Aistis ir Rima beveik dešimt metų gyvena nedideliame 1 kambario bute Vilniuje. Aistis – profesionalus barmenas, važinėjantis dirbti į renginius, taigi namuose be asmeninių daiktų laikomi ir jo darbo reikmenys – sulankstomas baras ir kitokios priemonės. Dar labiau erdvės stygius pasijuto gimus vaikeliui. Namuose atsirado daug daiktų: vystymo stalas, vaikiška lovytė, žaislai ir t.t.
Nebeišmanydama kaip patogiai susitvarkyti gyvenamą kambarį, pora užpildė paraišką dalyvauti TV3 ir „Ikea“ projekte. Projekto metu interjero dizaineriai septynioms Lietuvos šeimoms nemokamai atnaujins pasirinktas namų erdves. Visi pokyčiai bus parodyti TV laidų metu, rašoma pranešime spaudai.
„Ikea“ dizainerė Eimantė Nemanė kartu su laidos vedėju Vitalijumi Cololo apsilankys poros namuose ir, išklausiusi visų pageidavimų bei poreikių, padės rasti tinkamiausius sprendimus.
„Tų daiktų tiek daug, kad net įkvėpti atrodo sunku. Norėtųsi kažkaip sutvarkyti tuos daiktus, kad bent kiek erdvės atsirastų“, – pagrindinę problemą įvardino namų šeimininkė Rima.
„Kadangi savo darbą organizuoju savarankiškai, man reikia darbo vietos. O ir vaikui norėtųsi atskiro kampelio“, – savo lūkesčius dėstė šeimos galva Aistis.
Ko imtis, kad kambarys būtų erdvesnis?
Poros 15 kv. m. gyvenamąjį kambarį atnaujinusi interjero dizainerė E. Nemanė sakė, kad jau pirmasis apsilankymas namuose atskleidė iškalbingus lietuvių interjero planavimo įpročius.
„Iš karto pastebėjau, kad projekto dalyvių kambarys gana mažas ir gausiai apkrautas baldais bei daiktais. Tad pagrindinis iššūkis buvo optiškai išplėsti jo erdvę. Šiuo tikslu atnaujinome ne tik baldus, bet ir kambario tekstilę, keitėme ir kambario baldų planą bei koloritą. Taip pat reikėjo pritaikyti patogius daiktų laikymo sprendimus, nes kuo mažesni namai, tuo protingesnės turi būti daiktų laikymo sistemos“, – pasakoja ji. Pasak dizainerės, pora įvardijo ir dar vieną itin dažną lietuvių baimę, kuri trukdo tinkamai išnaudoti namų erdves.
Pasak E. Nemanės, kuriant kambario interjerą svarbu nepamiršti jo funkcijos – priešingu atveju erdvė netrukus taps „perkrauta“.
„Nusprendus atsinaujinti, derėtų aiškiai įvardinti pagrindinę problemą ir tiksliai žinoti, ko sieki. Pirmenybę siūlyčiau teikti praktiniams poreikiams ir funkcionalumui, o tik tada svarstyti apie spalvas, aksesuarus ir baldų pasirinkimą“, – teigia dizainerė.
Būtent dėl šitų aspektų ir išryškėjo poros bei dizainerės nuomonių skirtumai. Dizainerė siūlė kabinti lentynas ant sienos virš sofos, o Aistis kategoriškai tam priešinosi. „Kambarys yra labai mažas, todėl būtina išnaudoti sienas. Geriau dėti daiktus į lentynas nei ant grindų juos laikyti“, – įtikinėjo Eimantė.
Tuo tarpu Rimai kilo abejonių dėl sofos spalvos – dizainerė siūlė šviesią, o moteriai, auginančiai mažą vaiką, tai atrodė gan nepraktiška. Taip pat kilo diskusijos ir dėl pasiūlytos darbo vietos erdvės.