Skelbė radę slaptą tunelį

„Senuose žemėlapiuose atradom, jog po Konstitucijos pr., netoli Nacionalinės dailės galerijos, yra slaptas tunelis. Tą teritoriją kruopščiai ištyrę, įsitikinome, kad tunelis tikrai yra!“ – socialiniame tinkle pirmadienį rašė V. Benkunskas.

Jis pridūrė, jog įėjimas į požeminį tunelį buvo atvertas per šulinį. Skelbta, kad tunelį dar analizuoja mokslininkai, tačiau meras vylėsi, jog ateityje tunelis galėtų tapti požemine perėja.

„Tokios jungties mieste reikia, o jos įrengimas ne nuo nulio leistų tą padaryti reikšmingai greičiau ir pigiau“, – rašė V. Benkunskas.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovai nurodė konkretesnę tunelio vietą – ties Nacionaline dailės galerija, prie sankryžos su Lietuvos Statutų gatve.

Spręs dėl pėsčiųjų perėjos įrengimo

Slaptu pavadintame tunelyje apsilankė ir Delfi komanda. Atvykome į Nacionalinės dailės galerijos ir Lietuvos Statutų gatvėje esančią sankryžą. Čia mus pasitikusi specialistų komanda išdalino šalmus, papasakojo, ko tikėtis tunelyje.

Tunelis yra giliau nei vienas metras po žeme. Tunelis driekiasi 57 metrus. Jo plotis siekia beveik 6 metrus, aukštis - 2,35 metrai.

Į tunelį mus lydėjęs įmonės „Grinda“ komunikacijos vadovas Egidijus Steponavičius pasakojo, kad po Konstitucijos prospektu esantis tunelis galėjo būti įrengtas prieš maždaug 40 metų. Skaičiuojama, kad apie 2003-iuosius tunelis buvo užmūrytas.

Paklaustas, ar anksčiau šiame tunelyje veikė pėsčiųjų perėja, pašnekovas patikino to nežinantis.

Pasak E. Steponavičiaus, Vilniuje tokių tunelių galėtų būti ir daugiau. Mat didesnio intensyvumo gatvės, įrengtos jau po 1980-ųjų, teoriškai galėjo turėti požemines perėjas.

Atrastas slaptas tunelis po Konstitucijos prospektu

Ar šis tunelis iš tiesų bus paverstas pėsčiųjų perėja, kol kas aiškinamasi. Pasak E. Steponavičiaus, šiuo metu Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai atlieka specialius tyrimus, o po trijų savaičių turėtų būti pateiktos išvados dėl tolimesnio tunelio panaudojimo.

„Kai kurios konstrukcijos yra truputį pažeistos, reikia tvarkyti hidroizoliaciją, kitas komunikacijas“, – komentuoja pašnekovas. Jo skaičiavimu, jei tunelis iš tiesų būtų paverčiamas pėsčiųjų perėja, tai užtruktų apie pusantrų dvejus metus.

Paklaustas, ar šis tunelis galėtų būti slėptuvė, E. Steponavičius patikina – tunelis galėtų būti priedanga, bet ne slėptuvė.

Sako, kad tunelis – ne toks ir slaptas

Vis dėlto, nors sostinės mero teigimu po Konstitucijos pr. esantis tunelis yra slaptas, vilniečiai apie jo egzistavimą sako žinoję ir anksčiau. Štai Seimo narys Tomas Tomilinas savo „Facebook“ paskyroje rašė, jog tunelį, o tiksliau – jame buvusią požeminę perėją, jis prisimena dar iš vaikystės.

„Aš visą vaikystę vaikštinėjau ta požemine perėja šalia Nacionalinės dailės galerijos, kurią meras pavadino slapta. Tai buvo normali vieša perėja su laiptukais“, – socialiniame tinkle rašė politikas.

Galiausiai vilniečiai, o tarp jų – ir Seimo narys Andrius Navickas, šmaikštavo, jog geriau paieškojus galbūt sostinėje galima surasti ir nacionalinį stadioną.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)