„Mums svarbu ne tik pastatas, bet ir jį supanti aplinka. Norime, kad naujakuriai negyventų apsupti betono ir asfalto, todėl stengiamės padaryti taip, kad būtų kuo daugiau žalumos. Visgi taip darydami ne visada sulaukiame kaimynų pritarimo. Per keliasdešimt metų su esama aplinka „susigyvenusiems“ žmonės kiekvienas pokytis kelia įtarimų, tačiau viską galima išspręsti. Reikia tik abipusio geranoriškumo“, – sako daugiafunkcinės paskirties projektą „Pajūrio loftai“ Palangoje įgyvendinusios nekilnojamo turto vystymo bendrovė LINI direktorius Rolandas Vasiliauskas.
Miesto centre riogsojusį sovietinį sandėlį dailiu pastatu pavertusi ir naujam gyvenimui prikėlusi bendrovė kaimynų pretenzijų sulaukė ėmusi tvarkyti pastato aplinką, tačiau visi iššūkiai išsprendžiami.
„Pajūrio loftų“ statyba truko pusantrų metų, o pats projektas – net penkerius metus, nes daug laiko teko derinti projektą, kiek užtruko ir leidimų gavimas.
Pačiame miesto centre stovintį, palangiškių „rampa“ vadintą pastatą, kuriame buvo sandėliuojamos įvairios prekės, bendrovė LINI nusprendė įsigyti planuodama jį paversti gyvenamuoju būstu.
Idėją, kad šis statinys gali virsti Lietuvoje vis populiarėjančiais loftais, padiktavo pati jo konstrukcija. Šešių metrų aukščio lubos suteikė galimybę įrengti antresoles, kuriose atsirastų atskira gyvenamoji erdvė. Silikatinių plytų sovietinio pastato išorė buvo pakeista panaudojus klinkerio plyteles ir dailylentes bei įstačius didelius 4,8 metro aukščio ir 4 metrų pločio langus su reflektoriais, kad patalpų per daug neprišildytų saulė.
„Suskirsčius pastatą dalimis jame įsiteko 11 loftų, 8 apartamentai ir dar liko vietos keturioms komercinės paskirties patalpoms. Vienoje iš jų turėtų atsirasti jauki kavinė, kitoje – nedidelė parduotuvėlė“, – sakė įmonės vadovas.
Gyvenamuoju būstu verčiamame pastate būtų įsitekę ir daugiau loftų bei apartamentų, tačiau projekto vystytojai nusprendė dalį pastato nugriauti ir toje vietoje suformuoti vidinį kiemelį. Jaukumo suteikė ir apačioje įrengtos terasos, bei terasa paverstas pastato stogas.
Projekto plėtotojai tikisi, kad idėjų nestokos ir savaip loftus įsirenginėsiantys naujakuriai. Šešių metrų aukščio, šešių metrų pločio ir šešių metrų ilgio loftas, kuriame trijų metrų aukštyje yra įrengta pusę patalpos ploto užimanti antresolė, yra erdvus ir turi atskiras zonas. Norintieji turėti dar daugiau atskirų zonų jas lengvai gali susikurti įsirengę pertvaras.
Projekte yra ne tik gyvenimui skirti loftai, bet ir apartamentai. Pastoviai gyventi norintys naujakuriai apartamentuose galės registruotis, o tie, kurie čia planuoja ilsėtis tik tam tikrą laiką, kitu laiku savo būstą galės nuomoti per šią įmonę.
Tokie nekilnojamo turto rinkoje esantys apartamentų nuomos projektai yra labai populiarūs Ispanijoje bei Italijoje. Tai suteikia galimybę būsto savininkui jam tinkamu laiku mėgautis visais būsto privalumas ir kartu gauti papildomų pajamų, kai jis savo būste negyvena.