Ir nors apie šį darbo stilių šiandien mūsų šalyje yra kalbama vis dažniau, tačiau dar populiaru manyti, kad bendradarbystės erdvė – tai triukšminga kavinė. Čia dirbantys žmonės įvardina privalumus, kuo bendradarbystė lenkia tradicinį biurą ar darbą iš namų.

„Informacinių technologijų laikais daugelio mieste dirbančių žmonių veikla išoriškai niekuo nesiskiria: kompiuteris, pasitarimas su kolegomis, pokalbis telefonu, korespondencijos gavimas ar siuntimas, kavos ar pietų pertrauka, verslo susitikimas kavinėje. Vadinasi, tomis pačiomis bendradarbystės erdvėmis gali naudotis labai skirtingų specialybių žmonės“, – aiškina „Technopolio“ paslaugų vadovė Vytautė Tutkutė, pridurdama, kad bendradarbystės erdvė – modernus produktas, turintis dalijimosi ekonomikos ir atvirų socialinių ryšių bruožų.

Sostinės Ozo parke įsikūrusiame „Technopolio“ biurų pastatas „Delta“ bendradarbystės erdvė UMA užima vieną šio pastato aukštų. Čia suplanuotos įvairiems poreikiams skirtos zonos: maži biurai 1–6 asmenims, tyliam darbui skirta erdvė, kūrybiškesniam darbui ar poilsiui skirta „UMA Coffee“ erdvė. Pasak V. Tutkutės, bet kokio tipo verslas ar pavieniai specialistai gali išsirinkti sau tinkamiausią darbo vietą, reikalingas paslaugas ir mokėti tik už tai, kuo naudojasi darbuotojas.

V. Tutkutė pastebi, kad naujai susikūrusios ar ką tik į rinką įžengusios įmonės dažniausiai nežino, kiek darbuotojų joms reikės rytoj. Todėl nesinori įsipareigoti ilgalaikėmis patalpų nuomos, administravimo, įvairių kitų paslaugų teikimo sutartimis. UMA erdve drąsiai gali naudotis tiek ką tik franšizę įsigijęs verslas, tiek tarptautinis investuotojas su nauju skubiu projektu konkrečioje šalyje ar laisvai samdomas specialistas, kuriam reikia darbo vietos kelioms valandoms per dieną. Bendradarbystės erdvė tiktų ir dvi savaites trunkančiam metinių planų aptarimui su kolegomis iš padalinio užsienyje.

Bendradarbystės erdvė

Našumas, kolegos, kava

Kelionių verslo platformos „TravelPort“ paskyrų administratorė Justina Prascieniūtė UMA bendradarbystės erdve naudojasi daugiau nei metus. Tokį sprendimą lėmė tai, kad ji – vienintelė įmonės atstovė Lietuvoje, be to, mėgsta bendrauti ir nebūti užsidariusi tarp keturių sienų.

„Ši erdvė – vieta užmegzti naujoms pažintims, plėsti klientų ratą. Taip pat gera išeitis žmonėms, kurie dirba iš namų, tačiau nėra iki galo tuo patenkinti. Darbas ne namuose dažnai būna žymiai našesnis. Man asmeniškai namuose kartais atsiranda kitų darbelių, sunku susikaupti. UMA erdvėje tvyro darbinė atmosfera, taigi, net jeigu ir nėra noro, nelieka kitos išeities kaip tik dirbti“,– tvirtina J. Prascieniūtė.

Nekilnojamojo turto tarpusavio skolinimo platformos „EstateGuru“ verslo vystymo konsultantas Tomas Grižas kartu su kolegomis jau kiek daugiau nei metai naudojasi tiek UMA bendradarbystės erdve, tiek UMA zonai priklausančiu privačiu biuru. Bendradarbystės erdvėje T. Gižas darbo tikslais praleidžia 1–2 valandas per dieną: susitikimams, kūrybiškoms užduotims atlikti.

