Kitokios išraiškos paieškos

Architektės, interjero dizainerės Justinos Garbštės teigimu, didžiausias pokytis pastaraisiais metais tas, jog būsto savininkai pradėjo suvokti, kad vonios kambariui reikia skirti ne mažiau dėmesio nei įrengiant miegamąjį, virtuvę ar svetainę.

„Suvokimo pokyčiui nemažą įtaką, matyt, padarė SPA centrai, kuriuose apsilankę žmonės pamatydavo gražaus dizaino plytelėmis išklijuotus vonios kambarius su įspūdį darančiais santechnikos įrenginiais. Atsirado poreikis panašiai įsirengti vonios kambarius ir namuose. Šiandien vonios kambariams ieškoma kitokios išraiškos, kitokio dizaino“, – sako J. Garbštė.

Kalbėdama apie santechnikos įrenginius vonios kambariuose, interjero dizainerė atkreipė dėmesį į žmonių poreikį patogumui ir komfortui. Todėl vonios kambarių erdvės didėja, prietaisai nebelieka prispausti vienas prie kito, kad būtų patogu naudotis jų suteikiamomis funkcijomis. Jauki aplinka taip pat kuriama ir pasitelkiant spalvas. Antai klozeto vandens nuleidimo mygtukas gali būti ir kaip dizaino elementas, pritaikomas prie plytelių parenkant atitinkamą jo spalvą.

Pirmenybė – funkcionalumui

Visgi pirmiausia J. Garbštė akcentuoja santechnikos prietaisų funkcionalumą ir praktiškumą. „Jeigu daiktas bus tik gražus, bet juo bus nepatogu naudotis, greitai tai įkyrės ir norėsis tokį gaminį keisti. Ir atvirkščiai, jeigu gaminys bus patogus ir kokybiškas, jis savaime taps gražus, pritaps interjere. Savo klientams pirmiausia patariu išspręsti santechnikos prietaisų ergonomikos klausimus, o tik paskui juos „aprengti“ gražiais spalviniais sprendimais“, – teigia interjero dizainerė.

Jai antrina ir sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas. „Šiuolaikiškam vartotojui svarbi ne tik gaminių išvaizda. Norima, kad daiktai būtų kokybiški ir funkcionalūs daug metų. Santechnikos prietaisai – ne išimtis. Jie turi tarnauti nepriekaištingai, atlikti ne tik pirminę funkciją, bet ir, pavyzdžiui, būti lengvai integruojami į išmaniųjų namų sistemas“, – pastebi T. Ivanauskas.

Be jokios abejonės, kokybė išlieka svarbiausia. Juk klozeto puodas turi būti ne tik gražaus dizaino – daugeliui svarbu, jog jame gerai nusiplautų nešvarumai, jis būtų lengvai prižiūrimas. „Mažai kam patiks ir tai, jeigu vandens nuleidimo mechanizmas bus stilingas, bet jis strigs, eikvos daug vandens, o galiausiai suges ir nebebus pataisomas“, – priduria pašnekovas.

Išmanumas ir tvarumas

Parinkti tinkamus santechnikos įrenginius nėra sudėtinga. Anot T. Ivanausko, kokybę dažnai atspindi gamintojo pavadinimas. Į patikimo gamintojo produktus bus galimybė bet kada įdiegti papildomų funkcijų. Pavyzdžiui, „Geberit“ vandens nuleidimo mygtukas ne tik atliks savo pirminę funkciją, į jį galima integruoti sanitarinių lazdelių priedą, leidžiantį atlikti sistemos nukalkinimą ir dezinfekciją bei nuleidžiamam vandeniui suteikti malonų kvapą, galima įdiegti negerų kvapų filtravimo modulį, naktinio orientacinio apšvietimo funkciją.

„Šiandien aktualu santechnikos prietaisus integruoti ir į išmaniųjų namų sistemas, įdiegti papildomas funkcijas, kurias galima reguliuoti išmaniaisiais telefonais. Pavyzdžiui, kokybiškas klozeto puodas iš išvaizdos atrodys kaip standartinis, tačiau jame bus įdiegtos apiplovimo bei kitokios funkcijos. Anksčiau toks gaminys būdavo kur kas didesnių gabaritų, jo išvaizda išduodavo, jog jis kitoks. Šiandien to nebėra“, – pasakoja T. Ivanauskas.

Apie patikimus gamintojus sufleruoja ir jų suteikiamos garantijos savo produktams.
„Kai suteikiamos garantijos 10-mečiui ar net 25-mečiui, gaminys įgauna visiškai kitokią vertę, o būsto šeimininkai gali būti tikri, jog įsigyti produktai savo funkcijas atliks tikrai ne vienus metus, nepriklausomai nuo to, kaip dažnai jie bus naudojami“, – tikina T. Ivanauskas.

Resursų taupymo svarba vonios kambariuose irgi neišblėsusi. Pavyzdžiui, anksčiau nešvarumams klozete nuplauti prireikdavo daugiau kaip dešimties litrų, dabar tas pats rezultatas, pasak pašnekovo, pasiekiamas sunaudojus vos tris ar keturis litrus vandens. Apiplovimo funkcija klozetuose leidžia atsisakyti tualetinio popieriaus, o tai reiškia, kad mažinama aplinkos tarša gamybos metu, mažinamas išmetamų šiukšlių kiekis, nenaudojami gamtos ištekliai.

T. Ivanauskas taip pat atkreipė dėmesį ir į gaminių medžiagiškumą. Šiuolaikiško būsto šeimininkai nori turėti galimybę rinktis ne tik plastikinius, bet ir natūralaus akmens, medžio, įvairių metalų lydinių ar stiklo funkcinių gaminių paviršius, kurie būtų ir įvairių spalvų.

Permainos nebebaisios

Interjero dizainerė J. Garbštė pastebėjo, kad nuo permainų vonios kambariuose gyventojus dažnai sulaiko nenoras griauti sienų, iš naujo daryti apdailą.

Jos teigimu, vienas iš galimų sprendimų – pakeisti įprastą klozetą sumontuojant potinkinę sistemą. Tačiau to nenorima daryti, nes reikėtų ardyti plyteles, daužyti sienas. Tokiu atveju vienas tinkamiausių sprendimų būtų pasirinkti tokį sanitarinį modulį, kuriam sumontuoti nereikės jokių griovimo darbų, nes mechanizmas montuojamas prie sienos, o ne slepiamas sienoje. Patalpoje atsiras daugiau erdvės, klozetas turės daugybę funkcijų.

„Manau, kad žmonės dar per mažai pasidomi naujovėmis, o kai apie jas sužino, kur kas dažniau ryžtasi būsto atnaujinimui“, – sako interjero dizainerė J. Garbštė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)