Tarp žinomiausių architektų studijos darbų – vienas iš naujųjų Pasaulio prekybos centro pastatų Niujorke, Pompidou nacionalinis meno ir kultūros centras Paryžiuje, „International Towers“ biurų pastatai Sidnėjuje, tarptautinės draudimo asociacijos „Lloyd’s“ būstinės pastatas ir „Leadenhall“ pastatas Londone bei daugelis kitų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vilniuje vystomo projekto konkursą tarptautinė architektų studija RSHP laimėjo pasiūlę išskirtinę ir į tvarumą orientuotą verslo centro koncepciją.
Lietuvoje viešintys architektai teigė, kad naujai besiformuojantis verslo rajonas atspindi dinamišką Vilniaus ir Lietuvos augimą. Projektuojant naująjį verslo centrą Konstitucijos prospekte jie siekė, kad pastatas savo dviejų, pasislinkusių stačiakampio formos tūrių forma atspindėtų jį supančią kultūrinę ir komercinę aplinką.
„Vilniuje maloniai stebina skirtingų laikotarpių pastatų sugretinimas: vienas šalia kito stovi dviejų aukštų mediniai namai, barokinės bažnyčios, didingi neoklasicistiniai ansambliai, modernistiniai pastatai ir spindintys nauji stikliniai daugiaaukščiai. Tarp šių pastatų esančios gatvės, prospektai ir aikštės sukuria gyvybingą miestą, kuriuo žmonės gali mėgautis. Mūsų projekto tikslas – sujungti šiuos skirtingus kontekstus, sukuriant naujas viešąsias erdves, stogo terasas, vidinius kiemelius ir naują dinamišką darbo vietą, kuri įsilietų į miestą, atspindėdama senojo ir naujojo Vilniaus charakterį“, – sakė RSHP asocijuotasis partneris ir projekto architektas Jack Evans-Newton.
Architektai į Lietuvą atvyko aptarti statybų eigą ir su visa delegacija – generaliniu rangovu UAB „Conres LT“, statybų valdymo įmone UAB „Contestus“, RSHP partneriais Lietuvoje UAB „Unitectus“ bei užsakovu UAB „Kvartalas“ – kartu dalyvaus fasado gaminių peržiūroje UAB „KG Constructions“ gamykloje.
„Galimybė įvertinti fasado gaminius gyvai atneša didžiulę naudą – leidžia pamatyti medžiagas, tekstūras, spalvas ir kitus fasado elementus realiomis sąlygomis. Tai svarbu, nes skaitmeniniai modeliai ar brėžiniai ne visada gali perteikti tikrą vaizdą. Apžiūrėdami pavyzdį, galime įvertinti, ar fasadas atitinka pastato estetinę ir funkcinę viziją“, – teigė J. Evans-Newton.
Architekto, J. Evans-Newton, teigimu, inžineriniu požiūriu naujojo verslo centro pastato forma yra gana paprasta, tačiau norint ją išvystyti, efektyviai panaudojant medžiagas ir pasiekti lengvumo bei subtilumo, reikėjo viską kruopščiai apgalvoti.
Verslo centro viduryje bus įrengtas visus pastato kompozicinius elementus sujungsiantis stikliniu stoglangiu dengtas atriumas, ant stogo veiks saulės jėgainė. Taip pat bus panaudoti dvigubi fasadai su išorinėmis žaliuzėmis ir daugybė kitų išmaniųjų sprendimų, kurie užtikrins tvarią bei patogią darbo aplinką darbuotojams. Visi šie pritaikomi sprendimai leis optimizuoti nuomininkų patiriamas energijos sąnaudas.
Verslo centre taip pat bus įrengta tvari, vandens cirkuliacija pagrįsta aušinimo sistema. Tokia pastato nuomininkams sukuriama sveika aplinka atitiks ir Europos Sąjungos reglamentus, numatančius iki 2027 metų sumažinti freono dujų naudojimą pastatuose.
Naujasis verslo centras statomas siekiant aukščiausio BREEAM „Outstanding“ tvarumo sertifikato bei A++ energinės klasės.
7 aukštų objekto plotas sieks daugiau kaip 19 tūkst. kv. m. Jo pirmame aukšte suplanuotos maitinimo, prekybos ir paslaugų patalpos, o viršutiniuose – biurai.
Naująjį verslo centrą vysto investicinis nekilnojamojo turto fondas „Right Bank Development Fund“, kurį valdo investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“. Pastato nuoma užsiima bendrovė „Colliers Baltics“.