1. Darbo erdvei rinktis šviesias patalpas

Tyrimai rodo, kad darbuotojai, kurių darbo vieta yra prie lango ir su pro jį atsiveriančiu vaizdu į lauką bei pakankamu kiekiu saulės šviesos, pasižymi didesne motyvacija bei produktyvumu nei tie, kurie dirba dirbtinio apšvietimo sąlygomis, rašoma atsiųstame pranešime. Be to, natūrali saulės šviesa teigiamai veikia žmonių nuotaiką ir kūrybiškumą. Tiesa, rekomenduotina darbo stalą prie lango statyti taip, kad saulės spinduliai nešviestų tiesiai į kompiuterio ekraną. Idealiu atveju darbo vietą patartina įsirengti atskirame kambaryje, kuriame būtų galima atsiriboti nuo įvairių namuose pasitaikančių trukdžių ir triukšmo.

2. Pasirūpinti darbo vietos jaukumu

Nors galbūt gali atrodyti, kad jaukumas darbo erdvei nėra pats svarbiausias aspektas, iš tiesų, jis turi didelę įtaką asmeniniam produktyvumui. Dėl to darbo erdvę verta pagyvinti, pavyzdžiui, kambariniais augalais. Jie ne tik leidžia sukurti jaukesnę ir natūralesnę aplinką, suteikia jai gyvumo, tačiau ir padeda patalpose palaikyti didesnę deguonies koncentraciją ir užtikrinti šviežesnį orą. Tai taip pat yra labai svarbu norint išlaikyti dėmesingumą ir koncentraciją, geriau atlikti mąstymo ar kūrybos reikalaujančias užduotis.

Verta darbo vietoje nepamiršti įkvepiančių ir motyvuojančių dalykų – šeimos nuotraukų, meno kūrinių, iliustracijų, įkvepiančių užrašų ar citatų. Tiesa, puošiant darbo erdvę nereikėtų persistengti. Darbo vieta turėtų išlikti švari ir neperkrauta vizualiniu triukšmu.

3. Pasirinkti tinkamas darbo priemones

Be abejo, norint dirbti efektyviai vien jaukumo darbo kambaryje nepakaks. Tam reikia ir gerų darbo priemonių – visų pirma kompiuterio ir monitoriaus. Nuo pastarojo kokybės ir inovatyvumo priklauso ne tik galimybė dirbti ilgesnį laiką nevarginant akių, bet nemaža dalimi ir darbo efektyvumas.

Kaip rodo „Samsung“ iniciatyva atliktos Lietuvos gyventojų apklausos duomenys, 69 proc. respondentų teigė, kad renkantis monitorių jiems pirmiausia yra svarbus ekrano dydis, maždaug pusei gyventojų taip pat yra aktuali galimybė monitorių prie kompiuterio prijungti nuotoliniu būdu. 35 proc. gyventojų ieško monitoriaus, kurį nuotoliniu būdu būtų galima prijungti prie telefono.

4. Nepamiršti patogių baldų

Biurui persikėlus į namus, be abejo, gali kilti pagunda padirbėti nuo sofos ar įsikurti prie kavos staliuko. Tačiau tai gali būti tik laikinas sprendimas ar būdas trumpam pakeisti darbo aplinką. Rimtam darbui reikia patogaus darbo stalo ir kėdės. Darbo stalo ir kėdės aukštį reikėtų parinkti taip, kad kompiuterio ekranas būtų akių lygyje. Be to, sėdint kojos per kelius turėtų būti sulenktos 90 laipsnių kampu, o nugara išlikti tiesi. Juosmuo su kojomis taip pat turėtų sudaryti 90 laipsnių kampą. Renkantis ergonomišką darbo stalą verta apsvarstyti galimybę investuoti į dirbti tiek stovint, tiek sėdint leidžiantį biuro baldą.

5. Užsitikrinti patikimą interneto ryšį

Galiausiai, darbui iš namų yra gyvybiškai svarbus patikimas ir spartus interneto ryšys – juk išties nesinori, kad svarbų nuotolinį susitikimą trikdytų ryšio problemos. Pamąstyti apie spartesnį internetą namuose ypač verta tuo atveju, jei iš namų dirba ar mokosi keli šeimos nariai. Tiesa, norint išspręsti lėto ar trūkinėjančio interneto ryšio problemą, kartais vien pasikeisti interneto planą gali nepakakti. Tam gali tekti įsigyti ir naują bevielio ryšio maršrutizatorių. Be to, jei namas ar butas yra nemažas, darbo vietą reikėtų įsirengti nuo Wi-Fi stotelės pernelyg nenutolusioje vietoje arba atskirą adapterį įsirengti darbo kambaryje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją