Pasak teritoriją ties Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio sankryža plėtojančios bendrovės „Trečioji kregždė“ direktoriaus Laimio Marcinkevičiaus, pirmasis daugiabutis Pilaitėje pastatytas tik apie 1990-uosius ir nuo to laiko smarkiai išaugęs rajonas dėl įspūdingos gamtos bei patogios lokacijos vis dar yra geidžiamas tiek gyventi, tiek užsiimti verslu. Įgyvendinus aplinkkelio projektą teritorija tapo itin patraukli ir verslui.

„Pilaitė turi potencialo tapti miestu mieste, nes rajone yra ne tik gyvenamųjų namų kompleksai, bet ir švietimo įstaigos, dideli prekybos, įvairių paslaugų centrai, galimybė leisti laiką gamtoje. Čia yra viskas, ko reikia kasdieniam gyvenimui ir tai pasiekiama neišvažiuojant už Pilaitės ribų. Tačiau, žinoma, žmonės aktyviai juda į miestą ir atgal, eismas yra intensyvus ir reikalauja nedelsti su sprendimais“, – sako „Trečioji kregždė“ direktorius Laimis Marcinkevičius.

Prekybos centras Pilaitės prieigose paskirstys srautus

Ties Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio sankryža planuojamo statyti naujo, didžiausio Baltijos šalyse išparduotuvių prekybos centro plėtotojams keliami aiškūs infrastruktūros plėtros reikalavimai: naujai įrengtos parkavimo vietos, atskiros įvažiavimui ir išvažiavimui skirtos juostos bei viadukas užtikrins geresnį eismo saugumą bei transporto srautų paskirstymą.

„Siekiant išvengti transporto spūsčių, naujojo prekybos centro statytojai pasirūpins jo prieigų infrastruktūra. Todėl čia bus įrengti papildomi, tiesioginiai įvažiavimai nuo Vakarinio aplinkkelio, sudarytos sąlygos Pilaitės prospekte pėstiesiems ir dviratininkams per požeminę perėją pasiekti prekybos centrą taip, kad jie nestabdytų šviesoforu reguliuojamo eismo“, – teigia Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis.

Daugiau dėmesio viešajam transportui

Vyriausiasis Vilniaus architektas pažymi, kad keisti savo keliavimo įpročius bus skatinami ir gyventojai. Jiems ketinama siūlyti patogesnį viešąjį transportą ir taip sumažinti automobilių eismo intensyvumą.

„Kad visi gyventojai piko valandomis galėtų netrukdomai važiuoti savo automobiliu iš ir į Pilaitės rajoną, reikėtų nutiesti dar kokius 7 greitkelius, bet tam neturime nei vietos, nei galimybių, todėl miesto bendrajame plane numatyta gyventojus skatinti labiau naudotis viešuoju transportu. Patogaus viešojo transporto idėja leistų daugeliui gyventojų persėsti į autobusus ir tokiu būdu greičiau pasiekti norimas Vilniaus vietas,“ – teigia M. Pakalnis.

Naujojo Vilniaus miesto Bendrojo plano sprendiniuose numatyti nauji viešojo transporto maršrutai, greitųjų autobusų tinklo plėtra, kombinuotų kelionių aikštelių įrengimas, dviračių tako Pilaitės prospekte statybos projektas.

Be to, rajone ketinama įrengti užsienyje populiarias kombinuotas kelionių jungties „Park and Ride“ („Statyk ir važiuok“) aikšteles, kuriose gyventojai galės palikti savo transporto priemonę ir kelionę tęsti viešuoju transportu.

Pilaitės laukia ir antrinio gatvių tinklo plėtra

Pasak Vilniaus savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjo Tomo Kamaičio, atkarpoje tarp Laisvės pr. ir V. Pociūno gatvių svarbu maksimaliai išplėtoti viešojo transporto juostas.

Kalbant apie gatvių infrastruktūros gerinimą Pilaitėje, numatoma sutvarkyti beveik pustrečio kilometro ilgio Taurupės gatvę taip pat atnaujinti Gilužio gatvę, kuri susijungs su Vakariniu aplinkkeliu.

„Bendrajame plane taip pat numatyta dviejų lygių sankryža senuoju Pilaitės keliu ties Pilaitės prospektu. Įgyvendinus šį sprendinį ir optimizavus aplinkinių gatvių tinklą Pilaitės prospekte bus galima organizuoti nepertraukiamą automobilių srautą dešiniaisiais posūkiais be šviesaforinio reguliavimo. Tokiu būdu sukursime antrinių gatvių tinklą ir visas eismas vyks ne vien Pilaitės prospektu“, – akcentuoja T. Kamaitis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (66)