Neatidėliojant įsipareigojimų šventė ateis pati
Moteris įsitikinusi, kad pasitinkant Naujuosius metus už pažadus svarbiau tik nuoširdus pasiryžimas juos įgyvendinti. „Laikausi nuomonės, kad davus sau pažadą, reikia neatidėliotinai imtis jo įgyvendinimo, net jei tai bus patys mažiausi žingsneliai išsikelto tikslo link. Nepradėjus įsipareigojimo vykdyti iš karto bent etapais, visada atsiras priežasčių viską atidėti“, – pasakoja I. Stasiulevičiūtė.
Radijo ir televizijos laidų vedėja teigia, kad kai kuriems įsipareigojimams nebūtina sulaukti naujų metų pradžios. Anot jos, atvirkščiai – juos įgyvendinus šventė ateina pati.
„Ne kartą artėjant metų pabaigai žadėdavau sau susitvarkyti drabužių spintą. Kiekviena moteris supras, apie ką aš – nuolat viliesi, kad pavyks sutilpti į paaugliškus džinsus ar sulauksi progos apsivilkti tą su etikete vis dar kabančią suknelę. Šiemet visus šiuos daiktus sukroviau į automobilį ir išvežiau naujiems šeimininkams“, – pasakoja I. Stasiulevičiūtė. – „Žengus šį žingsnį, džiaugiasi abi pusės. Aš – atsilaisvinusia namų erdve, o naujoji drabužių šeimininkė – atnaujintu garderobu.“
Jeigu pažadėjote, kad namuose gyvensite patogiau
I. Stasiulevičiūtė įsitikinusi, kad didžiausia skriauda namams – daiktų kaupimas. Jai antrina ir „Ikea“ interjero dizainerė Eimantė Nemanė teigianti, kad tai dažniausia vietos trūkumo namuose priežastis. Bendrovės iniciatyva atliktas „Gyvenimo namuose“ tyrimas parodė, jog beveik 60 proc. respondentų Lietuvoje gerai pagalvoja prieš įsigydami naujų daiktų namams, o pusė tyrimo dalyvių nurodė, jog daiktai namuose galėtų būti laikomi ir tvarkingiau.
„Lankydamiesi lietuvių namuose pastebėjome, kad mes turime sienų gręžimo baimę. Daugelis net nepagalvoja, kad dėžes ir maišus, kurie užgriozdžia namų erdves ir praėjimus, galime sudėti į pakabinamas lentynas, spinteles. Tačiau pats pirmasis žingsnis pažadėjus sau naujaisiais metais namuose gyventi erdviau ir patogiau, yra atsisakyti senų, nereikalingų ir nenaudojamų daiktų“, - pataria interjero dizainerė.
Pasak jos, svarbiausiais namų organizavimo principas yra nuoseklumas ir tvarka.
„Paprasčiau surasti ir organizuoti daiktus, laikomus jiems skirtose dėžutėse. Kviečiu neapsirikti, daugeliu atveju tiesiog lentynų ar spintos neužteks. Tam, kad ji būtų funkcionali, daiktus reikėtų rūšiuoti ir laikyti jiems skirtuose skyriuose, dėžėse. Pavyzdžiui, drabužių spintoje sezoninius drabužius surūšiuoti padės vakuuminiai maišai, permatomos dėžės sandėliuką pavers įžengiama namų vieta, o įvairūs stiklainiai ir indai įves tvarką virtuvės spintelėje“, – pasakoja E. Nemanė.
Pasak jos, įvedus tvarką ir suorganizavus visus rakandus, virtuvė gali „padidėti“ net trečdaliu.
Namai nušvis naujai pakeitus vos kelias detales
I. Stasiulevičiūtė vertina namų teikiamą šilumą bei jaukumą ir saugo šią atmosferą. „Namų erdvė visuomet garantuoja saugumo jausmą, todėl geriau rinksiuosi vėlyvą kelionę namo ir ramią naktį savo lovoje negu nakvynę svečiuose. Kad būtų dar maloniau, dažnai čia keičiu smulkias detales – atnaujinu patalynę, žvakides, vazas ir gyvas gėles jose. Šie ryškūs akcentai praskaidrina įprastą namų vaizdą, bet nereikalauja didelių investicijų“, – pasakoja moteris.
E. Nemanė primena, kad namų jaukumas, patogumas ir tvarka kuria didelių pokyčių jausmą.
„Ne visada būtini dideli pokyčiai, kad namai nušvistų naujomis spalvomis. Pasitikite Naujus metus su kitomis užuolaidomis, kilimu ar pagalvėlėmis ir namai atrodys visiškai kitaip. Taip pat nepamirškite naujų žvakidžių, vazų ar paveikslų, kurie kuria malonią namų atmosferą“, – pataria E. Nemanė.