Taigi, vienas siauriausių namų Londone dabar parduodamas už tokią kainą, kuri negali nevilioti, rašoma portale mylondon.news.

Dėl neįprastų matmenų šie du miegamuosius turintys apartamentai – vienas keisčiausių egzempliorių nekilnojamojo turto rinkoje. Vis dėlto viduje nėra taip ankšta, kaip gali atrodyti, o interjero vaizdas sukelia prabangos įspūdį.

Įžengus į vidaus erdvę maloniai nuteikia stilinga virtuvė, itin pažangios konstrukcijos dušo kabina, ką jau kalbėti apie pakopinį sodelį – tikrų tikriausią retenybę didmiesčio vidury.

Namo adrese – apie didžiausias privilegijas Londone bylojantis pašto kodas – juk namas stovi Kensingtone ir Čelsyje.

Siauriausias namas Londone

Tai, aišku, reiškia, kad į jį įsikėlęs pilietis galėtų mėgautis Čelsyje priimtinu gyvenimo būdu, nors ir nebūtų toks turtingas, kad panorėjęs galėtų pretenduoti į bet kurį Čelsio rajone esantį nekilnojamojo turto objektą.

Visa tai apibendrinus, belieka konstatuoti, kad siaurasis namas parduodamas kone pusvelčiu.

Pats metas pakalbėti konkrečiai ir pasakyti, kad už būstą prašoma kaina – 800 tūkst. svarų sterlingų (daugiau nei 900 tūkst. eurų). Suma, atrodytų, ganėtinai apvali, bet turint omeny, kad vidutinė nekilnojamosios nuosavybės kaina šiame rajone siekia 2 251 677 svarus sterlingų (2,6 mln. eurų) (daugiausia Londone), sakyti, kad apartamentai siaurajame name per brangūs, būtų tiesiog įžūlu.

Ir visgi – kodėl jie tokie pigūs? Na, visų prima, į tokio dydžio butą nebūtų jokių šansų įsikelti žmogui, turinčiam begalę daiktų.

Būsto plotis (gylis) nesiekia nė 4 metrų, ir taip yra todėl, kad pastatas – vienas ploniausių rinkoje.

Vis dėlto atsidūrus viduje susidaro daug erdvesnių patalpų įspūdis nei galima nuspėti žvelgiant į namą iš lauko. Šitas efektas, esą, prilygsta optinei iliuzijai.

Bute, kaip jau minėta, yra du miegamieji, didelė svetainė, vonios kambarys su įrengtu dušu ir tualetas. Yra ir nedidukas sodas.

Aišku, gyvenant tokioje Londono vietoje, tikrai nesinorės ištisas dienas sėdėti namuose.

Pastatas yra šalia Thurloe skvero, tiesiai priešais nuostabų parką ir Pietų Kensingtono metro stotį, iš kurios galima patekti į Pikadilio liniją ir kitur.

Vos už kelių minučių kelio – Viktorijos ir Alberto muziejus. Gamtos istorijos muziejus irgi visai čia pat. Ne per toliausiai ir Haid Parkas.

Kensingtono ir Čelsio rajone stūksantis plonuoju namu vadinamas išstypėlis siauriausioje vietoje yra vos 1,8 metro pločio.

XIX a. iškilusiu 5 numeriu Thurloe skvere pažymėtu statiniu iš pat pradžių buvo naudojamasi kaip piešimo studijomis, rašoma portale secretldn.com.

Nors žvelgiant iš pietvakarinio Thurloe skvero kampo namas atrodo neįtikėtinai siaurutis, iš tikro jis yra trikampio formos. Tai reiškia, kad nuo paties siauriausio taško jis ima pamažu platėti.

Siauriausias namas Londone

Daugelis Thurloe skvere stūksojusių pastatų – Londono architekto George‘o Basevi, neoklasikinio stiliaus atstovo sero Johno Soane‘o mokinio, darbai. Visi jie buvo ganėtinai tradiciniai, su dailiomis, kolonų juosiamomis verandomis priešais paradines duris. Deja, praėjus beveik 20-iai metų, 23 skvere stovėję namai, nepaisant audringo žemvaldžio H. B. Alexander protesto, buvo parduoti „Metropolitan District Railway“ geležinkeliui.

Buvo sugriauti tiktai penki namai (pažymėti 1–5 numeriais), bet tų, kurie išliko, savininkams teko susitaikyti su mintimi, kad sumažės užpakalinis sodas. 1868 metais įvyko Pietų Kensingtono stoties atidarymas.

XIX a. pabaigoje Kensingtonas ir Čelsis garsėjo kaip menininkų rajonas, kadangi kaip tik čia menininkai masiškai įsirenginėjo studijas. Rajone gyvenusiam statybininkui Williamui Douglui į galvą šovė mintis išnaudoti nedidelį trikampį plotą, likusį po penkių namų nugriovimo. Jis pats suprojektavo ir pastatė namą, kuriame tilpo net septynios dailininkų studijos. Tai yra tas pats pleišto formos namas, kurį mes matome šiandien.

Statinyje šiuo metu įrengti butai. Siauriausia jo vieta, kaip jau minėta, tėra 1,8 metro, na, o plačiausia – 10,4 metro. Nors matmenys ir nelabai patrauklūs, dėl prestižinės vietos suma, kurios prašoma už name esantį butą, – tikrai ne iš mažųjų. 2016 metais vos 56 kvadratinių metrų būstas su vienu miegamuoju buvo parduodamas už 895 tūkst. svarų sterlingų (daugiau nei milijoną eurų).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)