Statistikos duomenimis, pabrangus daugeliui dalykų, taupymo sumetimais žmonės stengiasi naudoti namuose mažiau energijos. Taigi, svarbu parinkti ir optimalią skalbimo temperatūrą, kad sąskaitos būtų kuo mažesnės.
„Express.co.uk“ pakalbino valymo įmonės vadovą Ryaną Thakerį ir paprašė pateikti patarimų, kaip kuo efektyviau skalbti patalynės užvalkalus.
Ekspertas paaiškino: „Patalynės užvalkalus skalbkite 60 laipsnių temperatūros programa, su ilgo ciklo skalbimo programa, kad išsiplautų prakaitas, dulkės ir kt. nešvarumai. Galite skalbti ir vėsesnės temperatūros vandeniu, tik tada nebus garantijos, kad bus išnaikintos visos bakterijos ir išsiskalbs prakaitas.“
Į klausimą, kokiu dažnumu reikia skalbti patalynės užvalkalus, R. Thakeris atsakė: „Nuvilktus antklodės ir pagalvių užvalkalus, paklodes reikia skalbti kartą per savaitę. Kartais žmonės paklausia, ar galima skalbti patalynės užvalkalus kartą per mėnesį. Na, jei kasdien nemiegate savo lovoje, tada skalbkite rečiau – kas dvi, tris savaites.“
Patalynės užvalkalų skalbimas priklauso ir nuo sezono. R. Thakeris aiškino: „Vasarą prakaituojame daugiau nei žiemą. Jei ryte patalynė atrodo drėgna po nakties miego, verčiau nuvilkite užvalkalus ir išskalbkite – kitą vakarą bus maloniau gulti į švarius patalus. Moterys dėl menopauzės, vadinamųjų karščio bangų, hormonų svyravimų naktimis gali stipriai prakaituoti. Švari, gaivi patalynė padės pasijusti geriau ir, tikėtina, geriau išsimiegosite. Kai kuriais sveikatos problemų atvejais patalynė turi būti itin švari, be bakterijų, be dulkių, kurios gali išprovokuoti alergiją. Jei jums – egzema, psoriazė, astma, būklę gali pasunkinti dulkės ar bakterijos. Būtent todėl reikia kuo dažniau skalbti patalynės užvalkalus.“
Paties apkloto nereikia skalbti dažnai, pakanka skalbti užvalkalus.
R. Thakeris teigė: „Naktį nuo mūsų odos atsiskiria negyvos odos ląstelės, bakterijos. Užvalkalo audinys skiria antklodę nuo odos, todėl nėra būtinybės dažnai plauti antklodę. Pakanka ją išskalbti kas pusę metų.“
Jeigu jūsų antklodė telpa į skalbimo mašiną, ekspertas rekomenduoja išskalbti 30 laipsnių temperatūroje su švelnaus skalbimo ciklu. Jei yra dėmių, užpilkite ant jų įprastinio dėmių skalbiklio.
„Jeigu antklodė netelpa į skalbimo mašiną, pripilkite į vonią ar didelę plastmasinę vonelę šilto vandens, įpilkite skalbiklio ir išskalbkite antklodę rankomis. Pirmiausia pamerkite antklodę ir palikite kelias minutes pamirkti, paskui išskalbkite rankomis, o tada išskalaukite; skalaukite tol, kol vanduo bus švarus, be putų. Būtų idealu, jei antklodė išdžiūtų lauke, šviečiant saulei“, – aiškino ekspertas.