86 kv. m bute įsikūrusi jauna šeima į pagalbą planuojant naujus namus pasitelkė interjero dizainerę Vismantę Tubelytę. Specialistė prisijaukino jau suprojektuotą interjero erdvę ir jos trūkumus pavertė privalumais.
„Projekto pradžioje buvo išvardinti keli pageidavimai, kaip antai minkštos kėdės, išskleidžiamasis valgomojo stalas, ergonomiškai įrengta darbo zona bei nepageidaujamų spalvų gama. Visa kita – liko mūsų kūrybinei laisvei“, – apie projekto rengimo pirmuosius žingsnius pasakoja dizainerė.
Erdvėje, kurioje esi priverstas prisitaikyti, visada gimsta kūrybingi sprendimai. Pirmiausia pailgoje būto struktūroje teko ieškoti būdų, kaip suplanuoti patogius judėjimo kelius, neapkrauti erdvės ir funkcionaliai išnaudoti kiekvieną nišą, kiekvieną laisvą centimetrą.
Svarbiausiu pirmojo aukšto akcentu tapo moderni, neįprasto pilkšvai žalsvo tono virtuvė su akį traukiančių viršutinių spintelių eile. Blizgių baldinių plokščių spintelės pasidabinusios armuotomis durelėmis, o jų atspalvis primena vario lydinį – žalvarį. Virtuvės akcentu tampa kontrastuojantis juodas stalviršis, dengiantis ir virtuvės šoną. Prie jo derinami tiek juodi jungikliai, tiek plautuvė su maišytuvu.
Ši virtuvė tampa sodriu, tematiką diktuojančiu interjero elementu, pasakojančiu apie glaudų ryšį su žeme bei artumo su gamta svarbą buto gyventojams. Toliau, už virtuvės kampo, besitęsianti koridoriaus siena derinama su virtuvės fasadu. Tai leidžia sujungti atskiras funkcines zonas ir tęsti spalvos kelionę ne tik koridoriaus siena, bet ir grindų apvadais visoje bendrojoje erdvėje.
Pilka spalva, pasislėpusi natūralistinėje virtuvės gamoje, tampa puikiu pagrindu kitoms šios spalvos interpretacijoms. Šalia virtuvės matome minkštą, šiuolaikinio dizaino kampinę sofą su žaismingais, kubelių įspūdį kuriančiais įsiuvais. Šalia – pilkšvos užuolaidos, o priešais – švelniai pilku atspalviu nudažyta siena. Valgomojo centre stovi juodas stalas su minkštomis, prie vyraujančios spalvų gamos priderintomis kėdėmis. Visoje proporcingoje paletėje išryškėja tik kelios nedidelės, žavesio suteikiančios detalės – sieniniai šviestuvai, kurių švelni šviesa skirta jaukumui sukurti, ir apvalus, prabangos dvelksmą suteikiantis kavos staliukas su veidrodiniu paviršiumi.
„Objekto patalpose buvo kelios nepraktiškos nišos: jas reorganizavome ir padarėme funkcionaliomis. Pirmajame aukšte esančią nišą pavertėme darbo zona, o šeimininkų miegamojo sienose, ties mazgais, esančias nišeles uždarėme lakoniškų linijų spintos durimis. Už jų įrengėme lentynėles. Taip vizualiai erdvė tapo tvarkingesnė“, – pasakoja Vismantė Tubelytė. Rami korpusinių baldų struktūra miegamajame bei lengva sienų spalva, švelni grindų tekstūra leidžia išryškėti gyvybingumu pulsuojančiam sodrių spalvų sienos tapetui.
Iššūkiu tapo vaiko kambarys, kurio pailgas tūris varžė statant baldus. Uždavinys, kaip įrengti šį kambarį, buvo išspręstas nutarus pabrėžti kambario formą, trūkumą paversti privalumu ir išsaugoti patogią judėjimo erdvę. Jaunojo šeimos nario kambaryje baldai montuojami palei vieną sieną, prie jų prijungiama ir lova. Taigi, konstruojant spinteles virš lovos, sukuriama ne tik papildoma galimybė laikyti daiktus, bet ir sutaupoma vietos. Darbo vieta įrengta išilgai visos lango sienos, kad nestigtų natūralios šviesos.
Šeimos vonios kambaryje dominuoja žemiškoji ruda. Išrinkta apdaila kuria raminančią atmosferą, o grafiniai elementai, primenantys marmuro raštus, suteikia prabangos ir netikėtos, tačiau harmoningos dinamikos, kurią galime matyti ir natūralioje gamtoje. Svarbiausiu uždaviniu nedidelėje patalpoje tapo įkomponuoti du praustuvus, vonią, dušą, unitazą ir suprojektuoti tinkamo dydžio daiktų laikymo vietą. Didelis apvalus veidrodis ir aptakios santechnikos įrangos linijos suteikia patalpai švelnumo ir romantikos.