Tvari prietaiso gamyba – vis aktualesnė

Buitinės technikos gamintojo „Electrolux“ atstovas Baltijos šalyse Laurynas Skruibis teigia, kad vartotojams vis labiau rūpi, kad prietaisai, kuriuos jie pasirenka naudoti savo namuose, būtų pagaminti tvaresniu būdu, mažiau teršiant aplinką.

„Šiuo metu į vis daugiau gyvenimo sričių smelkiasi ekologiško gyvenimo būdo idėjos, neišimtis ir buitinė technika. Vis dažnesniam vartotojui pradeda rūpėti, ne tik kokį prietaisą jis parsineša namo iš parduotuvės, bet ir kokiu būdu tas prietaisas buvo pagamintas, ar laikytasi tvarumo principo.
Buitinės technikos gamintojai stengiasi eiti išvien su vartotojo poreikiais, todėl rinkoje daugėja ekologiškų prietaisų. Keliame aukštus reikalavimus gamykloms, keičiame savo gamyklų energijos šaltinius, drastiškai mažiname išskiriamus anglies dioksido kiekius“, – sako L. Skruibis.

Įmonės atstovas taip pat patikslina, kad terminai „ekologiškas“ ir „tvarus“, kalbant apie buities prietaisus, reiškia, kad šiems prietaisams pagaminti buvo naudojami ekologiški, nuolat atsinaujinantys energijos ištekliai, suvartota mažiau elektros energijos, o prietaiso sudedamosios dalys, įskaitant pakuotę, gali būti pakartotinai perdirbamos.

Prioritetai keičiasi, o ekologija tampa pridėtine verte

L. Skruibis pastebi, kad papildomai prie to, kad vartotojui darosi svarbu, kokiu būdu pagamintas prietaisas, kinta ir jo prioritetai renkantis prietaisą apskritai.

„Anksčiau siurblio pasirinkimą lėmęs esminis kriterijus buvo galingumas, tačiau dabar pastebime, kad vartotojai dairosi į funkcionalesnius, efektyvesnius, manevringesnius prietaisus. Jiems rūpi, ar dulkių siurblys efektyviai valo įvairius paviršius ir ar pats prietaisas yra lengvai prižiūrimas. Dažnam vartotojui ypač aktualu yra garsas – kad siurblys tyliai veiktų, o tvarkymasis taptų malonumu ir leistų ramiai ilsėtis namiškiams. Tačiau taip pat vis dažnesniam vartotojui rūpi ir ekologijos klausimas. “, – pasakoja L. Skruibis.

Kad vartotojai tampa sąmoningesni ir vis labiau vertina gamintojų indėlį į aplinkosaugą, pastebi ir prekybininkai. „Pirkėjai vis dažniau atsižvelgia į naujai įsigyjamo buitinio prietaiso energijos suvartojimo kiekį bei teiraujasi iš kokių medžiagų jis pagamintas“ – teigia prekybos centro „Senukai“ buitinės technikos specialistė Beatričė Puidokaitė.

Senų prietaisų surinkimas – išeitis vartotojui

L. Skruibis pastebi dar vieną šiuolaikinę tendenciją – vartotojai ieško greitų, lengvų ir patogių sprendimų, ypač buityje.

„Šiuolaikiniam nuolat skubančiam vartotojui labai svarbu pasiūlyti greitus, lengvus ir didesnį komforto jausmą suteikiančius buities sprendimus. Lygiai tiek pat, kiek švariai išsivalyti namus, yra svarbu ir rasti sprendimą, ką daryti su nereikalingais daiktais, o ypač – nebenaudojamais buities prietaisais, namuose.

Pastebime, kad dažnas vartotojas susiduria su šia problema ir suka galvą, kur padėti nebenaudojamą prietaisą ne tik, kad jis nebetrukdytų, bet galbūt – kad ir gautų antrą gyvenimą. Mes raginame klientus atnešti savo senus siurblius į prekybos vietas*, kur pasirūpiname, kad jis patektų ten, kur jam ir vieta civilizuotame pasaulyje – į perdirbėjų rankas. Ir dar suteikiame papildomą garantiją žaliajai mūsų prietaisų linijai“, – ragina L. Skruibis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją