Svajonių butas Pietiniame

Kad nebūtų visos istorijos tik iš knygų ir filmų trauktos, „Delfi“ pasikalbėjo su dabar jau Vilniuje ilgus metus gyvenančia, bet Šiaulių Pietiniame užaugusia Diana. Kaip prisimena pašnekovė, Šiauliuose ji gyveno iki pat pilnametystės, kai išvažiavo studijuoti į sostinę 2003 metais.

„Kai mano tėvai sukūrė šeimą ir susilaukė manęs ir sesers, jie gyveno bendrabučio tipo bute, pačiame miesto centre, o susitaupę pinigų nusipirko svajonių butą naujai pastatytame rajone – Pietiniam. Tai buvo dviejų kambarių butas, mama negalėjo atsidžiaugti atskira virtuve, balkonu“, – šypsodamasi savo vaikystę Šiaulių Pietiniame prisimena Diana.

Moteris tęsia, jog tuo metu į rajoną daugiausia atsikraustė jaunos šeimos su vaikais. Įsivaizduokite, sako pašnekovė, penkių laiptinių penkiaaukštis ir jame vien šeimos su vaikais.

Nekilnojamasis turtas

Kalbėdama apie savo vaikystę Šiaulių Pietiniame, Diana sako negalinti įsivaizduoti geresnės vaikystės. Anot pašnekovės, kieme būdavo skirtingo amžiaus vaikų šaikos, todėl visi turėjo draugų.

Paklausta, ar ji Šiaulių Pietinį prisimena taip, kaip aprašyta R. Kmitos knygoje, Diana sako, jog ji ir rašytojas prasilenkė maždaug dešimtmečiu.

„Jau gyvenau tuo aprašomu metu, tik buvau per maža, kad pati savo kailiu patirčiau, apie ką rašoma. Mes su rašytoju Kmita prasilenkėme kokiais 10 metų. Bet tai, apie ką jis rašo, man nesvetima“, – pasakoja iš Šiaulių Pietinio kilusi Diana.

Būstas Šiaulių Pietiniame – įvairus

Gyvenimas Šiaulių Pietiniame tebevyksta ir dabar, tik pasikeitę tiek gyventojai, tiek gyvenamieji būstai. Nors teisingumo dėlei reikėtų sakyti, jog NT šių dienų Pietiniame yra visokio – ir tokio, koks vaizduojamas filme, ir itin prabangaus, atliepiančio šių dienų tendencijas.

„Delfi“ peržiūrėjo, koks NT šiuo metu siūlomas Šiaulių Pietiniame. Pasirinkome kelias į Pietinį patenkančias gatves – Gegužių, Kviečių, K. Korsako ir Lieporių. Kaip matyti pagal skelbimų portalo „Aruodas“ pasiūlymus, parduodamo NT čia išties nemažai.

Pavyzdžiui, K. Korsako gatvėje parduodamas dviejų kambarių butas. Jo plotas siekia kiek daugiau nei 50 kv. metrų, o šio buto kaina – 75 tūkst. eurų. Blokinis daugiabutis, kuriame įrengtas butas, statytas 1990 metais, tačiau ir pats butas, regis, mena tuos laikus.

Panašaus įrengimo butų yra ir daugiau. Štai toje pačioje gatvėje parduodamas dar vienas dviejų kambarių butas. Jo plotas siekia kiek daugiau nei 49 kv.m., tik pats daugiabutis statytas keliais metais anksčiau nei pirmasis – 1987 m. Toks butas kainuoja 87 tūkst. eurų.

Be filmą primenančių butų Šiaulių Pietiniame yra ir išties modernių. Pavyzdžiui, Gegužių gatvėje dviejų kambarių butas, kainuojantis beveik 73 tūkst. eurų ankstesnių laikų tikrai neprimena. Buto plotas – kiek daugiau nei 50 kv.m.

Brangiausias iš parduodamų butų – daugiau nei 80 kv.m. siekiantis būstas, esantis jau minėtoje Gegužių gatvėje. Jo kaina – 120 tūkst. eurų.

Pietiniame lankėsi ir Orijus

Prieš penkerius metus, įkvėptas rašytojo Rimanto Kmitos romano „Pietinia kronikas“, į šį rajoną nuvyko ir keliautojas Orijus Gasanovas. Tąkart jis sakė, jog tikrai ne apie kiekvieną šalies mikrorajoną rašomos knygos, o apie Pietinį – štai ėmė ir parašė. Į Šiaulius nuvykęs keliautojas kalbėjosi su vietiniais gyventojais ir bandė išsiaiškinti, kuo Pietinis ypatingas, ką jame veikti, o ko – pasisaugoti.

O. Gasanovas pasivaikščiojo po Pietinio Bulvarą, susipažino su skirtingomis Pietinio zonomis ir išsiaiškino, kokios mados dominavo mieste devynesdešimtaisias.

Apie Orijaus vizitą Pietiniame skaitykite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją