Pasak konferencijos iniciatoriaus, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktoriaus ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidento Daliaus Gedvilo, privatus sektorius jau ne vienerius metus eina pažangos keliu ir statinių projektavimui bei visiems statybos etapams pasitelkia skaitmenines technologijas, tačiau viešajam sektoriui vis dar trūksta ryžto reikalingiems pokyčiams.

„Šiandien Lietuvos statybų sektorius sparčiai transformuojasi ir žengia į tarptautinę rinką, o skaitmeninės technologijos, dirbtinis intelektas ir virtuali realybė netolimoje ateityje taps neatsiejama statybų proceso dalimi. Tarp mūsų šalies statybų sektoriaus lyderių jau neberasime nė vienos įmonės, kuri savo veikloje nenaudotų skaitmeninių duomenų ir netaikytų statinio informacinio modeliavimo (BIM), o „Vilnius Tech“ išleidžia jau penktą magistrantų kartą, gebančią statybose taikyti BIM. Džiugu, kad privatus sektorius žengia koja kojon su inovacijomis, tačiau viešasis – vis dar stipriai atsilieka“, - pranešime spaudai sako D. Gedvilas.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) atlikta šalies statybos sektoriaus įmonių metinė apklausa atskleidė, jog vienas iš svarbiausių aspektų, trukdančių sėkmingai įgyvendinti statybos darbų viešųjų pirkimų projektus yra reikalavimo taikyti skaitmeninius sprendimus projektavimo stadijoje ir skaitmeniniu formatu kaupti skaitmeninius duomenis nebuvimas.

Skaitmeninė statyba

D. Gedvilo teigimu, jau šiandien prognozuojama, kad statinio informacinis modeliavimas (BIM) netolimoje ateityje taps pasauliniu viešosios infrastruktūros projektų įgyvendinimo standartu.
„BIM leidžia kokybiškiau ir greičiau projektuoti, išvengti klaidų, užtikrinti aukštesnę darbų kokybę, turėti ekonomiškesnį statybos procesą ir statinio priežiūrą. BIM modelis vizualizuoja visų projektavimo dalių projektinius sprendinius, todėl užsakovas geriau suvokia rezultatus. Tai – vienoje vietoje esanti informacija, kuri naudotina tiek statybos, tiek pastatų remonto ar renovacijos darbams. BIM šiandien yra įvardijamas kaip pagrindinis metodas, norint pasiekti kokybišką ir tvarų rezultatą statybose“, - teigia D. Gedvilas.

Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius” šiais metais bus diskutuojama apie skaitmeninių duomenų svarbą, statinio informacinio modeliavimo (BIM) taikymą, išmanių ir tvarių miestų kūrimą, tarptautiniame projekte „Rail Baltica“ naudojamus skaitmeninius sprendimus, 3D statybos kuriamą pažangą bei virtualios realybės sprendinius statybai ir skaitmeniniams miestų modeliams.

Virtualaus renginio metu skaitmeninės statybos ir statinio informacinio modeliavimo (BIM) vystymą Lietuvoje apžvelgs LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, „Vilnius Tech“ rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas, „Skaitmeninė statyba“ direktorius ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas, virtualios ir išplėstos realybės BIM modelius analizuos „SneakyBox“ vadovas Liudas Ubarevičius, o tarptautine patirtimi ir tendencijomis dalinsis Olandijos bendrovės „Future Insight“ vykdomasis direktorius Rick Klooster, Estijos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Skaitmeninės statybos departamento vadovas Jaan Saar, Vokietijos įmonės „Erco“ architektas Thomas Schielke, projekto „Rail Baltica“ techninis vadovas Erdonrique Rico Izquie, Suomijos „Oulu“ universiteto profesorius Rauno Heikkila ir tarptautinės bendrovės „Peri“ 3D statybos vadovas dr. Fabian Meyer-Brötz.

Konferencijoje taip pat bus apdovanoti geriausių Lietuvos BIM projektų autoriai.

Per penkerius metus kasmetiniam konkursui „Lietuvos BIM projektai“ buvo pateikta net 115 paraiškų su Lietuvos įmonių įgyvendintais BIM projektais.

„Lietuvos statybos įmonių įgyvendinami skaitmeninės statybos projektai kasmet tobulėja, jų branda ir taikomų sprendimų kokybė tampa vis aukštesnė, o informacijos pateikimas – profesionalesnis. Tai liudija apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą, einant skaitmenizacijos keliu. BIM taikymo poreikis statybų rinkoje yra akivaizdus: šiandien jau daugiau nei 500 registruotų vartotojų naudojasi „Skaitmeninė statyba“ rengiamais BIM dokumentais. Iki šios dienos pagal statybos proceso skaitmeninimo „Statinio informacijos modeliavimas (BIM)“ kvalifikacijos tobulinimo mokymo programą jau apmokėme daugiau nei 580 specialistų“, – vardija D. Gedvilas.

Konferencija „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“ yra skirta visiems statybos proceso dalyviams – užsakovams, NT vystytojams ir valdytojams, projektuotojams, statytojams, valdžios atstovams, viešųjų pirkimų organizatoriams bei mokslo ir tyrimų institucijų atstovams.

Daugiau apie renginį ČIA.
Daugiau informacijos apie konkursą „Lietuvos BIM projektai“ ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)