Kodėl svarbu vėdinti kambarį žiemą
Visų pirma, vėdinimas užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją, be to, padeda gerai jaustis. Jei oras kambaryje yra per drėgnas arba per sausas, tai neigiamai veikia imunitetą, nosies gleivinę ir kvėpavimo sistemą.
Be to, dėl drėgno oro bute atsiranda pelėsis. Kuo šiltesnis kambarys, tuo drėgnesnis oras. Namo sienos taip pat nemėgsta drėgmės.
Atidarę langus atsikratysite nemalonių kvapų, nes šviežias oras padeda pašalinti kenksmingus teršalus ir toksinus (lengvuosius organinius junginius, CO2, alergenus ir kt.).
Kaip dažnai turėtumėte vėdinti kambarį žiemą
Kai kurie ekspertai teigia, kad šviežią orą į kambarį turėtumėte leisti kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo temperatūros lauke. Kiti sako, kad geriausia tai daryti du kartus per dieną (ryte ir vakare) po 10 minučių. Jei gyvenate sename name su prasta izoliacija, pakaks ir 5 minučių.
Žinoma, daug kas priklauso nuo pačių patalpų. Pavyzdžiui, jei daugiausia laiko praleidžiate svetainėje, ją reikėtų vėdinti dažniau nei kitus kambarius, išlaikant 40–60 proc. drėgmę. Miegamąjį specialistai rekomenduoja vėdinti prieš einant miegoti ir ryte pabudus.
Vonios kambarį ir virtuvę geriau vėdinti kaskart, kai susidaro daug garų. Pavyzdžiui, po maisto gaminimo bei skalbimo.
Kas yra tarpinė ventiliacija
Kad tinkamai išvėdintumėte patalpą, specialistai pataria langus atidaryti kuo plačiau. Tuomet į vidų pateks kuo daugiau šviežio oro. Taip pat galite išnaudoti skersvėjį savo naudai.
Jei įmanoma, vėdinimo laikotarpiu išjunkite radiatorius. Po to patalpą šildykite palaipsniui, vis didindami temperatūrą.
Šaltinis: tsn.ua