Vilniaus Senamiestyje esančiame dviejų aukštų bute I. Swan atliko daug pakeitimų, kad juose vyrautų tvarka ir vientisumas. Šviesios sienos, šviesi kiliminė danga, baltos grindjuostės – tai tik keli niuansai, kurie padėjo namus paversti tokiais, kokių moteris norėjo. O ryškūs interjero akcentai, boho stiliaus elementai bei augalai sukūrė taip trokštamą jaukumo ir autentiškumo jausmą.

Svarbu nusimatyti biudžetą ir būsto viziją

Tinklaraštininkė puikiai įsivaizduoja, kaip jos naujieji namai turi atrodyti. Minimalus daiktų kiekis, žaluma, patogūs baldai ir funkcionalumas yra tai, kas bute suteikia aukštą komforto lygį, rašoma pranešime spaudai.

Šis remontas Ievai ne pirmas, tad ji jau gerai žinojo, ką daryti, kad viskas vyktų sklandžiai, o išlaidos neviršytų numatyto biudžeto. Moteris sako, kad esminė taisyklė, kuria vadovavosi – viską pirkti čia ir dabar, renkantis iš to, kas yra vietoje.

„Renkantis prekes fizinėje parduotuvėje, gali gauti tai, ko tiksliai ieškai. Tuo pačiu lengva sekti kainas, taip man pavyko rasti labai gražius šviestuvus į miegamąjį – pasitaikė akcija ir nusipirkau. „Senukuose“ išsirinkau didžiąją dalį statybinių medžiagų, tarp kurių buvo ir už labai gerą kainą rasti sienų dažai, grindjuostės, taip pat auksiniai šviestuvai bei vonios kambario spintelė“, – pasakoja I. Swan.

Nuomonės formuotoja Ieva Swan atnaujino įsigytą būstą ir pasidalijo patarimais

Sėkmės paslaptis – aiškus planas

I. Swan tikina, kad remontas vos per du mėnesius – misija įmanoma, kai turi nusimatęs strateginį planą.

„Turėjau numačiusi labai aiškų darbų eiliškumą, remontas buvo išskirstytas aukštais – iš pradžių antras aukštas ir tik po to – pirmas. Jeigu reikėtų kažkam patarti, koks metodas efektyviausias, nežinau, ar tai galiotų visais atvejais, bet mane kol kas tokia taktika tenkina. Iš pradžių buvo nudažomos sienos, tada klojama kiliminė danga, montuojamos grindjuostės, tvarkomi laiptai ir tuo pat metu į miegamąjį atkeliavo nauji baldai“, – džiaugiasi moteris.

Kadangi būsto remontui buvo numatyti vos du mėnesiai, Ieva visus darbus patikėjo savo srities profesionalams.

„Pati surinkau tik baro kėdes ir sofą svetainėje, daugiau visus darbus patikėjau to amato specialistams. Sienų dažymas, grindjuosčių klijavimas, kiliminės dangos paruošimas bei patiesimas, laiptų pakeitimai – visa tai atliko profesionalai“, – tikina I. Swan.

Planuojantiems būsto remontą

Atliekant būsto remontą, nesunku pasimesti, juk priemonių reikia įvairių – nuo statybinių medžiagų iki interjero detalių. Todėl klientams, siekiantiems sklandaus ir iš biudžeto rėmų neišeinančio remonto, labai svarbu sistemiškumas bei platus prekių asortimentas.

„Senukų“ ekspertų teigimu, būsto remontas daugeliui gali kelti galvos skausmą, nes niuansų, kuriuos reikia apgalvoti – tikrai daug. Todėl klientams patariama susidaryti konkretų planą ir tikslingai jį įgyvendinti. Pateikdami prekių asortimentą tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėse, prekybininkai stengiasi kuo aiškiau jį susisteminti, kad klientas galėtų rinktis prekes pagal savo numatytą planą. Tai palengvina visus remonto etapus – tiek statybų darbus, tiek interjero planavimą. Taip pat lengviau planuoti išlaidas, sekti reikalingų prekių akcijas.

Pradėti namų remontą gali būti labai sunku, ypač jei dar niekada nesusidūrėte su tokiu projektu. Tai apima daugybę įvairių detalių, kurias reikia apgalvoti iš anksto. Prekybos tinklo „Senukai“ ekspertai išskyrė keletą patarimų, kurie leis lengviau pasiruošti būsto remontui, išvengti papildomo streso ir laikytis numatyto biudžeto.

Nuomonės formuotoja Ieva Swan atnaujino įsigytą būstą ir pasidalijo patarimais

1. Pasiruoškite detalų planą

Pirmasis būsto remonto žingsnis yra parengti planą, kuriame būtų aiškiai nurodytas siekiamas tikslas ir darbų, kuriuos reikia atlikti, sąrašas. Planą turi apimti projekto brėžiniai ar eskizai, poreikių sąrašas, bei numatyti žingsniai, kuriuos galima atlikti patiems ir kur reikia profesionalų pagalbos. Tokį planą specialistai rekomenduoja pasiruošti likus bent pusmečiui iki remonto pradžios.

2. Apsibrėžkite planuojamą biudžetą

Kitas žingsnis, būtinas planuojant būsto remontą – numatyti tam skirtą biudžetą. Į jį reikėtų įtraukti išlaidas statybinėms medžiagoms, baldams ir kitoms interjero detalėms, taip pat svarbu nepamiršti apskaičiuoti darbo sąnaudas. Įsivertinus, kiek planuojate išleisti būsto remontui, ekspertai rekomenduoja atsidėti bent 10 proc. pinigų netikėtoms išlaidoms padengti. Biudžetą planuokite likus bent keliems mėnesiams iki numatyto remonto pradžios.

3. Samdykite profesionalus

Toliau planuojant namų remonto projektą, reikia suburti tokią komandą, kuria galėsite pasitikėti ir vėliau džiaugtis galutiniu rezultatu. Samdant rangovus, rekomenduojama nesivadovauti tik sąmata, o atsižvelgti į keletą kitų, labai svarbių aspektų: darbo patirtį, reikalingus sertifikatus, rekomendacijas, apmokėjimo grafiką ir sąlygas. Kai kuriais atvejais geriau išleisti šiek tiek daugiau, bet rasti žmones, su kuriais jums bus patogu dirbti. Komandos paieškoms paskirkite bent keletą mėnesių iki remonto.

4. Sudarykite darbų grafiką

Kai turėsite numatytą biudžetą ir suburtą komandą, profesionalai pataria sudaryti darbų grafiką su konkrečiais, jiems numatytais terminais. Pasitarkite su darbuotojais, kad išsiaiškintumėte, kiek laiko reikia vienam ar kitam būsto remonto etapui. Aptarkite, kuriuos remonto darbus reikia atlikti pirmiausia, kiek jie užtruks ir ką galima užbaigti vienu metu.

5. Paruoškite būstą remontui

Likus kelioms savaitėms iki būsto remonto pradžios, žinovai siūlo paruošti erdvę darbams ir gerai apgalvoti, kaip laikinai pakeisite remontuojamus kambarius. Jeigu remonto metu ketinate gyventi savo namuose, tačiau kardinaliai keisite virtuvę – pasiruoškite laikiną maisto ruošimo ir valgymo vietą. Nepamirškite supakuoti visų daiktų ir prietaisų, kurie gali trukdyti remonto darbams. Juos susisteminkite, kad pasibaigus remontui galėtumėte greitai viską sudėlioti į vietas ir džiaugtis atnaujintu būstu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)