Tikėtina, kad kai kuriems visai patinka rankšluosčių šiurkštumas, bet apskritai ši po skalbimo atsirandanti savybė nepageidautina, nes šiurkštus rankšluostis gali pažeisti kūno odą, be to, prastai sugeria vandenį, rašo express.co.uk.
Kad rankšluosčių skalbimo rezultatas nenuviltų, turėtumėte nedaryti šių klaidų.
1. Netinkamas skalbimo ciklas, temperatūra ir rankšluosčių kiekis
Pirmiausia atminkite, kad išskalbtas rankšluosti turi būti minkštas ir gerai sugerti vandenį.
Labai svarbu neperkrauti skalbimo mašinos: jei būgnas bus pernelyg užgrūstas, kentės skalavimo kokybė. Tarkim, vidutinio dydžio skalbyklėje reikėtų skalbti ne daugiau kaip septynis vonios rankšluosčius.
Higienos sumetimais reikėtų rinktis karšto vandens ir normalaus (ne greitojo) skalbimo ciklo nuostatas. Rekomenduojama vandens temperatūra – 60 laipsnių, bet aišku būtina atsižvelgti į nuorodas ant etikečių.
2. Per daug skalbimo priemonės
Per didelis skalbimo priemonės kiekis – viena dažniausių klaidų, daromų skalbiant rankšluosčius skalbyklėje. Šiaip jau skalbiant rankšluosčius reikėtų naudoti mažiau skalbimo priemonės nei įprastai, be to, visada geriau rinktis skystą skalbiklį, o ne kapsulę.
Jei be saiko naudosite skalbimo miltelius, išskalbti rankšluosčiai garantuotai bus šiurkštūs, kadangi jų audinyje bus likę muilo nuosėdų.
3. Netinkamas džiovinimas
Jei naudojate džiovyklę, rinkitės tą nuostatą, kurią paprastai renkatės džiovindami gaminius iš patvarių audinių. Džiovinami aukštoje temperatūroje rankšluosčiai paprastai būna purūs. Vis dėlto džiovinti pernelyg ilgai nepatartina, nes tokiu atveju gali nukentėti medvilnės kokybė.
Jeigu džiovyklės nenaudojate, ištieskite rankšluosčius ant patalpoje pastatomos džiovyklos, o jeigu leidžia oro sąlygos, džiovinkite lauke, saulės apšviestoje vietoje.
4. Skalbiate pernelyg retai
Rankšluosčius patartina skalbti tris kartus nusišluosčius – tada tikrai neteks patirti bakterijų ir pelėsių keliamos grėsmės.
Kai kuriais atvejais rankšluosčius reikia skalbti panaudojus tik kartą. Tokia taisyklė galioja, jei rankšluosčius naudojate sporto salėje arba jei turite ypač jautrią odą.
Kad neimtų veistis mikrobai ir neįsimestų specifinis kvapas, panaudotus rankšluosčius reikia pakabinti, kad džiūtų.
5. Pamirštate apie actą ir sodą
Ir vienas, ir kitas produktas padeda šiukščius rankšluosčius paversti minkštais.
250 ml balto acto įpilkite į skalbyklės būgną kartu su įprastai naudojama skalbimo priemone. Išskalbtus rankšluosčius išdžiovinkite kaip įprastai.
Actas padeda išskalauti skalbimo priemonę, todėl su juo išskalbti rankšluosčiai būna nepriekaištingai purūs.
Kad rankšluosčiai po skalbimo būtų minkšti, galima naudoti ir geriamąją sodą Jeigu aštuonis šaukštus sodos sumaišykite su skalbimo priemone, rankšluosčiai bus ne tik labiau išpurenti, bet ir geriau išskalbti.
6. Naudojate audinių minkštiklį
Kai kuriems žmonėms be galo norisi kas kartą skalbiant įpilti audinių minkštiklio. Jis, aišku, suteikia skalbiniams nuostabų aromatą, bet skalbiant rankšluosčius nuo šios pagundos derėtų susilaikyti.
Jei visada naudosite minkštiklį, jo dalelių būtinai užsiliks audinyje, todėl su laiku rankšluosčiai jau nebebus tokie minkšti ir daug prasčiau sugers vandenį.