Žinia apie tolimų giminaičių be priežiūros paliktą seną sodybą gali pasiekti staiga ir netikėtai. Pasak Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos narės, advokato padėjėjos Renatos Rynkevičiūtės-Jančiauskienės, paprastai turto, statyto iki 1991 metų, paveldėtojai apie objektą sužino tada, kai kas nors dėl jo nepriežiūros kreipiasi į savivaldybę, seniūniją, tuomet kažkuri iš šių institucijų ima ieškoti, kas gi turi tą NT prižiūrėti ir pamato, kad jis net nėra registruotas. Neradus asmens, kuris tą turtą valdytų, imama ieškoti, kam gi tas turtas priklauso. Tačiau būna ir taip, kad patys giminaičiai ima domėtis, kam gi iš tiesų priklauso sena jų senelių sodyba arba, net ir kelis dešimtmečius besinaudoję turtu, tačiau nusprendę jį parduoti, sužino, kad tas turtas visgi jiems nepriklauso.
2023.06.15 18:25
Turtas, kuris priklausė jūsų šeimai, nebūtinai yra ir jūsų: kaip įrodyti, kad esate jo šeimininkai?
www.DELFI.lt
FOTO:
Nors atrodytų, kad nuosavybės ir NT klausimus kiekvienas turėtų spręsti atsakingai, šiandien vis dar pasitaiko atvejų, kai gyventojai, panorėję parduoti namą, sodybą ar net butą, to padaryti negali, nes tas turtas jiems oficialiai nepriklauso. Tuomet prasideda vargo kelias: reikia net tik įrodyti, kad tas NT objektas priklausė jų seneliui ar proseneliui, bet ir išsiaiškinti, ar nėra kitų paveldėtojų, kurie taip pat pretenduotų į savo turto dalį. Nuo ko pradėti nuosavybės paveldėjimo, įregistravimo procesus, kai turtas nebuvo nei paliktas testamentu, nei netgi apskritai registruotas Registrų centre?
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją