Išlyginkite drabužius džiovyklėje
Nenorite kelių valandų praleisti su lygintuvu rankoje? Pabandykite drabužius išlyginti džiovyklėje. Tik prieš tai patikrinkite etiketes, ar tikrai juos galite saugiai džiovinti džiovyklėje. Taip pat būtų gerai, jeigu drabužius apšlakstytumėte vandeniu ir įmestumėte tarp jų vieną ar du drėgnus daiktus (pvz., kojines). Į džiovyklę galite įmesti netgi porą ledo kubelių. Kai jie tirpsta, išsiskiria garai, kurie padės jūsų drabužiams atsikratyti raukšlių. Drabužius džiovyklėje sukite apie 15 minučių, nustatę vidutinę temperatūrą.
Naudokite plaukų džiovintuvą
Keliaudami ne kiekviename viešbučio kambaryje rasite lygintuvą, bet plaukų džiovintuvą turėtumėte aptikti lengvai. Jis visuomet gali pagelbėti, jeigu norėsite išsilyginti drabužius.
Pakabinkite drabužį, apipurkškite jį vandeniu, kad būtų šiek tiek drėgnas. Nukreipkite įjungtą plaukų džiovintuvą į sulamdytas vietas ir palyginkite jas ranka.
Jei plaukų džiovintuvas turi, tuomet naudokite koncentratoriaus antgalį. Taip geriau nukreipsite karšto oro srautą. Plaukų džiovintuvą laikykite toliau nuo drabužio, kad nekiltų gaisro pavojus.
Pakabinkite drabužį šalia garuojančio dušo
Garai gali būti ne pats ekologiškiausias būdas pašalinti raukšles be lygintuvo, tačiau gali padėti. Norint pasiekti geriausią rezultatą, drabužis turi kabėti arti dušo, o patalpoje turi būti tikrai karšta ir prisikaupę daug garų. Todėl vandenį gali tekti leisti iki 20 minučių.
Pabandykite panaudoti šį metodą su įprastu rytiniu dušu, kad sumažintumėte vandens švaistymą. Tokiu atveju būkite atsargūs, kad vandens ar muiluoti purslai nepatektų ant audinio ir įsitikinkite, kad visos durys ir langai yra uždaryti, kad sukurtumėte garų pirtį primenančią aplinką.
Beje, nepamirškite po garinimo seanso gerai išvėdinti patalpą, kad išvengtumėte pelėsio susidarymo.
Virdulio garai gali atlikti panašų darbą, tačiau jie labiau tinka pašalinti mažas raukšles, o ne dideliam drabužiui išlyginti.
Išbandykite actą
Galite patys pasigaminti raukšles mažinantį purškiklį naudodami baltąjį actą. Tai pigi ir chemikalų neturinti alternatyva. Pasigaminkite mišinį, kurį sudarytų viena dalis acto ir trys dalys vandens, ir juo apipurkškite drabužį, o tada leiskite jam išdžiūti. Actas skalbiniuose yra puikus būdas juos dezodoruoti ir išvalyti.
Gali pagelbėti puodas
Metalinį puodą iš tiesų galima panaudoti kaip laikiną lygintuvą. Galbūt šis būdas ne taip gerai panaikins drabužio raukšles, tačiau jį galima išbandyti, jeigu neturite kitos išeities. Norėdami tai atlikti saugiai, laikykitės šių veiksmų:
pasirinkite metalinį puodą su nepriekaištingai švariu pagrindu;
puode įkaitinkite šiek tiek vandens;
kai vanduo užvirs, jį išpilkite;
ant kieto lygaus paviršiaus patieskite rankšluostį ir padėkite drabužį;
tuomet puodo pagrindu prispauskite drabužį.
Būkite atsargūs, kad nesusidegintumėte, todėl šiuo atveju gali pagelbėti orkaitės pirštinės. Nenaudokite šio metodo audiniams, kurių negalima lyginti.
Panaikinkite raukšles drėgnu rankšluosčiu
Tai labai paprastas metodas, bet jis veikia. Ant lygaus paviršiaus padėto drabužio užklokite drėgną rankšluostį. Rankomis jį spauskite, kad išlygintumėte gilias raukšles. Vėliau drabužį pakabinkite, kad išdžiūtų. Prieš išeidami iš namų, patikrinkite, ar ant jo neliko plaukų ir pūkelių.
Padėkite jį po čiužiniu
Štai kaip išlyginti raukšles naudojant tik čiužinį. Padėkite drabužį ant lygaus paviršiaus, išlyginkite raukšles ir susukite jį kaip buritą. Padėkite savo audinio „buritą“ po čiužiniu ir palaukite 15–30 minučių. Nustebsite, bet ištraukę drabužį, raukšlių neberasite. Tačiau šiuo atveju galite patirti ir dar vieną „staigmeną“: drabužiai gali ir susitraukti.
Keletas patarimų, kaip apsaugoti drabužį nuo susilamdymo, kad lyginimas nebūtų būtinas
- Išimkite drabužius iš karštos džiovyklės ir nedelsdami pakabinkite.
- Kruopščiai sudėkite arba sulankstykite drabužius stalčiuose ar lagaminuose.
- Naudokite audiniui tinkamo tipo ir kiekį skalbiklio ir minkštiklio.
- Pasirinkite švelnų plovimo ciklą.
Šaltiniai: bhg.com, rd.com