Apie co-living principus ir didžiausią iki šiol kompleksą Lietuvoje projekto autoriai pasakojo pristatymo renginyje. Pranešimus skaitė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovas Mindaugas Statulevičius ir NT rinkos apžvalgininkas Tomas Grižas.
„Vilniui, kaip vakarietiškos valstybės ir gyvenimo būdo sostinei būtina skaidri ir tvari būsto nuomos rinka, o bendragyvenimo projektai suteikia puikią alternatyvą žmonėms, kuriantiems savo gerovę mieste. Neabejoju, kad Vilniaus – stipraus regiono centro, akademinio miesto potencialas lanksčiai būsto projektų pasiūlai yra didžiulis. Norisi palinkėti pirmiesiems tokio verslo modelio stambiu masteliu besiimantiems vystytojams Vilniuje sėkmės ir ja užkrėsti kolegas“, – renginio metu kalbėjo M. Statulevičius.
T. Grižas renginyje pabrėžė, kad ne už kalnų ta diena, kai visas pasaulis gyvens narystės pagalba. „Į tą narystę įeis ir gyvenimas. Patogus, su daugiau laiko sau, nors tai skamba kaip klišė. O pratęsiant šias gan inspiruojančias mintis, galima būtų sakyti, kad laiko ratas apsisuko ir žmonės vėl laisva valia renkasi gyventi naujųjų laikų bendrabučiuose“, – sakė jis.
„Kaip atrodo Vilnius iš atvykstančių į jį svečių perspektyvos? Galiu pasidalinti patirtimi iš savo verslo, nes užsiimame trumpalaikės nuomos administravimu – rūpinamės, kad į Vilnių atvykstantiems svečiams jų apsistojimas būtų kuo sklandesnis, patogesnis. Per pirmąjį šių metų pusmetį mūsų administruojamuose butuose apsistojo beveik 5000 užsienio svečių iš daugiau, nei 65 pasaulio šalių. O tai – trečdalis pasaulio. Toks kosmopolitiškas tas mūsų Vilnius“, – pridūrė T. Grižas.
Jis džiaugėsi, kad Lietuve atsiranda vis daugiau co-living projektų: „Iš to, ką mačiau, „Liv_in Vilnius“ – puikus nedidelio co-living miestelio pavyzdys. Su patogia infrastruktūra ir daugybe kitų apgalvotų dalykų. O patogumas, kartu su bendruomene, tarptautiškumu, namų, saugumo jausmu bus keli iš kertinių dalykų tokiuose projektuose.“
Co-living – kas tai?
Šiuolaikinis miesto žmogus – aktyvus, mobilus, taupantis laiką ir ne visuomet brėžiantis liniją tarp namų ir darbo. Kaip ir pasaulyje, taip ir Lietuvoje populiarėja naujas gyvenimo būdas – co-living. Tai bendragyvenimo stilius, suvienijantis bendraminčius ir teikiantis daugiau laisvės bei galimybių.
„Tokio tipo apartamentai sėkmingai veikia pažangiausiuose pasaulio miestuose. Mes matome potencialą ir Vilniuje, atsižvelgdami į šiuolaikinio verslo poreikius, darbuotojų mobilumą ir patogaus bei lankstaus gyvenimo poreikį. Užsienyje šis konceptas labai populiarus tarp jaunų specialistų bei studentų“, – sako projekto vystytojo UAB „Eta projektai“ vadovė Vita Žutautaitė.
Pasak jos, jauniems šių laikų profesionalams nebeužtenka įprasto rėžimo, jiems norisi pamatyti ir patirti daugiau, semtis įkvėpimo iš supančios aplinkos, keliauti ir pažinti. Co-living konceptas leidžia nuolatos jausti pulsuojantį įvykių ritmą, užmegzti vertingas pažintis, nestovėti vietoje ir tuo pačiu jaustis bendruomenės dalimi.
Prioritetai – kokybiškas poilsis ir galimybės darbui
Pasak projekto vystytojų atstovės, stebint kasmetinį butų nuomos poreikio augimą, kuriantis naujoms darbo vietoms, atvykstant darbuotojams iš kitų Lietuvos miestų ir užsienio šalių – nuomos pasiūlą svarbu užtikrinti ne tik kiekybine, bet ir kokybine prasme.
„Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje nuomos poreikis išaugo dėl didelio verslo centrų aktyvumo, plėtros, darbuotojų kaitos ir mobilumo. Šio projekto idėja yra visai kitokia, nei tik apartamentai nuomai. Mes kursime bendruomenę ir kitokį gyvenimo būdą“, – tikina V. Žutautaitė.
Naujos erdvės atlieps svarbų šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo poreikį – be personalios erdvės, suteiks galimybę ir toliau megzti pažintis už biuro ribų. Jauniems, pradedantiems profesionalams pažintys – vienas svarbiausių sėkmingo karjeros augimo aspektų, ką suteikia co-living konceptas.
Jis leis viskuo pasinaudoti tuo pačiu metu: ne tik atsipūsti po dienos darbų, bet ir pratęsti profesines diskusijas specialiai tam pritaikytose zonose su bevieliu internetu, bendrose virtuvėse ar drauge leidžiant laisvalaikį sporto salėje, mankštos, kino, žaidimų kambariuose ir bibliotekoje.
Erdvės laisvalaikiui ir draugystei
Projekto erdvės visapusiškai pritaikytos nesėsliam, šiuolaikiniam gyventojui. Kiekvienas naujakurys galės rinktis iš skirtingų dydžių apartamentų su visais kasdieniais patogumais. Moderniuose ir stilingai įrengtuose apartamentuose įsikūrę gyventojai kiekvienas turės nuosavą virtuvę, sanitarinį mazgą, patogią miegamojo lovą ir erdvų balkoną.
Įrenginėjant apartamentus orientuotasi ne tik į patogią kasdienybę, bet ir turiningą laisvalaikį. Pasisemti naujų idėjų gyventojai galės planuojamuose renginiuose. „Reguliariai bus organizuojami įvairūs renginiai: paskaitos, pristatymai, gimtadieniai, pokalbiai prie kavos su įdomiais žmonėmis, vakarėliai“, – apie komplekse gyvenantiems jauniesiems profesionalams suteikiamus privalumus pasakoja V. Žutautaitė.
„Jau deriname su verslu, rašomės apartamentų nuomos sutartis. Fiziniai gyventojai irgi aktyviai domisi objektu, kadangi jiems aktualu gyventi netoli darbo su puikia paslaugų infrastruktūra ir visa bendruomene, kurioje galima dalintis kontaktais, žiniomis, diskutuoti aktualiomis temomis ir smagiai leisti laisvalaikį. „Gyvenk kitaip“ – toks mūsų šūkis“, – priduria V. Žutautaitė.