Pilies apartamentai“ yra projektas Vilniaus centre, kuriame kvadratinio metro kaina prasideda nuo 2800 eurų. Šiuo metu siūloma išsinuomoti 5 būstų variantus su kaupiamosios nuomos sutartimi. Mažiausia mėnesinė įmoka iš visų siūlomų yra 870 eurų už 1 kambario buto nuomą, o didžiausia – 1550 eurų už 3 kambarių buto nuomą.

Siūlo pirkėjams, kurie nori parduoti turimą turtą

Pasak A. Avulio, kaupiamosios nuomos sutartis nėra tokia pati kaip išperkamosio nuomos, dar vadinamos „Rent2Buy“. Pasak jo, kaupiamoji nuoma yra labai panaši, tačiau lankstesnė ir paprastesnė, nes nėra konkretaus termino. Pavyzdžiui, perkant būstą su „Rent2Buy“, per 2 metus reikia sukaupti 15 proc. pradinio įnašo ir keliauti į banką dėl paskolos gavimo.

A. Avulis pabrėžė, kad kaupiamosios nuomos atveju nereikalingos pažymos iš banko bei nėra nustatyto termino. Visgi, paties projekto puslapyje rašoma, kad išsirinktą būstą galima nuomotis iki 4 metų.

Arvydas Avulis

Anot jo, šio pasiūlymo tikslas yra suteikti žmonėms laiko parduoti savo dabar turimą turtą, kad jie galėtų iškart apsigyventi naujuose namuose. Jis taip pat nurodė, kad visa už nuomą mokėta suma yra įskaičiuojama į būsto kainą.

„Mes ieškome nišų. Rinkoje yra labai didelė konkurencija, mes suskaičiuojame 140 projektų. Tai tas nišas mes susirandame per paslaugų tiekimą. „Pilies apartamentuose“ mes pastebėjome tokią tendenciją, kad dalis mūsų pirkėjų, kurie nori ten gyventi, turi kažką parduoti. Tai tada atsirado ta idėja, kad mes galime jiems pasiūlyti dabar ateiti gyventi, o jie ramiai sau pardavinėja tą turtą, kuriame dabar gyvena, o kai parduoda, tada sumoka likusią sumą“, – aiškino A. Avulis.

Apie galimas rizikas verslininkas nedaugžodžiavo – jei žmogus nebeturi galimybės mokėti įmokų, sutartis nutrūksta ir viskas. Kol kas šiuo pasiūlymu pasinaudojo apie 10 naujakurių.

Paklaustas, ar pasiūlymas nebuvo pradėtas taikyti dėl kritusių pardavimų, A. Avulis atkirto, kad „Hanner“ gali pasigirti bene geriausiais pardavimų rezultatais mieste, o sprendimas tokią akciją taikyti prestižiniame projekte su tuo niekuo nesusijęs.

Prestižinis turtas nedera su akcijomis

A. Antanavičiaus teigimu, ši akcija greičiausiai leido paspartinti projekto pardavimus, lyginant su ankstesnių mėnesių pardavimo tempais. Tačiau jis atkreipė dėmesį, kad joks kitas vystytojas prestižinės klasės segmente Vilniuje nesiūlo akcijų.

„Apskritai prestižinis turtas ir akcijos yra sunkiai suderinama, nes paprastai prestižinio turto pirkėjai nėra tie, kurie ieško akcijų ar galimybės pigiau kažką įsigyti. O reziumuojant, tai Pilies apartamentai pagal likvidumą, pardavimų greitį yra vienas iš nesėkmingesnių Vilniaus projektų, kuris pradėtas pardavinėti daugiau nei prieš 3 metus ir vis dar pasiūloje likęs nemažas kiekis butų. Manyčiau, kad pagrindinė tokio rezultato priežastis yra koncepcijos ir kainodaros disbalansas, kurio vystytojas nėra linkęs peržiūrėti, tad ir turime tokius gana prastus pardavimų rezultatus“, – aiškino A. Antanavičius.

Arnoldas Antanavičius

Anot jo, naudojantis kaupiamosios numos pasiūlymu reikėtų turėti omenyje, kad tai nėra tas pats kaip „Rent2Buy“, nes ne visos pirkėjo nuomos įmokos užsiskaitys kaip įnašas – bendrovė dalį jų pasiimt sau kaip kompensaciją už paslaugą. Todėl galiausiai pirkėjas už butą sumokės daugiau nei jis šiuo metu yra įkainotas.

„Viena iš esminių rizikų, kurią įžvelgiu, tai yra ateities neprognozuojamumas, dėl ko visiškai neaišku, ar pirkėjas gaus banko kreditą, kai ateis laikas forminti sandorį. Neigiamo atsakymo atveju toks pirkėjas-nuomininkas negalės užbaigti sandorio ir praras sukauptas įmokas. Be to, vystytojai dažniausiai į „Rent2Buy“ pasiūlo nelikvidžiausius butus, tad reikia dar gerai pasvarstyti, ar tikrai verta susivilioti tokiais pasiūlymais ir pirkti nelikvidžius butus, nes jei ateityje prireiks patiems juos parduoti, greičiausiai kils nemažai sunkumų“, – komentavo analitikas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (41)