Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai.

Siekdamas būsto išskirtinumo ir paskaičiavęs apdailos kainas, vilnietis nusprendė įsigyti butą su daline apdaila. Pradiniai skaičiavimai rodė, kad įmanoma sutaupyti iki 30 proc. Tačiau realybė buvo kitokia, rašoma pranešime spaudai.

„Kai patys rūpinatės būsto apdaila, būtinai viską suplanuokite, turėkite bent minimalią viziją, kaip turi atrodyti būstas, kokios pagrindinės detalės. Tokiu atveju greičiausiai pavyks neviršyti numatyto biudžeto. Tačiau jeigu nėra pirminės vizijos, tuomet po kiekvieno susitikimo su dizaineriu sąmata keičiasi ir krypsta į kur kas didesnę pusę, nei esate suplanavę“, – patirtimi dalijasi naujakurys.

Nustebino brangios medžiagos

Praėjusių metų liepą būstą įsigijusio vilniečio skaičiavimai rodė, kad dalį lėšų pavyks sutaupyti savarankiškai samdant specialistus, o ne pasinaudojant nekilnojamojo turto įmonės siūlomomis individualios ar visos apdailos galimybėmis. Tačiau ne atliktų darbų kaina buvo esminė – didžiausią sąmatos dalį sudarė apdailos medžiagos.

„Žmonėms, kurie nėra domėjęsi apdailos medžiagų kainomis, atrodo, kad pirkdami savarankiškai jie mokės mažiau. Bet situacija yra kitokia“, – dabar jau neabejoja vilnietis.

Būstas su daline apdaila

Jo teigimu, dėl nepakankamai įvertintos medžiagų kainos būsto apdaila ir įrengimas nuo pradinio biudžeto padidėjo apie 50 proc. „59 kv. m buto apdailai išleidau apie 18 000 Eur be virtuvės baldų ir įrangos. Apie 70 proc. biudžeto sąmatos sudarė medžiagos. Kai neturi konkretaus suplanuoto biudžeto, labai paprasta jį viršyti ir atliekant darbus nebeturi galimybės keisti – jeigu pradedi nuo aukštesnės ar aukščiausios kokybės medžiagų, nebenori leistis vienu lygiu žemiau“, – savo situaciją papasakoja vilnietis. Pasak jo, į šią sumą neįskaičiuotos laiko sąnaudos – mažiausiai 20 savaitgalio dienų, per kurias tekdavo susitikti su dizaineriais, architektais ar apdailos meistrais.

Itin kruopščiai planuokite santaupas

Pranešime spaudai teigiama, kad nekilnojamojo turto įmonės, priklausomai nuo apdailos elementų pasirinkimo, siūlo visą apdailą atlikti nuo 199 iki 359 Eur už kvadratinį metrą. „Eikos“ skaičiavimais, pasirinkus ekonomišką apdailos lygį, 50 kv. m buto apdaila gali siekti apie 12 tūkst. eurų be virtuvės baldų ir įrangos.

„Visos apdailos darbus sudaro nudažytos sienos, lubos, paklotos grindys, įrengtas vonios ir tualeto kambarys, sumontuoti įleidžiami šviestuvai virtuvės bei vonios zonose ir išvedžiota elektros instaliacija. Pagal poreikį gali būti įrengiami virtuvės baldai su buitine technika. Pirkėjas, įsigijęs būstą su visa apdaila, gali jame įsikurti labai greitai. Be to, NT plėtotojas apdailos darbams suteiks garantiją“, – sako „Eika“ architektas Darius Ibėnas.

D. Ibėno teigimu, pirkėjas galės pasirinkti iš 3 skirtingų visos apdailos lygių, kur kiekviename iš jų siūlomi keli grindų, sienų, plytelių, virtuvės baldų variantai. Nuo pasirinkto apdailos lygio priklauso ir kaina, kuri su klientu suderinama iš anksto. Buto įrengimo kaina gali būti dengiama būsto paskola.

Būtent paskola gali padėti išvengti lėšų trūkumo, kuris pasitaiko dažnai, jeigu perkate būstą su daline apdaila. „Jeigu pirksite su daline apdaila, tuomet labai įdėmiai įvertinkite santaupas ir apdailos išlaidas. Nes jas viršijus gali tekti taupyti neribotą laiką ir tokiu būdu darbai gali tęstis kur kas ilgiau“, - pabrėžia vilnietis P. Jurgėnas, jau daugiau nei pusmetį atliekantis būsto apdailą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (55)