Baldo dalis, kuri atsakinga už jo funkciją
Ar esate susidūrę su situacijomis, kai atrodo, kad koks nors buities prietaisas ar daiktas neturi savo vietos, spinta nuolat apversta, nors ką tik susitvarkėte joje esančius drabužius. Furnitūros sprendimus labai gerai išmanantis Linas Viskanta laidoje „Keturios sienos“ sako, kad be furnitūros, net ir praktiškiausi baldai yra nefunkcionalūs.
„Iš esmės baldas sudarytas iš plokštės ir furnitūros. Plokštė suteikia baldui estetikos, o furnitūra – funkcionalumo. Dėl to pasirinkti tinkamą furnitūrą yra labai svarbu, nes nuo jos priklauso, koks tas baldas bus: funkcionalus ar ne“, – aiškina UAB „Joldija“ Lietuvos pardavimų vadovas L.Viskanta.
Jis tęsia, kad furnitūra baldo elementai, kurie padaro plokštę mažiau ar daugiau funkcionalia: rankenėlės, stalčiai, bėgeliai, lankstai ir pan. Pašnekovo teigimu, per pastaruosius kelis dešimtmečius furnitūros sprendimai labai keitėsi, tobulėjo.
„Skirtumas yra gana ryškus, palyginus su tuo, kokia furnitūra buvo naudojama prieš 30 metų. Pirmiausia, anuomet furnitūra buvo pati paprasčiausia, reikalinga tik pačiai funkcijai atlikti. Tačiau viskas tobulėjo ir šiandien galima įsigyti furnitūros su švelnaus uždarymo funkcija, atidarymas priliečiant. Furnitūra tampa estetiškesne, ji papildo plokščių grožį savo išvaizda. Matome, kad dabar gausu tamsių spalvų furnitūros, dar prisideda funkcionalumas. Ta pati furnitūra gali atlikti daugiau funkcijų“, – vardija pašnekovas.
Furnitūros sprendimai gali būti tikri pagalbininkai įsirengiant mažus būstus. Pasak L. Viskantos, vis daugiau naujakurių tai supranta ir ieško jiems tinkamiausių sprendimų.
„Tam furnitūra ir evoliucionuoja, kad išpildytų sprendimų mažoms erdvėms poreikį. Dažnu atveju bute net nėra vietos valgomajam, todėl yra sprendimas, kai iš stalčiuko išsiskleidžia staliukas, nereikia turėti valgomojo erdvės tam, furnitūra atlieka tą funkciją. Tokių sprendimų matome ir drabužinėse, kai galima transformuoti jų lentynas į darbo stalą, pritaikyti kitiems poreikiams“, – pažymi ekspertas.
Kad naujakuriai išsirinktų geriausius, jiems tinkamiausius baldų elementų – furnitūros sprendimus, jiems reikia atkreipti dėmesį į kelis kriterijus.
„Furnitūra turi labai aiškias charakteristikas, lengvai palyginimas. Renkantis furnitūrą, pirmiausia, nereikėtų rinktis to, ką turi jūsų kaimynas ar primygtinai siūlo baldininkas. Reikėtų palyginti tas charakteristikas tarp skirtingų furnitūros gamintojų, pavyzdžiui, kokie lankstai sudėti, kokį svorį atlaiko stalčius, ar yra garantija, sertifikatai ir pan. Reikia palyginti kelis variantus ir išsirinkti sau patį geriausią, nebūtinai brangiausią“, – rekomenduoja pašnekovas.
L. Viskanta akcentuoja, kad šiandien atsiradę daug naujų, patogių furnitūros sprendimų ir pataria naujakuriams daugiau apie juos pasidomėti, apsilankyti keliuose salonuose, konsultuotis su keliais baldininkais ir išsirinkti geriausius partnerius.
