Vos prieš keletą metų Kauno parkų lankytojai, atėję į poilsio vietas, pasijausdavo lyg grįžę 20 metų atgal į praeitį, nes dauguma parkų alsavo giliu sovietmečiu. Nieko nestebino yrantys pėsčiųjų takai ar sulaužyti suoliukai, rašoma pranešime spaudai.
„Darbus pradėjome projektuodami modernias, vakarietiškus standartus atitinkančias aktyvaus ir pasyvaus poilsio erdves. Pernai prasidėję rekonstravimo darbai apėmė Dainavos ir Kalniečių parkus, kur darbai šiuo metu artėja link pabaigos. Draugystės parke, kurį dedikuosime sportui, darbai užvirė prieš porą mėnesių ir bus pabaigti jau šiemet. Šiuo metu taip pat baigiamas rengti Aukštųjų Šančių ąžuolyno sutvarkymo projektas, o netrukus vakarietiškus standartus atitiks ir daugiau sutvarkytų žaliųjų erdvių: Santakos ir Santarvės parkai bei Marvelės slėnis.
Labai džiaugiamės Aleksote užgimusia iniciatyva kurti parką šalia naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Parko apartamentai“. Ši žalioji zona dar visai neseniai turėjo skvero statusą, tačiau pačioje 2017 metų pabaigoje savivaldybės Taryba suteikė jam parko statusą“, – pasakoja Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.
Svarbi ir aplinka
Pasak jo, tai pirmas atvejis Kaune, kai privačiomis lėšomis kuriamas plačiajai visuomenei atviras parkas. „Tai – sveikintina iniciatyva, nes šiuo atveju verslas užtikrintai gali save vadinti socialiai atsakingu“, – džiaugiasi V. Šiliauskas.
Bendrovei „Centromera“ Aleksote, tarp Šeštokų ir Leipalingio g., plėtojančiai projektą „Parko apartamentai“, tai pirmas bandymas kurti visuomeninėms reikmėms pritaikytą parką.
„Anksčiau nesame įgyvendinę tokių projektų, iki šiol tvarkėme tik gatves. Mums, kaip nekilnojamojo turto vystytojams, aktualu, kad miestas būtų tvarkingas, kad jame iš tiesų būtų gera gyventi, tad norime ir siekiame tobulinti ne tik gyvenamųjų pastatų infrastruktūrą, bet ir gyvenamąją aplinką, žaliąsias zonas. Mūsų planuose – erdvė, kurioje žmonės gali ne tik pasivaikščioti, bet ir aktyviai leisti laisvalaikį suaugusiųjų kompanijoje ar su vaikais“, – dėsto bendrovės „Centromera“ projektų vadovė Vaida Šidlauskienė.
Trūko viešųjų erdvių
Aleksoto bendruomenės pirmininko pavaduotojas Zenonas Šalna pastebi, kad Aleksoto rajonas stipriai urbanizuotas – iš visų pusių išsidėstę gyvenamieji rajonai, mažai žmonėms prieinamų viešųjų erdvių.
„Naujasis parkas Aleksote bus skirtas aktyviam laisvalaikiui ir poilsiui. Tikėtina, kad čia rasis ir prestižinis teniso aikštynas.
Pagrindiniai parko koridoriai bus šviesūs, tad teritorija tikrai suteiks saugumo jausmą. Aktyvios zonos labiausiai džiugins vaikus. Čia planuojama įrengti sūpynių, karuselių bei kitokių pramogų, skirtų smagiam laisvalaikiui bei poilsiui. Taip pat parke Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio proga planuojama pastatyti koplytstulpį, skirtą signatarui Jonui Vailokaičiui atminti“, – ambicingus planus vardija Z. Šalna.
Dainavos parke – apšviestas fontanas
Beveik keturių hektarų ploto Dainavos parkas, esantis tarp V. Krėvės prospekto ir Partizanų gatvės, šiuo metu stebina kauniečius atnaujinta infrastruktūra. Darbai čia beveik baigti. Dviračių gerbėjus pasitinka atnaujintas takas, vaikus – modernios žaidimų aukštelės. Vienas iš išraiškingiausių parko objektų – apšviestas fontanas tvenkinyje su beveik penkių metrų srovės plotu, džiuginsiantis kauniečius šiltuoju metų laiku.
Muzikos mylėtojus stebins muzikos aikštelė, įrengta parko šiaurinėje dalyje. Ant nedidelio reljefo pakilimo sumontuota lauko muzikos instrumentų erdvė, sudaryta iš keturių skirtingų instrumentų: skambinimo tūbos, lauko ksilofono, varpų ir mušamųjų būgnų. Gimnastikos aikštelė, nuotykių trasa, pėsčiųjų trasos ir stalo žaidimų vietos – visa tai miesto dovana kauniečiams, ilgai laukusiems kokybiško laisvalaikio mieste.
Veikia šunų vedžiojimo aikštelė
Kalniečių parkas, kurio plotas gerokai didesnis – per 20 hektarų – irgi pasikeitęs neatpažįstamai. Čia jau veikia šunų vedžiojimo aikštelė, kurioje įrengta moderni šunų dresavimo įranga (barjerai, estakados, tuneliai.
Tai pat pastatyti nauji suolai poilsiui, sukurtos patrauklios žaidimų erdvės mažiesiems ir vyresnio amžiaus vaikams, įrengtos pavėsinės, dviračių takai, zonos, skirtos sportui – bėgimui ir pasivaikščiojimui. Šiuo metu rangovams liko įrengti ženklus ir informacinius stendus.