Pasak projekto autorių, architektų studijos „Archinova“ iš Lietuvos vadovo Antano Gvildžio ir „PLH Arkitekter A/S“ iš Danijos vadovo Steen Enrico Andersen, atsižvelgus į institucijų ir visuomenės pastabas, buvo padarytos kelios esminės projekto korekcijos.
„Dabar projekte yra numatyta atverti dar didesnį nei yra šiuo metu Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios apžvelgiamumą iš aktualių rakursų, artimos bei tolimos perspektyvos. To siekiant, atkuriamas originalios formos pastato prie A. Goštauto gatvės stogas, griaunami sovietmečiu prilipdyti priestatai ir atkuriamas šio pastato originalus fasadas iš rytų pusės. Be to, viešbučio su konferencijų centru pastatas trumpinamas ir atsisakoma 47 kambarių“, – pranešime spaudai sakė A. Gvildys.
Išnagrinėjus istorinį kontekstą, atnaujintame projekte bendras pastatų plotas sumažėjo beveik 1000 kvadratinių metrų. Pateikti sprendiniai užtikrina geresnį patekimą į formuojamą naują viešąją erdvę – vidinį kiemą – bei sukuria geresnes jungtis su esamomis aplinkinėmis erdvėmis. Nustačius naują pastatų aukštingumą, užtikrinamas teritorijos integralumas urbanistiniame kontekste.
Įgyvendinant projektą, numatyta miesto poreikiams galutinai pritaikyti aplinką: atnaujinti pėsčiųjų takus, įrengti naują dviračių taką, pratęsiant trasą, einančią palei atnaujintą Lukiškių aikštę iki Baltojo tilto, taip pat sutvarkyti gatvių apšvietimą, optimizuoti greta esančią sankryžą.
„Atnaujinti sprendiniai yra beprecedenčio įsiklausymo ir bendradarbiavimo su suinteresuotomis institucijomis – Vilniaus miesto savivaldybe, architektų organizacijomis, visuomenės atstovais, visais miesto ateičiai neabejingais vilniečiais – rezultatas. Itin didelį dėmesį kreipėme į pagarbą istorinei praeičiai ir šalia esančiam bažnyčios ansambliui. Tikime, kad pavyko rasti jautrų urbanistinį sprendimą. Pažymėtina, kad šiuo metu svarbiausia visiems rasti bendrą sutarimą dėl erdvinės teritorijos išraiškos, o vėliau – ir dėl architektūrinės. Tą akcentavo ir projektą apsvarsčiusi bei išvadas pateikusi Architektų rūmų Vilniaus regioninė taryba“, – sakė Antanas Gvildys.
Liepos 12 dienos Vilniaus architektų regioninės tarybos išvadose teigiama, kad pakoreguotas projekto urbanistinis sprendinys yra tinkamas, o tolimesnius architektūrinės raiškos ir estetikos klausimus rekomenduojama spręsti viešojo svarstymo su visuomene metu, pasitelkiant atitinkamą profesinę bei institucinę ekspertizę.
Su projekto planais, brėžiniais, vizualizacijomis, aprašymais ir visais dokumentais visuomenė kviečiama susipažinti interneto svetainėje www.projektas-vasario16g1.lt. Visi kviečiami išsakyti savo nuomonę elektroninio pašto adresais plh@plh.dk ir info@archinova.lt arba interneto svetainės komentarų skiltyje.
Į projektą numatoma investuoti apie 45 mln. Eurų. Jį vysto UAB „Orkela“, priklausanti „Lords LB Special Fund IV“ fondui, kurį valdo investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“.