Šiuo metu laisvai patekti į Koncertų ir sporto rūmus Vilniuje galimybės nėra: pastatas yra avarinės būklės, jame lankytis be lydinčio asmens yra nesaugu. O tuos, smalsuolius, kuriems pastato saugumas nerūpi, turėtų sulaikyti stipri rūmų apsauga: ir lauke, ir pastato viduje įrengtos stebėjimo kameros, judesio davikliai, kurie apsaugai praneša apie kiekvieną nelegalų turistą, nusprendusį pasižvalgyti po istorinį statinį. Todėl tiems, kurie dar nėra buvę istoriniuose Koncertų ir sporto rūmuose, kadrai, užfiksuoti Delfi, gali būti vienintelė ir paskutinė galimybė susipažinti su išskirtinio pastato vidumi, o tiems, kurie jau yra jame buvę, prisiminti čia praleistas akimirkas. Reikėtų pabrėžti, kad šiame straipsnyje bus kalbama tik apie pastato architektūrą ir interjerą, objekto perspektyvas ir svarbą, lokacijos problematika aptariama nebus.
2021.05.27 22:08
Kadaise rinkęs tūkstantines minias, šiandien griūvantis pastatas penkiasdešimtmetį skaičiuoja vienas: kas saugoma po 9 užraktais?
(42)nuotraukų galerija
www.DELFI.lt
FOTO:
Vienas iš daugiausiai diskusijų ir dėmesio sulaukusių objektų ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje – Koncertų ir sporto rūmai Vilniuje. Šiemet penkiasdešimtmetį švenčiantis, jau ilgai apleistas pastatas, panašu, bus prikeltas naujam gyvenimui. Tačiau jo istorija ir architektūra – nepaprasta bei skaldanti visuomenę. Prisiminkime, kas įvyko Koncertų ir sporto rūmuose per pusę amžiaus ir dar kartą pasidairykime, kaip jie atrodo šiandien.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt