„Aišku, yra ir problemų, jos niekur nedingsta. Mane labiausiai nervina vairuotojai, dažniausiai autostradoje, kurie priartėja per metrą nuo automobilio galo, važiuojančio antra juosta, ir jį spaudžia, mirksi šviesomis, draskosi, nesilaikydami saugaus atstumo. Nors mato, kad kitas vairuotojas lenkia kelis automobilius ar sunkvežimio koloną pirmoje juostoje ir tuoj pasitrauks, bet ne – parlekia visu greičiu, vos neatsitrenkia į galą ir spaudžia. Šitie „uodeginiai“ labiausiai mane erzina. Yra tokių vairuotojų, kurie įsivaizduoja, kad visi keliai ir kelių taisyklės – tik tam, kad važinėtų, o visi kiti, kurie yra kelyje, tik trukdo“, – pastebi nuolat po Lietuvą važinėjantis prodiuseris.

Iš kitos pusės, jis sako suprantantis tuos vairuotojus, kurie keikia antra eile važiuojančius leistinu įmanomu greičiu: „Aš pats visuomet stengiuosi važiuoti pirma juosta, jei ji laisva, netrukdydamas antra juosta važiuojantiems. Tas demonstravimasis, kad štai, aš važiuoju pagal taisykles ir kuria noriu juosta... Taip negalima. Tarkim, leistinas greitis yra 130 km per valandą, tai jei pasirenki tokį, turi važiuoti pirma juosta, jeigu ji neužimta. Jeigu kas nors lekia per greitai, tai jo reikalas, išsiaiškins policija, čia jo problema, bet turi jį praleisti.

Deja, tokia realybė ir niekam nesinorėtų kelyje sutiktų nei išgėrusių, nei apsvaigusių. O mano patarimas mums visiems – būti ne tik atsakingiems, atsargiems ir gerbiantiems kitus kelyje, bet ir nevažiuoti greičiau, nei paskui mus gali skristi angelas sargas.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)