M. Počobuto gatvėje 26 planuojamos trijų aukštų daugiabučio statybos. Skelbime matoma, kad projektas turėtų iškilti visai prie pat važiuojamosios dalies, o pats pastatas bus aukštesnis nei trijų aukštų. Vilniečiai skundžiasi, kad projektuotojas dar projekto pristatymo metu nesugebėjo tinkamai atsakyti į gyventojų iškeltus klausimus, į kelis jų atsakė „viskas pagal teisės aktų reikalavimus”, taip ir nepaaiškinęs gyventojams, kaip atrodys projektas. Į kai kuriuos klausimus projektuotoja žadėjo duoti atsakymus „techniniame projekte”, kurio rengimui suinteresuoti asmenys įtakos neturės.
„Į kai kuriuos suinteresuotų asmenų pasiūlymus, kurie leistų išsklaidyti bent dalį kylančių abejonių, pavyzdžiui, atlikti modeliavimą, kaip keistųsi transporto srautai pastačius projekte siūlomą statinį, projektuotojas kategoriškai atsakė „to mes tikrai nedarysime“. Dėl dalies suinteresuotų asmenų pasiūlymų, pavyzdžiui, susijusių su infrastruktūros įrengimu, buvo abstrakčiai žadama apie tai „pakalbėti su statytoju“. Žinant, kad statytojo taip pat gyvena rajone, kuriame projektuojamas pastatas, ir per tuos kelerius projekto rengimo metus taip ir nepanoro su bendruomene aptarti savo planų, turime rimtą pagrindą abejoti jo geranoriškumu”, – skaitome gyventojų rašte Vilniaus miesto savivaldybei.
Labiausiai gyventojams užkliuvo mansarda, kurios aukštis yra ~4,4 m. Ji yra aukštesnė už žemiau esančių tipinių aukštų aukštį. Todėl gyventojai prašo įvertinti, ar šitas pastatas atitinka projekte numatytus ir trijų aukštų pastatui parengtus reikalavimus.
„Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad projektuojamo pastato tūris yra 7042 m3, kai tuo metu kaimynystėje M. Rėmerio g. 2 esančio daugiabučio tūris yra mažesnis kaip 6 tūkst. m3, mažesnio tūrio yra ir K. Semenavičiaus gatvėje stovintys daugiabučiai. Didesnis yra tik pačioje Pylimėlių kvartalo pradžioje, M. Počobuto g. 2 esančio daugiabučio tūris (kiek daugiau kaip 9 tūkst. m3), tačiau šis pastatas yra dauboje ir dėl to vizualiai neišsiskiria ir nedominuoja tarp aplinkinių pastatų. Tuo metu projektuojamą pastatą ketinama statyti rajono aukščiausioje vietoje, kur dėl savo tūrio ir aukščio jis neišvengiamai taptų šios apylinkės dominante”, – rašo gyventojai.
Daugiabutis turi atsirasti gatvėje, kuri šiuo metu nėra apšviesta, neturi šaligatvių, o parkavimo vietų suprojektuota mažiau negu būtų. Projektiniuose pasiūlymuose nenurodyta, kurie želdiniai bus išsaugomi, kurie planuojami kirsti ar bus persodinami. Vilniečiai bijo, kad eismas šioje gatvėje taps nesaugus ir prašo pakoreguoti planą ir į jį įtraukti infrastruktūros sutvarkymo pasiūlymus.
„Pėsčiųjų saugumas šioje gatvėje taps absoliučiai niekiniu, o dėl kelkraščiuose paliktų mašinų prasilenkti bus nebeįmanoma. Pats statinys taip akivaizdžiai maksimalizuotas, kad laiptinės durys atsiveria praktiškai tiesiai į gatvę, o į miško pusę suprojektuoti balkonai baigiasi lygiai su aukštos įtampos laidų zonos pradžia”, – pasakoja šalia projektuojamo namo gyvenantis Marius.
Gyventojai savo abejonėmis pasidalino su miesto savivaldybe. Miestiečiai pažymi, kad jie nėra nusistatę prieš rajono plėtrą ir statybas. Visgi norėtų, kad jų nuomonė ir abejonės irgi būtų išgirstos.
Vilniaus miesto savivaldybė patikino, kad šis projektas dar negali būti legaliai įgyvendinamas, nes projektuotojas negavo statybos leidimo. Visus gyventojų raštus ir prašymus institucija gavo, o specialistai žada atsižvelgti į jų nuogąstavimus.
„Po liepos 12 d. įvykusio viešojo projektinių pasiūlymų aptarimo, savivaldybė dar nėra gavusi vystytojo prašymo pritarti projektiniams pasiūlymams. Taigi projektas nėra patvirtintas, tuo labiau – nėra išduotas statybos leidimas. Vertinant projektinius pasiūlymus visuomet žiūrima kompleksiškai, vertinama, kaip projektas atitinka teisės aktų reikalavimus, urbanistinius standartus, kiek jis suderinamas su greta vykdomais ar planuojamais projektais ir ar atsižvelgiama į gyventojų lūkesčius bei pastabas” – sako Gabrielius Grubinskas, Vilniaus miesto savivaldybės Ryšių su žiniasklaida specialistas.
Kol savivaldybė laukia projektuotojo prašymo išduoti statybų leidimą, gyventojai žada nepasiduoti. Jų tikslas nėra statybų darbų sustabdymas, o kraštovaizdžiui draugiško projekto parengimas ir įgyvendinimas.