Būtent šį iššūkį kas kartą imasi spręsti šviestuvų kūrėjų „PLEIADES“ komanda, gaminanti rankų darbo, individualaus dizaino šviestuvus. Šio prekinio ženklo įkūrėja Justė Kolevaitytė - Radzevičė dalinasi savo mintimis apie kūrybos procesą ir patarimais, kaip padaryti, kad tiek klientui, tiek ir kūrėjui jis būtų kuo sklandesnis.
Kūrėja teigia, kad individualaus gaminio kūryboje galioja pagrindinė taisyklė ir stipriausia tendencija – individualumas.
„Tai, kas madinga ar tendencinga, visada galima rasti nusipirkti jau pagamintą, o jeigu yra reikalingas išskirtinis, unikalus daiktas, tuomet jo raiška turėtų remtis į individualumą – asmenybės charakteringus bruožus, norimus pasiekti pojūčius, erdvės koncepciją. Rezultatas – sukurtas objektas tau ir apie tave“, – įsitikinusi J. Kolevaitytė-Radzevičė.
Kaip žinoti, kad jums reikalingas individualus šviestuvas?
- Nerandate tinkamo dydžio, spalvos, medžiagų šviestuvo;
- Nerandate tinkamos estetinės išraiškos, stilistikos šviestuvo;
- Norite turėti išskirtinį ir unikalų gaminį, pritaikytą būtent jūsų erdvei.
Netinkamas motyvas rinktis individualaus šviestuvo gamybą:
Manymas, kad pasigaminsite per brangaus originalo kopiją pigiau.
Šviestuvo kūryba – tai ne tik idėja ir jos atlikimas, bet ir techninis įgyvendinimas. Reikia įsivertinti, kad individualiai kuriami šviestuvai gali būti skirtingų techninių charakteristikų. Jeigu jūsų šviestuvas bus sunkus, jam tvirtinti bus reikalingi sutvirtinimai, kuriuos reikia paruošti dar statybų stadijoje. Taip pat gana anksti reikia įvertinti, kiek ir kokių laidų reikės šviestuvui, kur pasislėps maitinimo šaltiniai ir t.t.
„Tad teisingas atsakymas būtų, kad niekada nebūna per anksti, gali būti tik per vėlu. Taigi, kai tik pagalvojate, kad individualaus dizaino šviestuvas galėtų būti tinkamas sprendimas jums, iš karto galite susisiekti su specialistais, kurie įvertins situaciją ir padės išvengti klaidų. Nors gamybos procesas gali trukti 2-3 mėnesius, kreiptis ir pradėti pokalbį su kūrėjais galite tada, kai tik gimsta idėja“, – pažymi J. Kolevaitytė-Radzevičė.
Pašnekovė tęsia, kad kuo anksčiau naujakurys kreipiasi į ekspertą, tuo daugiau realybę atitinkančius gaminio vaizdus galima sukurti ir taip pritaikyti gaminį konkrečiai vietai, atsižvelgiant į jos parametrus.
„Taigi, nors gamybos procesas gali trukti 2-3 mėnesius, kreiptis ir pradėti pokalbį su kūrėjais galite kai tik gimsta idėja, kad norėtumėte turėti individualaus dizaino šviestuvą savo namuose“, – priduria J. Kolevaitytė-Radzevičė.
Namų darbai, kuriuos turi atlikti naujakurys
J. Kolevaitytės-Radzevičės teigimu, individualus, rankų darbo gaminys visuomet kainuos brangiau negu standartizuoti, serijiniai šviestuvų modeliai. Taigi, unikaliam gaminiui reikėtų nusimatyti biudžetą, kurį galėsite skirti.
Šviestuvų kūrėja pataria, kad pradėti rinktis šviestuvą reikėtų ne nuo patinkančių konkrečių variantų paieškos, o nuo stabtelėjimo ir susimąstymo, kas aš esu, kuo domiuosi, kas mane džiugina.
