„Sulaukiame labai daug užklausų – jų daugėja priklausomai nuo statistinių dienos ar savaitės susirgimų skaičiaus: kuo jis didesnis, tuo įmonės aktyviau kreipiasi“, – sako „Švaros brolių“ Valymo paslaugų departamento direktorius Andrius Kinderis.

Dezinfekcija aktuali be išimtiems visiems

Pasak jo, dezinfekavimo paslaugų poreikis aktualus visiems, virusai nesirenka žmonių nei pagal pareigybes, nei pagal įmones – užkratas gali vaikščioti bet kur: biuruose, viešbučiuose, prekybos centruose.

„Nėra nei vienos srities, kurią virusai aplenktų, kuriai nereikėtų dezinfekavimo paslaugų. Priklausomai nuo patalpų paskirties, skiriasi tik taikoma metodika – pasirenkama galingesnė arba mažiau galinga įranga, tai lemia patalpos dydis“, – kalbėjo A. Kinderis.

Dezinfekcijai naudojamas šaltas arba karštas rūkas – juo užpildo visą patalpos tūrį garais, dezinfekuoja ore esančias daleles, padengia paviršius dezinfekcinėmis medžiagomis. Šis metodas sunaikina ne tik patalpoje esančius virusus, bet ir bakterijas.

Naudojamos saugios ir patikimos priemonės

A. Kinderio teigimu, visišką dezinfekcinę apsaugą suteikia biocidinių medžiagų turintys produktai. „Biocidiniai preparatai 100 proc. užmuša bakterijas ir virusus“, – tikino jis.

Pasak pašnekovo, rinkoje laikui bėgant atsirado įvairių tariamai dezinfekavimui skirtų priemonių, tačiau dalies jų veiksmingumas – abejotinas, jis nėra patvirtintas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. Ir net jei blogiau nebus, klausimas – ar verta pasikliauti nepatikimomis priemonėmis?

„Labai svarbu atsižvelgti į NVSC rekomendacijas, atsirinkti teisingą informaciją apie patikrintas dezinfekavimo priemones. Šiandien rinkoje galima rasti daug įvairių priemonių, kurių dalies poveikis – abejotinas: kartais juokiamės, kad jau ir dezinfekuojančių tušinukų arba įvairių pakabukų galima rasti – tokie būdai nėra patvirtinti, todėl sunku kalbėti apie jų veiksmingumą“, – kalbėjo A. Kinderis.

Paslaugų poreikis auga

Pašnekovas sako jaučiantis paslaugų poreikio augimą. Ir jei pirmosios karantino bangos metu žmonėms dar trūko informacijos apie panašias paslaugas, dabar daugelis kreipiasi patys.

„Žinoma, pirmosios bangos metu sergamumas nebuvo toks didelis, tačiau dabar, kai kasdien registruojama po kelis 2–3 tūkst. naujų atvejų, dezinfekcija tampa dar aktualesnė. Tą jaučiame ir mes – paslaugų poreikis palyginti nuo pavasario išaugo kone 10 kartų“, – sakė A. Kinderis.

Jo teigimu, šiuo metu „Švaros broliai“ kasdien sulaukia apie 20 užklausų, jų padaugėja kaskart patvirtinus naują koronaviruso židinį, prašoma atlikti skubią dezinfekciją.

Taršą patvirtino tyrimas

Kad plika akimi nematomi virusai ir bakterijos kaupiasi ant įvairių paviršių patvirtino ir „Integrity“ užsakymu atliktas tyrimas. Juo buvo siekiama įvertinti patalpų mikrobiologinę būklę, nustatyti dominuojančius mikroskopinius grybus.

Ištyrus trijų skirtingų biurų oro ėminius paaiškėjo, kad patalpų ore daugiausia – apie 90 proc., aptinkama įvairių bakterijų, maždaug 8 proc. sudaro grybai, 2 proc. – mielės. Jie buvo randami ant įvairių paviršių, taip pat cirkuliuojantys ore. Daugiausia bakterijų buvo rasta ant darbo stalų, virtuvėje, grybų – ant apdulkėjusių spintelių.

Nustatyta, kad mikroorganizmų kiekis didesnis tose patalpose, kuriose lankosi daugiau žmonių, dirba daugiau darbuotojų – tai tik įrodo dezinfekcijos poreikio svarbą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)