Filmuose sprendimai jau gali būti ir jūsų namuose
Nepasiklysti furnitūros džiunglėse padeda ir naujakurio žinojimas, kokio baldo su kokiomis funkcijomis jam reikia. Todėl furnitūros sprendimus pirkėjams siūlanti Aleksandra Vilčinskė sako, kad pagrindinis patarimas tiems, kurie renkasi baldų funkcionalumo sprendimus, yra iškart turėti norų sąrašą.
„Reikia atsakyti sau į klausimus: kokio to baldo funkcionalumo jums reikia, pavyzdžiui, jeigu žmogus renkasi drabužinę, mes rekomenduojame drabužius kabinti, ne lankstyti, nes taip lengviau surasti jums reikiamą. Jeigu ieškote sprendimų batams, tai galima rinktis atverčiamą ar ištraukiamą lentyną, tik reikia paskaičiuoti, kiek drabužių ir batų drabužių reiks sandėliuoti. Jeigu projektuojate virtuvės baldus, aišku, pradedame nuo vietų, kur yra elektros ir vandens įvadai ar kiti sprendimai, taip pat erdvės išplanavimas, ir tada planuojame zonas. Jas rekomenduojame atskirti, pavyzdžiui, maisto saugojimo zoną rekomenduojame organizuoti aukštas spintas, šalia gali būti integruotas šaldytuvas, o šalia jų – aukšta ūkinė spinta biriems produktams“, – patarimais dalijasi UAB „Brasa“ pardavimų vadovė.
Ji tęsia, kad visuomet reikia apsvarstyti, kokių retai ir dažnai naudojamų buities prietaisų naujakuriai turi. Jiems taip pat reikia rasti savas vietas virtuvėje arba sandėliuke.
„Ar yra kažkokių individualių poreikių, pavyzdžiui, sulčiaspaudė. Žmonės nepagalvoja ir padeda jas į tolimiausią kampą arba palieka ant stalviršio ir taip sumažėja vietos maisto gamybai. Todėl rekomenduojame kiekvienam prietaisui turėti atskirą spintelę ar stalčiuką. Furnitūros tikslas yra padaryti baldą maksimaliai funkcionalų kiekvienam jo šeimininkui“, – atkreipia dėmesį A. Vilčinskė.
Tačiau furnitūra nėra tik bėgeliai virtuvės stalčiams ar atidarymo-uždarymo mechanizmai spintelėms. Furnitūros sprendimai, kaip akcentuoja jų specialistė Darja Klopova, gali padėti naujakuriams išspręsti įvairius paties būsto funkcionalumo klausimus.
„Dabar vyrauja vis mažesnės erdvės. Furnitūra gali padėti išnaudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą naudingai. Turime transformuojamų baldų sprendimų, pavyzdžiui, kavos staliukas, kuris virsta darbo stalu, atlenkiama lova, kuri gali stovėti kabinete arba svečių kambaryje. Taip pat labai svarbu tvarumo sąvoka: geriau susikurti daugiafunkcinį sprendimą, nei įsigyti didelį baldų komplektą, kuris laikui bėgant ima nebeatitikti poreikių“, – pažymi ekspertė.
Nors atrodytų, kad pačios furnitūros sprendimai jau yra inovacija, pašnekovė tikina, kad šioje srityje nuolat atsiranda naujovių.
„Furnitūra pažengusi. Jau galima elektros pagalba atidaryti spintelės dureles, mygtuko paspaudimo, telefone esančia programėle, pulteliu ar pan. Apšvietimą galima valdyti mobiliąja programėle. Svarbu paminėti ir apšvietimo svarbą balduose, čia irgi galima integruoti apšvietimo juosteles į norimus baldus“, – apie inovacijas pasakoja pašnekovė.
Šiandieniai baldų ir jų mechanizmų sprendimai leidžia mums susikurti svajonių namus: patogius, ergonomiškus ir jaukius. Tačiau neskubėkite leisti pinigų brangiems, bet jums visai nenaudingiems sprendimams, verčiau, kaip laidoje rekomenduoja pašnekovai, supraskite, ko jums iš tiesų reikia.
Daugiau apie furnitūros sprendimus žiūrėkite laidoje „Keturios sienos“.