Įprastai pirmieji gyvenamųjų namų aukštai būna skirti komercinei veiklai, tačiau bendrovės, kuri ir vystys projektą darbui nuotoliu, „Homa“ direktorė Jurgita Kveselaitė sako, kad dalį šių patalpų dabar skirs gyventojams, dirbantiems iš namų. NT bendrovė „Homa“ pakeitė gyvenamojo kvartalo Mažuosiuose Gulbinuose projektą galvodama būtent apie būsimus gyventojus, kurie dirbs nuotoliu.

„Tyrimai rodo, kad dalies darbuotojų našumas namuose krenta 20 proc., o kartais ir daugiau. Ilgainiui žmones pradeda slėgti ir nesikeičianti aplinka. Projektuodami gyvenvietę Mažuosiuose Gulbinuose dalį erdvių pritaikysime nuotoliniam darbui. Tam skirtos erdvės bus kelių dešimčių kvadratų ploto, kuriose patogiai įsikurs vienas ar du žmonės“, - planais dalinasi J. Kveselaitė.

Šiltuoju metų laiku savo darbo vietą bus galima perkelti į gryną orą: kiemuose planuojama įrengti taip pat darbui skirtas erdves. Specialiai tam bus pastatyti darbo stalai, kėdės, atvesta elektra.

Analizuodama klientų poreikius J. Kveselaitė mano, kad tokios erdvės pasitarnaus visiems: vienišiams ir poroms, taip pat vaikus auginančioms šeimoms.

Bendrovės vadovės teigimu, pabaigus statybų etapus, šių patalpų administravimas bus perduotas gyvenvietę prižiūrinčiai bendrovei, kuri ir nustatys nuomos įkainius.

„Įgyvendindami inovatyvius sprendimus nepaliekame gyventojų nežinioje. Pastatytiems namams atsakingai ieškome būstus administruojančių įmonių, šviečiame juos ir ieškome sprendimų bendrai, kartu su gyventojais. Esu tikra, kad toks pats scenarijus bus ir šį kartą“, - sako pašnekovė.

Mažuosiuose Gulbinuose numatomas išties didelis projektas, kurio bendras plotas – 22 hektarai, jis bus įgyvendintas per 12 etapų. Jų metu bus pastatyti 64 mažaaukštės statybos namai, iš viso 2500 butų. Planuojama, kad statybos prasidės 2023-ių metų pirmoje pusėje.

Nuotolinis darbas – nedžiugina, bet ramina

Skirtingose pasaulio šalyse atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad dažniausiai dirbti nuotoliu nori turintys aukštąjį išsilavinimą ir jau nemažą darbo patirtį sukaupę darbuotojai. Šie žmonės namuose jaučiasi saugiau, jie vertina ramybę ir komfortą. Tiesa, jiems itin svarbu patogi darbo vieta, spartus internetas ir kiti techniniai niuansai.

Nuotolinis darbas kasdienybe tapo ne tik dalyje Lietuvoje veikiančių įmonių. Beje, daugiausiai iš namų dirba didžiųjų miestų gyventojai. Darbuotojai nuotoliu dirba ir pasaulyje puikiai žinomuose milžinuose tokiuose kaip „Twitter“, „Amazon“, „Google“, „Facebook“. Šiais metais nuotoliu dirbo apie 30 proc. šių įmonių darbuotojų ir šis skaičius bent jau artimiausioje ateityje greičiausiai nemažės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją