Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, Žirmūnuose plėtojama nedaug projektų ir šiuo metu pasiūloje tėra 160 butų – palyginimui Naujamiestyje parduodama 260, o Baltupiuose 320 butų. Nors įvertinus būsto pasiūlos ir parduodamų butų kiekio santykį, Žirmūnai priskiriami prie populiariausių sostinės rajonų – kartu su Naujamiesčiu ir Šnipiškėmis.

Urbanistai pasigenda viešųjų erdvių

Urbanistų teigimu, Žirmūnai yra labai tankiai apgyvendintas rajonas, kuriame gyvenamųjų namų, senų ir naujų daugiabučių, visuomeninių pastatų miksas.

„Viešųjų erdvių rajone yra labai mažai – tai galima įvardyti didžiausiu trūkumu. Palei Nerį yra dviračių ir pasivaikščiojimo takų bei Tuskulėnų parkas, tačiau jis nėra taip aiškiai išreikštas, sukultūrintas, kaip, pavyzdžiui, Sapiegų parkas Antakalnyje“, – Žirmūnus apžvelgia T. Jonauskis, biuro „PUPA – strateginė urbanistika“ įkūrėjas.

Jis pastebi, kad šiaurinėje Žirmūnų dalyje, nuo Šiaurės miestelio link Kareivių gatvės, vientisas betonas ir žmonėms nėra kur pasivaikščioti bei pasimėgauti žaliosiomis erdvėmis. „Šiaurės miestelio gyventojams vienintelė alternatyva yra upė, tačiau iki jos reikia paėjėti“, – sako urbanistas.

Pirkėjams svarbi patikima kaimynystė

Nekilnojamojo turto plėtros ekspertų teigimu, Žirmūnus itin mėgsta poros – tiek dar planuojančios vaikus, tiek juos jau užauginusios. Šis rajonas paklausus ir tarp šeimų su vaikais. Nemažai Žirmūnuose butų įsigyja ir investuotojai, kurie vėliau išnuomoję butą skaičiuoja apčiuopiamą grąžą.

„Klientams patinka, kai rajone visapusiškai išvystyta infrastuktūra ir kuriama naujų namų gyvenvietė, o ne įterpiami vienas ar du namai tarp senos statybos daugiabučių. Naujas gyvenvietes, pavyzdžiui, esančią Tuskulėnų gatvėje, itin vertina šeimos su vaikais. Jos supranta, kad čia vaikai augs saugiai, kaimynai bus panašaus amžiaus. Renkantis būstą dabartiniams pirkėjams svarbus ir socializacijos aspektas“, – neabejoja Justinas Šavelskis, „Eika“ pardavimų vadovas.

Žirmūnai – auksinis Vilniaus vidurys

Specialistai skaičiuoja, kad jeigu pora norėtų įsigyti moderniai įrengtą dviejų kambarių butą Žirmūnuose, kiekvienam iš šeimos narių reikėtų uždirbti nuo 850 Eur. Norint įsigyti tokio paties dydžio butą šalia esančiose Šnipiškėse vienam šeimos nariui reikėtų uždirbti apie 800 Eur.

Pasak J. Šavelskio, Žirmūnus gyventojai vertina dėl patogaus susisiekimo ir itin gerai išvystytos infrastruktūros. „Čia gyventojai gali pėsčiomis nueiti iki parduotuvių, darbo vietų, nuvesti vaikus į šalia esančias mokyklas. Tai vieni iš pagrindinių Žirmūnų privalumų lyginant su Šnipiškėmis, kur dar trūksta privažiavimų, visavertės infrastruktūros ir Baltupiais, kuriuose įsigijus būstą, be automobilio gyventi būtų sudėtinga“, – NT ekspertas.

Žirmūnai

„Eika“ duomenimis, vidutinė vieno kvadratinio metro kaina Žirmūnuose yra apie 2 000 Eur, šalia esančiose Šnipiškėse 1 800 Eur. Arčiau centro esančiuose rajonuose kainos daug didesnės. Žvėryne pirkėjams siūlomų butų kvadratinio metro kaina yra 3 500 Eur, Senamiestyje – 3 100 Eur, Antakalnyje – 2 400 Eur, Naujamiestyje – 2 200 Eur. Baltupių rajone, kuris yra vienas iš pagrindinių Žirmūnų konkurentų, vieno kvadratinio metro kaina yra 1 800 Eur, Pilaitėje – 1 400 Eur.

„Žirmūnai yra tas auksinis Vilniaus vidurys, atsižvelgiant į geriausią kainos, vietos ir susisiekimo santykį“, – sako J. Šavelskis.

Planuose – naujas skveras

Tikimasi, kad Žirmūnų perspektyva dar labiau sustiprės, kai bus atnaujinta daugiabučių namų kvartalo, esančio Žirmūnų, Minties ir Tuskulėnų gatvių trikampyje, teritorija.

Įgyvendinant trijų gatvių projektą siekiama suformuoti aiškią vidinių erdvių struktūrą. Sukurti galimybę žmonėms išeiti pasivaikščioti ne pagrindinėse gatvėse, bet kvartalo viduje. Šalia Žirmūnų g. bus įrengtas pagrindinis skveras su apšvietimu ir mažąja architektūra. Specialistų teigimu, ateityje tai galėtų būti pagrindinė rajono aikštė, kur, pavyzdžiui, bendruomenė paminėtų Užgavėnes. Šis skveras galėtų tapti bendruomenės laisvalaikio praleidimo vieta.

Planuojama, kad iki 2022 m. Žirmūnų, Minties ir Tuskulėnų g. teritorijoje bus įrengti bei rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengti rekreaciniai pėsčiųjų takai, atlikti kiti infrastruktūriniai pokyčiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)