Kartais gali būti sunku rasti patogią pagalvę, bet kai ją randate, norisi išsaugoti ją kuo ilgiau. Taigi turėtumėte žinoti, kad pagalvės keisti nebūtina, jei ant jos atsiranda keletas negražių dėmių ar ji įgauna nemalonų kvapą – tai veikiausiai tik prakaito žymės, kurias nesunkiai galima išplauti. Įmonės „Elkie and Ark“ atstovas pasidalijo žiniomis, kaip pagalves galima išskalbti rankomis ir skalbimo mašina.
Kaip iš pagalvės pašalinti geltonas dėmes ir kvapą be skalbimo mašinos
Skalbiant pagalvę rankomis, jums reikės puodelio baltojo acto, ketvirtadalio puodelio borakso (galima pakeisti soda) ir keturių arbatinių šaukštelių indų plovimo skysčio.
Ekspertas sakė: „Jei norite pašalinti gelsvas dėmes iš pagalvės, užmerkite ją karštame vandenyje su actu, boraksu ir indų plovikliu“.
„Baltasis actas pašalins dėmes, panaikins kvapą ir suminkštins pagalvės audinį“.
„Vietoje borakso galite naudoti sodą, kuri taip pat valo dėmes ir balina. Kita vertus, indų ploviklis padeda ištirpdyti kūno ir plaukų riebalus“.
Pripilkite į kibirą karšto vandens, tuomet supilkite actą, indų plovimo skystį ir boraksą (arba sodą). Viską gerai išmaišykite.
Laikykitės nurodytų proporcijų, nes įpylus daugiau ar mažiau priemonių, „rezultatai gali būti nepalankūs“, įspėjo ekspertas. „Sekite šiais žingsniais – jie ištirpdys chemines jungtis tarp audinio ir riebalų likučių ir jūsų pagalvė vėl bus balta“, – teigė jis.
Tuomet į paruoštą tirpalą įmerkite pagalvę. Rankomis energingai ją pamaigykite, kad pagalvė visiškai panirtų į vandenį.
Pagalvę patariama mirkyti vieną ar du kartus su vienos valandos pertrauka. Jei norite, kad tirpalas įveiktų net atspariausias dėmes, pagalvę mirkykite pernakt. Po 12 ar 24 valandų ištraukite pagalvę iš kibiro, nugręžkite skystį ir rankomis perskalaukite švariame vandenyje.
Jei ant pagalvės liko kai kurių dėmių, pabandykite jas išplauti indų plovikliu. Profesionalo teigimu, šis metodas pašalins „daugumą dėmių“.
Po to perskalaukite pagalvę švariu šaltu vandeniu. Išspaudę visą papildomą skystį, jūs taip pat galite perskalbti pagalvę skalbimo mašinoje. „Kad patalynė spindėtų, naudokite skalbimo ir skalavimo ciklą“, – teigė ekspertas.
Kad pagalvė neįgautų pelėsio kvapo, padžiaukite ją ore, vėsioje vietoje.
Kaip iš pagalvės pašalinti gelsvas dėmes ir kvapą, skalbiant ją skalbimo mašina
Daugumą pagalvių galima skalbti skalbimo mašinoje, nors kai kurias iš jų reikia valyti sausuoju būdu arba valyti tik pačias dėmes, nes skalbimo mašina gali sugadinti jų audinį. Patikrinkite pagalvės etiketę, kad sužinotumėte, ar ją galima kišti į skalbimo mašiną.
Nustatykite skalbyklėje pačią aukščiausią temperatūrą ir supilkite skalbimo priemonę.
Į minkštiklio skyrių supilkite actą. Skalbiant pagalvę, jums pakaks pusės puodelio acto. Jei skalbsite ir kitą patalynę, įpilkite daugiau.
Naudojant šį metodą, jums reikės pusės puodelio baltojo acto, ketvirtadalio puodelio valgomosios sodos, dviejų arbatinių šaukštelių indų ploviklio ir ketvirtadalio puodelio skysto skalbiklio arba skalbimo miltelių.
Pirmiausia į skalbyklės stalčiuką suberkite skalbimo miltelius ir sodą. Sodos naudokite tik tiek, kiek nurodyta, nes supylus daugiau negu ketvirtadalį puodelio, patalynė gali sureaguoti neigiamai, pažymi profesionalas.
Tuomet į skalbyklės būgną įdėkite pagalvę ir pasirinkite įprastą skalbimo ciklą. Išskalbę pagalvę, išdžiovinkite ją lauke arba naudokitės džiovykle. Kai pagalvė išdžius, ji vėl atrodys „šviežia ir švari“.
Jei jūsų pagalvė bus dėmėta, nuo jos nuolat išsiteps ir jūsų pagalvių užvalkalai. Žmonės dažnai skalbia pagalvių užvalkalus, bet pamiršta skalbti pačias pagalves, pažymi ekspertas.
Pagalves reikėtų skalbti bent kas šešis mėnesius, kad jose nesikauptų prakaito likučiai, kurie gali pritraukti mikrobų ir bakterijų.
Pastebėję ant pagalvių dėmes, iškart jas valykite, kad jos neįsisenėtų. Kuo greičiau jas pašalinsite, tuo bus geriau, nes kovoti su senomis dėmėmis bus kur kas sunkiau.