Švariai nušveisti klozetą nebus lengva, jei ilgokai atidėliojote šį darbą ir ant klozeto yra įsisenėjusių kalkių dėmių. Dėmių, dryžių dažnai atsiranda sunkiau pasiekiamose vietose, kartais to priežastis – kietas vanduo, kas reiškia, kad dėmių atsiras, net jei reguliariai valote klozetą. Šiaip ar taip, svarbu žinoti ir atsiminti – būtina reguliariai valyti klozetą.

Valymo paslaugas teikiančio įmonės „Poppies“ direktorius Chrisas Woottonas papasakojo, kad yra auksinė taisyklė, kaip valyti dėmes nuo klozeto. Jis teigė: „Auksinė taisyklė, kaip valyti dėmes nuo klozeto – naudoti nešarminius produktus. Dažniausiai dėmių ant klozeto atsiranda ten, kur kietas vanduo, tad vertėtų įsidėmėti – balikliai šiuo atveju nepadės, jums reikės rūgšties pagrindo valiklio, kaip antai, kalkių dėmių valiklio. Baliklis nepašalins kalkių dėmių, jis tik pašviesins dėmes ir jos susilies su klozeto spalva. Būtent todėl po tokio valymo dėmės greitai vėl išryškėja – juk realiai jų nė nenušveitėte.“

Actas

Efektyviam kalkių dėmų šalinimui Ch. Woottonas rekomenduoja naudoti actą – su juo pasigaminti natūralų ir veiksmingą valiklį.

Specialistas aiškino: „Veiksmingiausią valymo priemonę rūgšties pagrindu pasigaminsite su baltuoju actu. Įberkite pusę stiklinės sodos į klozetą, palikite 15 min. Paskui užpilkite ant viršaus acto. Nuo acto soda ims putoti, aktyvuosis rūgštis ir suskaidys labiausiai įsisenėjusias kalkių dėmes. Palaukite dar 10 min., o tada nušveiskite su šiurkščia kempine. Nušveitę klozetą kelis kartus nuleiskite vandenį. Šios procedūros turėtų pakakti, na bet jei liko dėmelių, užlašinkite citrinos sulčių – rūgštis turi įveikti net sunkiausiai pašalinamas dėmes, be to, nuo citrinos sulčių bus malonus kvapas.“

Valymo ekspertė Lynsey Crombie taip pat papasakojo, kokia pačios pasigaminta priemone valo klozetą: „Rudas dėmes ant klozeto valau valikliu, kurį pasidarau iš citrinos rūgšties ir sodos. Paimu du didelius šaukštus sodos, didelį šaukštą citrinos rūgšties miltelių, įlašinu eterinio arbatmedžio aliejaus, kadangi jis turi antibakterinių ypatybių. Viską išmaišau ir supilu į klozetą, palaukiu 20 min., tada nuleidžiu vandenį – dėmių nebūna nė ženklo.“

Ekspertė pataria – jei norite valyti su actu ir be šveitimo pašalinti dėmes, nusemkite dalį vandens iš klozeto, įpilkite apie 250 ml acto ir palikite per naktį – ryte beliks nuleisti vandenį.

Savaime suprantama, dėmės ant klozeto – ne naujiena, turint omenyje klozeto paskirtį. Vis dėlto pamatę dėmų, kalkių dryžių palei klozeto kraštą, žinokite, kad jų atsiranda dėl trijų pagrindinių priežasčių: dėl bakterijų, dėl kieto vandens arba todėl, kad per retai valote klozetą.

Vandens minkštinimo priemonėmis prekiaujančios įmonės direktoriaus pavaduotojas Tony‘is Jonesas aiškino: „Priklausomai nuo skirtingų vandenyje esančių komponentų, kalkės suformuoja vienokių ar kitokių spalvų dėmių, dažniausia tos dėmės būna balkšvos arba pilkos. Iš visų namuose esančių prietaisų ir zonų klozetas – bene sunkiausiai valomas, kadangi yra dažnai naudojamas, jame nuolat būna vandens – tai puiki terpė formuotis kalkių nuosėdoms. Dėmių spalva paryškėja dar ir todėl, kad kalkės išdžiūva drauge su dulkių, nešvarumų dalelėmis, taip sluoksnis po sluoksnio kalkės kaupiasi ant klozeto.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)