Šviesos poveikio ignoravimas

Be šviesos spalvos nebūtų tokios, kokias matome. Lygiai taip pat, kaip tinkamas apšvietimas gali paskatinti spalvą dainuoti arba ją sugadinti, pilką paversti levandų atspalviu, o baltą – nešvaria pilkšva.

Prieš dažydami sieną išmėginkite ją nedideliame plote ir įvertinkite esant skirtingam apšvietimui tiek dienos metu, tiek ir vakare, kai įjungiamas dirbtinis apšvietimas, rašo apartmenttherapy.com. Jei pastebėjote, kad esant tam tikram apšvietimui spalva atrodo prastai, sugrįžę į dažų parduotuvę pastebėjimais pasidalinkite su patyrusiu konsultantu. Tikėtina, kad sulauksite nukreipimo tinkama linkme ir gausite itin vertingų patarimų.

Šviesus interjeras

Per daug netinkamai subalansuotų spalvų

Nors tikslaus naudojamų spalvų limito nėra, vis tik taisyklė „kuo daugiau, tuo geriau“ šiuo atveju nėra visada tinkama. Kaip sužinoti, ar vienoje erdvėje naudojate ne per daug spalvų? Jei spalvų tikrai per daug, erdvė atrodys nerimastingai, lyg ji žvelgiant trauktųsi.

Tokiu atveju derėtų spalvų kiekį mažinti tol, kol bus juntamas balansas. Dar patartina atkreipti dėmesį į tai, koks yra kiekvienos naudojamos spalvos kiekis (tikslas – viena ar dvi pirminės spalvos ir kelios antrinės). Ne ką mažiau svarbu atsižvelgti į tai, kur ir kam konkrečiai šios spalvos yra naudojamos.

Nepakankamai gausi spalvų paletė

Ši problema iš esmės skiriasi nuo ankstesnės. Spalvų paletės pasirinkimo tikslas – vizualios istorijos kūrimas. Jei vienoje erdvėje ar netgi visuose namuose vyraus nuo vienos iki trijų spalvų, namų aplinka gali atrodyti pasikartojanti, nuspėjama, neturinti sielos. Kaip situaciją pataisyti? Namus papildykite elementais, neturinčiais nieko bendro su pasirinkta spalvų palete. Tokiu būdu būstui suteiksite daugiau gyvybingumo ir žaismingumo.

Išskirtinis interjeras

Darnios erdvės kūrimo trūkumai

Kartais taip jau nutinka, kad kiekviena namų erdvė stiliumi ir pasirinkta spalvų palete iš esmės skiriasi viena nuo kitos. Tokiais atvejais apima netvarkos ir chaoso jausmas, norisi ramybės. Tikrai nebūtina visuose kambariuose naudoti visiškai tą pačią spalvų paletę, tačiau skirtingose namų erdvėse naudojamos spalvos turėtų viena kitą papildyti.

Pavyzdžiui, vienoje iš erdvių galima atrasti vietos elementui, kurio spalva atkartoja kitame kambaryje panaudotą pirminę spalvą. Kitaip tariant, patariama erdves tarpusavyje apjungti tam tikrais saitais ir tokiu būdu kurti bendrą įspūdį ir vaizdą.

Nėra vietos žvilgsniui pailsinti

Ne ką mažiau už gyvybingumą ir energiją namuose svarbu palikti plotų, skirtų nurimti ir pailsėti. Nepamirškite, kad kiekviename kambaryje turėtų būti laisvos erdvės, balansuojančių neutralių spalvų.

Per saugus variantas

Kadangi nenorėjote pernelyg aktyvaus varianto, sienoms dažyti nepasirinkote tos spalvos, kurios iš tikrųjų norėjote. Visada svajojote apie ryškiai mėlyną sofą, tačiau galiausiai pasirinkote neutralų variantą, nes jis praktiškesnis. Raudonos virtuvės spintelės? Šis variantas taip ir liko fantazijose. Žinoma, išvengsite didelių spalvų pasirinkimo klaidų rinkdamiesi saugiausią variantą, tačiau kartais nuobodumo persmelkti namai tampa didžiausia galima klaida.

Netinkamos apdailos pasirinkimas

Ar kada esate atsidūrę situacijoje, kai pasirinkę tinkamą dažų spalvą sienoms ar baldams vis tik jaučiate, kad galutinis rezultatas jūsų netenkina? Tikėtina, kad kalta netinkama apdailos rūšis. Vos šiek tiek žvilgesio turintys variantai neretai atrodo kur kas geriau nei labai blizgūs sprendimai.

Problemos sprendimas panašus kaip ir renkantis spalvą: skirtingų apdailos rūšių pavyzdžius tvirtinkite prie sienos ir atsakingai juos vertinkite esant skirtingiems apšvietimams.

Netinkamas apdailos užbaigimas

Jei sienoms pasirinktos neutralios spalvos, siūlės ir krašteliai lieka beveik nematomi. Vis tik pasirinkus kiek aktyvesnius spalvinius derinius siūlės tarp sienų ir lubų gali sukelti tam tikrų rūpesčių. Taigi prieš dažydami sienas ryškesniais dažais skirkite laiko parengiamiesiems darbams atlikti, kad galutinis rezultatas jūsų nenuliūdintų.

Per aktyvus spalvinis variantas

Neretai drąsesnius sprendimus dėl sienų spalvų pasirenkantieji susiduria su tam tikru ne itin maloniu fenomenu. Lyg ir pasirinkus tinkamą atspalvį vis tik dažais padengus sieną jis ima atrodyti per intensyvus. Jei net ir atlikę eksperimentą su pavyzdžiu vis tiek susiduriate su šiuo nemaloniu reiškiniu, neskubėkite visiškai atsisakyti spalvos ir tiesiog rinkitės vos keliais tonais šviesesnį variantą.

Interjeras nedideliame kambaryje

Vizijos neturėjimas

Erdvės apipavidalinimas turi tiesioginės įtakos joje tvyrančiai atmosferai. Tenka pripažinti, kad net jei labai mėgstate konkrečią spalvą, tai dar toli gražu nereiškia, kad jausitės gerai, jei sienos bus nudažytos šia spalva.

Pavyzdžiui, gali būti, kad tiesiog dievinate ryškiai raudoną ar kitus aktyvius spalvinius variantus, tačiau kažin ar norėtumėte užmigti ir atsibusti žvelgdami į tokia pat ryškia spalva nudažytą sieną. Stebuklas įvyksta, kai apjungiate mėgstamas spalvas su atmosfera, kurią siekiate kurti namuose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)