Išlaisvina nuo rūpesčių ir padeda taupyti

Paklaustas, kiek jam ar jo įmonei padeda sutaupyti toks biuro pasirinkimas, jis sako, kad užtenka įvertinti kavos kainą.

„Vienas puodelis geros kavos bet kur kitur kainuoja apie 2,5 eurų. Per dieną – minimum du puodeliai. Vadinasi, tai – mažiausiai 100 eurų per mėnesį vienam žmogui. Nereikia rūpintis švara, produktų užsakymu, kitais biuro administravimo klausimais. Nereikia mokėti už patalpas ar paslaugas, kuriomis nesinaudoji. Reikia susitikimų kambario – prašom. Verslo pietūs? Prisėskime restorane, papietaukime ir aptarkime rūpimus klausimus. Kavos? Drąsiai“, – naudą skaičiuoja darbuotojas.

Be skanios kavos, T. Grižą čia džiugina besiformuojanti bendruomenė, įdomūs renginiai, komfortabili verslo, bendravimo aplinka. Visa tai leidžia pasijusti didelės ir progresyvios bendruomenės dalimi.

Bendradarbystės erdvė

6-pagrindiniai bendradarbystės erdvės privalumai:

1. Lanksti sutartis. Rinkdamiesi bendradarbystės erdvę, patys galite nuspręsti, kuriam laikotarpiui norite įsigyti narystę: dienai, savaitei, mėnesiui ar ilgesniam laikui. Telkite dėmesį savo darbams, projektams ir nesukite galvos dėl ilgalaikių įsipareigojimų.

2. Prisitaiko prie Jūsų komandos dydžio. Augant darbuotojų skaičiui, įprastiniame biure dažnai darosi ankšta, o komandai sumažėjus, jūs ir toliau mokate už įkurtas darbo vietas ar tuščias konferencijų sales. Bendradarbystės erdvė prisitaiko prie Jūsų komandos dydžio: galima lengvai pridėti ar sumažinti darbo vietų, susitikimams išnaudoti bendras erdves ar rezervuoti konferencijų sales pagal poreikį.

3. Modernu, stilinga ir funkcionalu. Bendradarbystės erdvėje rasite patogius krėslus, reguliuojamo aukščio stalus, vaizdo konferencijų kambarius. Galėsite jaukiai įsikurti pokalbiams telefonu skirtoje būdelėje ar „brainstorminti“ kūrybiškoje aplinkoje su patogiais krėslais, rašymo lenta bei kitais darbui reikalingais sprendimais. Tokioje aplinkoje lengva dirbti, produktyviai ir kūrybiškai atlikti užduotis.

4. Dalintis kartu – pigiau. Kokybiška kava, geriamasis vanduo, kavos aparato, spausdintuvo priežiūra, popierius, biuro valymas, korespondencija – visu tuo pasirūpina bendradarbystės erdvės administratorius. Tai ženkliai sumažins Jūsų biuro administravimo išlaidas bei sutaupys laiko.

5. Erdvė profesionalams ir naudingos pažintys. Dirbant iš namų nuolat kyla įvairių pagundų: susitvarkyti rūbų spintą ar iškrauti indus iš indaplovės – visa tai pavagia daug brangaus darbo laiko, išblaško. Bendradarbystės erdvė nuteiks darbui. Vienintelė pagunda, kuri atitrauks dėmesį bendradarbystės erdvėje – tai naujų idėjų ar sprendimų pasiūlantis poklabis su kolega ar potencialiu verslo partneriu. Pasirinkę bendradarbystės erdvę, tapote ne bet kokios, o progresyvios verslo bendruomenės dalimi.

6. Lengvai keisite darbo stalą ar jo geografiją. Bendradarbystės erdvėje kasdien galėsite dirbti prie vis kito stalo. Turėdami vieną UMA bendradarbystės erdvės narystę, galite laisvai rinktis jums patogiausią darbo vietą iš 14 galimų skirtingų darbo erdvių Lietuvoje, Suomijoje bei Švedijoje, Estijoje, Danijoje, Rusijoje (St.Peterburge).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)