Kad ir kaip koneveiktume sovietinius daugiabučius, juose gyvena daugiau nei pusė mūsų tautos. Kodėl? Nepaisant nuolat akcentuojamų šių pastatų trūkumų, akivaizdu, kad lietuviai įžvelgia ir senos statybos butų privalumų. Vienas jų – dydis, kuriuo pasigirti gali tikrai ne visi naujos statybos daugiabučiai, taip pat – suplanavimas, erdvių atskyrimas tiems, kurie nori privatumo. Kita vertus, naujos statybos daugiabučių gerbėjai į nieką pasaulyje nekeistų bendros virtuvės ir svetainės zonos, kuri savaime sukuria šeimos bendrystę, skatina laiką leisti kartu. Tačiau sovietmečiu butus gaudavome jau su apdaila, nors ir tokia pačia kaip ir visų kaimynų, o šiandien tenka vargti bandant juos padoriai įsirengti. Be to, šiandienių butų plotas vis mažėja. Ar ir jums kyla klausimas – tai mes prasigyvenome ar nusigyvenome?
2021.01.27 16:07
Palygino sovietinius ir naujos statybos daugiabučius: mes prasigyvenome ar nusigyvenome?
(3)www.DELFI.lt
FOTO:
Ar kada nors pagalvojote, kodėl praktiškai visi naujos statybos butai planuojami su bendra svetainės ir virtuvės zona? Atsakymų reikėtų ieškoti dar sovietmetyje: blokiniuose daugiabučiuose esančiuose griežtai suplanuotuose butuose gyvenantys lietuviai, atgavus Nepriklausomybę, panorėjo išsilaisvinti iš visų sovietinių normų ir taisyklių. Ne išimtis – ir jų būstai. Žengiant per sovietmetį iki mūsų dienų matyti, kaip ir kodėl evoliucionavo butai, kuriuose dabar gyvename, kaip keitėsi jų dydis ir suplanavimas. Tačiau kiek tai buvo naudinga mums?
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją (3)