„Tam galite pasitelkti paprastą pratimą. Atsisėskite patogiai, užsimerkite ir prisiminkite, pavyzdžiui, savo paskutinę kelionę: kur buvote? Ką matėte? Kokie ryškiausi prisiminimai iškyla? Galbūt kažkas itin patiko ir įstrigo atmintyje: vaizdas, garsas, medžiaga, spalvos? Įsivaizduokite ir pagalvokite, kaip tai galėtų atsispindėti unikalaus dizaino šviestuvo elementuose, medžiagose, šviesos sklidime. O gal jūsų prisiminimas visai ne kelionė, o miela širdžiai vieta ar pojūtis. Tai reikėtų perteikti kūrėjams, kurie visa tai gali atspindėti skirtingomis medžiagomis, kuriant šviestuvą“, – akcentuoja J. Kolevaitytė-Radzevičė.
Pašnekovė tęsia, kad įkvėpimo šaltiniu gali tapti įvairios medžiagos, karoliukai, perlai, kristalai, grandinėlės, stiklas, akrilo stiklas, virvės, džiutas ir dar begalė skirtingų medžiagų.
Projekto derinimas. Ką reikia žinoti ir kokie namų darbai laukia?
- Aprašyti savo viziją, svajones, idėjas;
- Jeigu turite pasirinkę pavyzdžių, inspiracijų, pateikti jų nuotraukas;
- Jeigu turite, vizualizacijos arba 3D modelis;
- Realios vietos nuotraukos;
- Terminai;
- Biudžetas.
J. Kolevaitytės-Radzevičės teigimu, individualus, rankų darbo gaminys visuomet kainuos brangiau negu standartizuoti, serijiniai šviestuvų modeliai. Taigi, unikaliam gaminiui reikėtų nusimatyti biudžetą, kurį galėsite skirti.
Kūrybos stadijoje labai svarbi dalis yra diskusija ir dialogas tarp kliento bei kūrėjo. Bendraujant išsiaiškinami tikslesni norai ir lūkesčiai, apsikeičiama idėjomis ir tokiu būdu, išsiaiškinus abiejų pusių požiūrius ir poreikius, judama prie galutinio varianto.
„Pastarasis individualioje kūryboje visuomet šiek tiek staigmena, nes kartais korekcijos vyksta paties proceso eigoje ir tik tuo metu gali pamatyti aspektus, kurie negali būti numatomi eskizų stadijoje. Tačiau būtent todėl specialistė visuomet stengiasi į kūrybos procesą įtraukti ir klientą – kviestis apžiūrėti kuriamo šviestuvo, ar bent pasidalinti proceso nuotraukomis“, – pažymi šviestuvų kūrėja.
Galutinis rezultatas gali nustebinti
Pasitvirtinus eskizus ir pradinę viziją, užsakomos medžiagos ir visos reikalingos komplektuojančios dalys. Kai viskas atvyksta, prasideda šviestuvo gamyba.
„Dinamiškas procesas, kurio metu stebima, ar pirminiai sprendimai tikrai garantuos geriausią galutinį rezultatą, jei reikia daromi patobulinimai. Svarbu suprasti, kad gamybos procesas nesibaigia su paskutinėmis detalėmis, atsirandančiomis ant šviestuvo, pristatymas ir kabinimo procesas taip pat yra labai svarbi dalis. Tik kūrėjas pažįsta gaminį iki smulkiausių detalių ir gali pasakyti, kokiu būdu geriausia jį kabinti. Taigi, optimaliausi rezultatai tada, kai pristatymo ir kabinimo procese dalyvauja patys kūrėjai“, – pabrėžia J. Kolevaitytė-Radzevičė.
Pašnekovė sako, kad dažnai pasitaikantis klausimas – kaip prižiūrėti šviestuvą pagamintą iš skirtingų ir nestandartinių medžiagų. Kūrėja rekomenduoja šviestuvą kartas nuo karto pavalyti švelniai dulkių šluotele, retu atveju, atliekant namų generalinę tvarką – drėgna šluoste. O jeigu nutiktų taip, kad pabirtų karoliukai ar nutrūktų grandinėlės, kūrėjos mielai pakeis ir sutvarkys gaminį.