Ši programėlė leidžia praplėsti, į mobiliuosius įrenginius perkelti ir papildyti statybose jau taikomą statinio informacinio modeliavimo sistemą (BIM). Tokiu būdu sistemą galima taikyti lanksčiau ir plačiau.

Skaitmeninė statyba ir BIM taikymas jau kurį laiką išlieka pagrindine šiuolaikinio statybų sektoriaus tendencija. Statybų ekspertai vienbalsiai sutaria, kad, įvaldžius BIM, projektavimo, statybų, jų priežiūros ar net pastato eksploatavimo procesai tampa gerokai efektyvesni, sumažinama klaidų tikimybė, užtikrinama aukštesnė kokybė ir optimizuojami darbų kaštai.

Bendrovės „Dalux“ sukurta programėlė šiuos BIM privalumus leidžia perkelti į šiandienos žmogui bene artimiausią platformą – išmanųjį telefoną. Kartu tai pirmoji mobilioji programėlė statyboms, kuri leidžia sujungti virtualų pastato modelį su realia aplinka ir juos abu matyti vienu metu išmaniojo telefono ekrane kaip papildytos realybės vaizdinį.

„BIM naudojame jau ne vienerius metus – skaitmeninį modeliavimą taikome visuose mūsų pačių įgyvendinamuose nekilnojamojo turto projektuose. Galima teigti, kad skaitmeninė statyba jau yra net ne sektoriaus ateitis, bet veikiau dabartis, prie kurios svarbu prisitaikyti ir išnaudoti visas technologijų teikiamas galimybes. Į naudojamus BIM modelius integruodami programėlę išmaniesiems įrenginiams galime pasiekti dar aukštesnę kokybės kartelę tiek statinio projekte, tiek, žinoma, galutiniame rezultate“, – sako bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Anot K. Vanago, itin naudinga yra programėlės suteikiama galimybė susieti BIM modelį su realia statybų projekto aplinka per papildytos realybės funkciją. Kitaip tariant, telefono ar planšetinio kompiuterio ekrane galima matyti projekto modelį ir visą susijusią informaciją projektuojamą tiesiai ant dar tik statomo objekto.

„Programėlės, kaip ir įprastinio BIM modelio, tikslas – identifikuoti projekto klaidas dar iki statybų pradžios. Vis tik kompiuterio ekrane žiūrint į modelį gali būti sunku įsivaizduoti realybę, todėl programėlė sukurta taip, kad leistų skirtingus projektų sluoksnius matyti realioje aplinkoje. Be to, prieigą prie išsamaus modelio ji suteikia daug didesniam kiekiui žmonių ir visus statybų projekto dalyvius priartina prie statybvietėje realiai vykdomų darbų“, – sako bendrovės „Dalux“ vadovė Baltijos šalims Lina Berg.

Išmanioji programėlė statyboms

Pasak L. Berg, galint fizinėje statybų aikštelėje pamatyti itin daug projektui reikšmingos informacijos, atsiveria naujos jo valdymo galimybės. Tai leidžia realiame mastelyje įvertinti, kaip dera numatyti statybų elementai, ar jie tinka numatytose vietose, ar statybų progresas atitinka suplanuotą modelyje. Tai ne tik padeda užbėgti už akių galimoms klaidoms, bet ir suteikia galimybę efektyviau eksploatuoti bei prižiūrėti pastatą statyboms pasibaigus.

K. Vanago teigimu, programėle projektuotojai, darbų vadovai ir kiti statybų aikštelės darbuotojai naudojasi jau daugiau nei 2 metus, o papildytos realybės funkcionalumą pradės taikyti artimiausiu metu.

Statybų programėlę išmaniesiems įrenginiams pažangios statybų bendrovės naudoja jau dešimtyje Europos šalių – daugiausiai Skandinavijoje, kur skaitmeninės statybos sprendimai yra taikomi itin plačiai, o jų naudojimas jau tapo statybų sektoriaus standartu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją