14
Kitas

Smilkstantys kvapai

Klausimas, kaip apsisaugoti nuo uodų, aktualus kasmet, o patarimų vien interneto platybėse – gausybė. Vis tik juos paskaičius peršasi viena išvada – kas tinka vienam, nebūtinai padės kitam.

Taigi surinkome populiariausius patarimus ir linkime šį sezoną pasimėgauti grynu oru be zyzimo ir skaudžių įgėlimų.

1. Pašalinkite užsistovėjusį vandenį

Jei tik galite, pašalinkite dar pačią nemalonios problemos priežastį. Kartais žmonės nė nenumano, kad patys prisišaukia bėdos. Vienas dažniausių atvejų – sode paliekamos didelės vandens talpos. Užsistovėjęs vanduo yra ideali terpė uodams ir kitiems vabzdžiams, pavyzdžiui, musėms, veistis. Norėdami išvengti vandens sąstovio išvalykite latakus ir apsidairykite, ar kieme nėra kitų vietų, kuriose vanduo blogai drenuojamas. Uodai veisiasi ir drėgnose šiukšlėse, todėl atsikratykite senų lapų ar kitų medžiagų krūvų.

Pliusai: užkirsite kelią gausesniam uodų spiečiui. Be to, ir kiemas bus tvarkingesnis.

Minusai: kad ir mažiau, uodų vis tiek gali būti.

2. Atbaidykite maloniais kvapais

Internautai tikina, kad uodus padeda atbaidyti tam tikri jūsų kiemo kvapai. Bene dažniausiai kartojama, kad dėl to verta aplink terasą pasisodinti levandų. Kiti dažnai minimi uodus atbaidyti galintys augalai – aitriai kvepiančios prieskoninės žolelės, kaip kad mėtos, bazilikai ir rozmarinai, bei gėlės – medetkos ar snapučiai. Taip pat pasikartoja patarimas kieme pasisodinti riešutmedį, ypač – graikinių riešutų medį.

Pliusai: atbaidydami uodus patys mėgausitės maloniais sodo kvapais.

Minusai: kiek komentatorių tvirtina, kad šie kvepiantys augalai uodus atbaido, ko gero, tiek pat sako, kad tai ne itin veiksminga priemonė.

14
Kitas

Smilkstantys kvapai

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją