1897 m. statytas vieno aukšto namas buvo pernelyg gražus, tad C. Zinnecker nupirko namą už 15 tūkst. dolerių ir pasiryžo perkelti jį į kitą vietą. Štai kokia informacija dizainerė norėjo pasidalinti su tais, kurie ryžtųsi tokiam sprendimui:

Reikia turėti sklypą

C. Zinnecker jau turėjo sklypą kitoje vietoje. Ten ji ketino statyti jurtą, tačiau šitas ketinimas išgaravo po to, kai pamatė namą. Sklypas užmiestyje buvo tobula vieta naujam namui.

„Ten nebuvo įvesta elektra, vanduo, nieko nebuvo“, – pasakojo dizainerė. Teko skubiai viskuo pasirūpinti, prieš perkeliant namą.

Iš anksto pasiskaičiuokite galimas išlaidas

Nekilnojamojo turto specialistai paskaičiavo, kiek maždaug kainuos pastato perkėlimas, – 30 tūkst. dolerių. Jie rekomendavo ir pervežimo paslaugas teikiančią įmonę, C. Zinnecker pasiskaitė anksčiau namus persigabenusių žmonių atsiliepimų apie šį vežėją.

„Paskaičiuočiau <...> naujo stogo, naujos elektros instaliavimo ir naujų santechnikos įrengimų kainą, dar prieš perkėlimą“, – teigė ji. Specialistė pataria tai padaryti iš karto, kad žinotumėte, kiek iš viso pinigų prireiks.

Jos išlaidos viršijo pradinius skaičiavimus: namas kainavo 15 tūkst. dolerių, 34 tūkst. kainavo pervežimas (dėl verandos, kurią ji būtinai norėjo pasilikti), 45 tūkst. kainavo pamatai naujame sklype, kainavo ir naujas stogas bei komunaliniai įrenginiai. Nepamirškite draudimo namui pervežimo laikotarpiui.


Tai ilgas procesas

C. Zinnecker namo perkėlimas truko dvi savaites. Pirmiausia atvyko pervežėjas, apžiūrėjo namą, vėliau – sklypą, į kurį perkels namą. Ji sudarė kelionės nuo taško A iki taško B žemėlapį, atsižvelgdamas į kelius ir elektros stulpus.

Paskui perėjo prie konkrečių darbų. Reikėjo nuimti visą stogą, nes jis buvo dengtas ne kartą, penkiais sluoksniais, nebūtų įmanoma jo dar kartą uždėti. Buvo apžiūrėtos grindų lentos, ar jos sandariai gula, namo struktūra buvo papildomai sutvirtinta iš vidaus. Namą atskyrė nuo pamatų, paskui perpjovė perpus.

Paskui namo puses užkėlė ant sijų ir pergabeno į krovininį automobilį. Vežėjas gavo leidimą uždaryti gatvę, todėl neprireikė policijos eskorto, o važiuojant kelyje nebuvo eismo. Tiesa, prireikė dviejų dienų (su nakvyne), kol pasiekė naują sklypą. Atvežtą namą pastatė tokia kryptimi, kaip norėjo savininkė. Paskui iškasė ir išmūrijo pamatus ir galiausiai pastatė ant jų namą.

Nebijokite proceso

Pasak C. Zinnecker, jei būtų kruopščiau suplanavusi, būtų sutaupiusi dalį pinigų, bet ji ragina žmones neišsigąsti: „Tikiuosi, sumos neišgąsdins žmonių, juk tiek pat sumokėtumėte, jei statytumėte naują namą. Galbūt kai kam pasirodys sudėtinga, bet taip nėra, juk statyti naują irgi nėra taip paprasta.“

Nuotraukų rasite ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją