Kaip pasakoja šio projekto sumanytojas architektas Audrys Karalius, minėto pastato savininkas ir vystytojas yra jo bičiulis Edvinas Mamedovas, NT bendrovės „Optina“ vadovas. Kartą susėdę išgerti kavos, vyrai sugalvojo, kaip būtų galima suteikti spalvų šv. Gertrūdos ir Gimanzijos gatvių sankryžoje stovinčiam pastatui.

„Kažkada mes gėrėme kavą, o aš Edviną traukiau per dantį. Pastatas yra istorinis ir kaip daugelis istorinių pastatų, jie rekonstruojami, renovuojami labai lėtai. Jis buvo apkarstytas tentais, pastoliais. Sakiau: „Edvinai, turi tokį pastatą pagrindinėje Kauno senamiesčio sankryžoje, padovanokim šypseną, pozityvą miestui“, – pasakoja architektas.

Taip pastatas atrodė anksčiau

Tiesa, pašnekovas priduria, jog jis – ilgametis karikatūrų kolekcininkas, pažįstantis daugybę Lietuvos karikatūristų. Viena iš jų – Herta Burbė, kurios darbai šiuo metu ir puošia minėtą pastatą. „Herta yra retenybė. Mano galva, ji yra unikali ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu“, – taip menininkę apibūdina pašnekovas.

Ko gero, jau ne vienas lietuvis yra susipažinęs su minėtos menininkės darbais. H. Burbė pasitelkia lietuvių kalboje dažnai sutinkamas, kasdienes frazes, o dėl jose slypinčių dviprasmybių į frazes siūlo pažvelgti kitu kampu. Pavyzdžiui, „bala nematė“, „man peršasi mintis“. Būtent tokiomis frazėmis bei jų iliustracijomis pasipuošė minėtas pastatas Kauno centre.

Pastatas šv. Gertrūdos ir Gimnazijos gatvių sankryžoje

Kaip sako šio projekto sumanytojas, jis nori, kad tiek kauniečiai, tiek miesto svečiai šią idėją matytų kaip žaidimą. „Architektūra paprastai matuojama, vertinama pagal 3D parametrus. Tačiau mano manymu – miestas yra 4D fenomenas, kur ketvirtasis matmuo – humoras. Miestas be humoro yra tik nekilnojamasis turtas“, – sako architektas.

Beje, apie šį projektą savo socialinės paskyros „Facebook“ paskyroje kalbėjo ir pati menininkė H. Burbė. „Turbūt 50 piešinių jau galima užskaityt už parodą. Tiesa, paprastai parodos būna pastatų viduje, ale čia išvirkščia paroda – namo išorėje“, – rašė menininkė. Po šiuo H. Burbės įrašu pasipylė džiaugsmingi kauniečių komentarai, juose miesto gyventojai vieni kitus ragino atkreipti dėmesį į naująją pastato išvaizdą.

Portalo „Kas vyskta Kaune“ duomenimis, šis pastatas 2017 metais buvo įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją