Tokias netikėtas, bet jau prigijusias, šių metų rudens-žiemos tendencijas vardija interjero dizaineriai bei tekstilininkai, rašoma „Litexpo" pranešime.
Ir visi vienbalsiai sutaria - ieškodami, kaip atnaujinti ir pagyvinti namų interjerą, pirmiausia pagalvokite ne tik apie baldus, bet ir apie smulkias bei reikšmingas detales - užuolaidas, pagalvėles ar kilimus. Kartais to užtenka, kad namai pasikeistų neatpažįstamai.
Spalvos ir detalės - interjero ašis
Dizaineriai pastebi, kad nemažėja besižavinčių ir minimalistiniu skandinavišku dizainu bei interjeru, kuris itin vertinamas dėl savo funkcionalumo.
„Dizainas ir patogumas yra sąvokos, kurias labiausiai vertina žmonės rinkdamiesi skandinavišką stilių. Iš madingų spalvų išsiskiria tamsiai mėlyna, kuri, jau kelis metus karaliauja populiariausiųjų gretose, tačiau ateinantį sezoną ji jau derinama ne su pilka, o su panašaus intensyvumo samanų žalia, slyvų violetine ar aviečių raudona“ – su tendencijomis supažindina daniškų baldų ir interjero salono „BoConcept“ pardavimų vadovė Dovilė Miškelevičienė.
Jos teigimu, vis dar populiarūs betono paviršiai, kurie ne tik dominuoja aksesuaruose ar namų apdailoje, bet atsiranda ir balduose. Į natūralų akmenį panašūs keramikos paviršiai interjerui suteikia ne tik tekstūrų įvairovės, bet ir praktiškumo bei ilgaamžiškumo.
Panašias interjero tendencijas įvardija ir „Ricco baldai“ direktorė Laura Ridziauskė. Pasak jos, madingiausios spalvos - sodri tamsiai žalia, tamsiai mėlyna taip pat ir žemės spalvos.
„Jei interjere naudojamas medis - tai sendintas, sakuotas, alyvuotas. Jei metalas - tai bronza, varis, gesintas auksas. Ypač įdomu tai, kad ieškoma veidrodžių sendintais paviršiais, o indų dekore vyrauja sendinta žalia bei mėlyna glazūra. Kalbant apie aksesuarus, labai populiarūs drąsūs paveikslai su humoro prieskoniu, aksesuarai su renesanso, baroko stiliaus motyvais, augalų motyvai“, - vardija L. Ridziauskė.
Daugiau apie tai, kaip kurti savitą interjerą, rinktis širdžiai mieliausius baldus bei interjero detales ir jas derinti tarpusavyje bus galima sužinoti spalio 5-8 d. parodoje „Baldai“, kur baldų gamintojai, dizaineriai bei architektai pristatys naujausias tendencijas ir sprendimus.
Vyraujanti tendencija - stilingas eklektiškumas
„Rūtos Būtėnaitės kilimų dizaino studijos“ įkūrėja, Vilniaus dailės akademijos doc. dr. Rūta Būtėnaitė, kurianti vienetinius rankų darbo grindų kilimus interjerams, teigia, kad ne tik, bet ir modernas, bei klasika namuose visada bus madingos ir ras savo gerbėjų.
„Vargu, ar mes Lietuvoje turime daug tikrų klasikinių interjerų. Dažniau nutinka, kad viename bute gali rasti a la rokoko stiliaus baldą, aptrauktą klasikinio stiliaus gobelenu, užuolaidas su barokiniu ornamentu, o šalia - visiškai šiuolaikišką virtuvės baldų komplektas. Todėl, tiksliausia būtų sakyti, jog dauguma interjerų, kuriuose tenka dirbti, yra eklektiški”, - įsitikinusi R.Būtėnaitė.
Jos teigimu, profesionaliai suderinta eklektika gali būti stilinga ir įdomi, kurianti individualią namų aurą, o kilimai, kurių forma pakankamai apibrėžta, pirkėjus labiausiai traukia spalvine gama, leidžiančia išbaigti interjerą.
„Šiuo metu kurdama kilimus beveik neišsiversčiau be subtilių sidabrinių, kakavos atspalvių, auksinių tonų bei baklažano, violeto, purpuro. Jau dažniau į kilimus įpinu žalius ir mėlynus atspalvius, kurių jau gerą dešimtmetį interjere užsakovai vengdavo”, - spalvinio kolorito tendencijas apibendrina kilimų kūrėja.
Liaudiški motyvai grįžta į miestą
Profesionaliai tekstilės dizainerei Silvijai Juozelskytei, „Silvijart“ studijos įkūrėjai, kuriančiai ir rankomis audžiančiai tekstilės interjero gaminius, labai artimas minimalizmas ir natūralumas. Įkvėpimo ji semiasi iš gamtos, kaimo aplinkos, tačiau tai nereiškia, jog austi konceptualūs gaminiai randa savo nišą tik stilingose kaimo sodybose.
„Miestiečiai vis dažniau į savo namus įsileidžia etnomotyvus ir gamtos dvelksmo kupinus audinius, kurie puikiai atgaivina minimalistinius skandinaviško stiliaus interjerus. Taip pat pastebiu, jog įsivyrauja antrinio dizaino tendencijos: žmonės renkasi baldus iš antrų rankų, vintažą, taip pabrėždami individualumą ir kartu grįžimą prie senų tradicijų. Ieškoma natūralių, minimalistinių, kokybiškų, rankų darbo gaminių, kurie interjere „gyventų“ savo gyvenimą“, - tikina dizainerė.
Keturios apšvietimo tendencijos
Dešimtmetį inovatyvius šviestuvus kuriančios kompanijos „Etmono“ atstovė Aušrą Pangonienė teigia, jog šviestuvų rinkoje dominuoja keturios pagrindinės tendencijos.
„Pirmoji - tai išmanieji bei ryškaus stiliaus šviestuvai, pasižymintys skulptūriškomis formomis bei švariu dizainu. Šio stiliaus šviestuvai valdomi pasitelkus integruotas išmaniąsias technologijas. Šviesa prisitaiko prie vartotojo poreikių įvertinus jo veiklą, sezoniškumą ar net geografiją“, - sako A. Pangonienė.
Kitas dominuojantis stilius – autentika. Tai rankų darbo gaminiai, įkvėpti gamtos, pagaminti naudojant senąsias technologijas, labai jautriai ir skrupulingai išpildyti.
„Progresyviai dekoratyvūs šviestuvai taip pat randa savo nišą. Šviestuvams būdingos futuristinės formos, jie gaminami iš sintetinių medžiagų, o skiriamasis bruožas – ryškios nenatūralios spalvos, daug dekoratyvių spindinčių akcentų. Taip pat į madą grįžta originalus požiūris į retro siluetus, kurie kartais pateikiami, kaip šmaikšti, šaržuojanti interjero detalė“, - sako „Etmono“ atstovė.