Netrukus šis būdas ėmė jai patikti – pintinė neužėmė vonios kambaryje vietos, o švarių rankšluosčių nepritrūkdavo, nes ji kasdien įjungdavo skalbimo mašiną ir išskalbdavo nešvarius skalbinius, rašoma apartmenttherapy.com.

„Kai reikėdavo išskalbti plonesnių audinius drabužius, skalbdavau du kartus: pirmiausia išskalbdavau rankšluosčius, paskui – drabužius, kuriems reikėdavo švelnaus skalbimo ciklo. Su šia sistema skalbimas man niekada nebūdavo bėda – viskas būdavo praktiškai paruošta, nešvarūs rankšluosčiai jau skalbimo mašinoje, belikdavo įpilti skalbimo priemonės. Ir smagiausia, kad namuose nesikaupdavo nešvarūs rankšluosčiai, o pintinė neužėmė papildomos vietos vonios kambaryje“, – pasakojo Helen.

Po kiek laiko ji perskaitė straipsnį, kodėl nerekomenduojama laikyti nešvarių skalbinių skalbimo mašinoje, – drėgni rankšluosčiai skalbyklės viduje neišdžiūva, tokiu būdu susidaro palanki bakterijoms daugintis terpė. Helen nenorėjo sutikti su ekspertų nuomone: „Kažkur juk turiu dėti rankšluosčius. Lygiai taip drėgmė kaupsis pintinėje, kurią ištuštinčiau, kai būtų pilna, o rankšluosčiai būna skalbyklėje trumpiau nei parą, po to juos išskalbiu ir išdžiovinu. Man labiau patinka mano metodas.“

Ji pati pateikė patarimų tiems, kurie irgi deda naudotus rankšluosčius tiesiai į skalbyklę: „Jei ir jūs nuspręstumėte nepaisyti ekspertų patarimų, nepamirškite periodiškai išvalyti skalbimo mašinos. Jei turite seną skalbimo mašiną, pasirašykite priminimą, kad kartą per mėnesį ją išvalytumėte. Naudokite skalbimo mašinos valymo miltelius ar paprasčiausiai skalbkite su soda ir actu, po skalbimo iššluostykite skalbyklės vidų ir palikite, kad visiškai išdžiūtų.“

Skalbimo mašina

Helen teigimu, jei gyvenate vienas ar viena, savaime suprantama, nešvarių rankšluosčių bus mažiau, taigi jie „išsiskalbs dar švariau ir gaiviau kvepės, o jei nesinori jungti pustuštės skalbimo mašinos, įdėkite skalbtis kojines ar pan. Arba galite palikti rankšluosčius išdžiūti ir tik tada sudėti į skalbimo mašiną, nes kelias dienas laikyti drėgnus rankšluosčius skalbyklėje neprotinga (čia sutikčiau su ekspertais).“

Moteris teigia padariusi klaidą, kad prieš kelerius metus su šeima persikrausčius į naują būstą, nusipirko šone atsidarančią skalbimo mašiną. „Mano nuomone, tai – prastas sumanymas. Neįsivaizduoju, kas sukūrė tokią skalbimo mašiną. Guminiai tarpikliai ir mažos vandens nubėgimo skylutės greitai užsiteršia... Tad jei jūsų skalbimo mašina – tokio modelio, kuris ir taip linkęs greičiu užsiteršti ir pelyti, mano metodas – ne jums. Mano namuose jo irgi laikinai atsisakyta, kol nusipirksime naują skalbimo mašiną“, – teigė Helen.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją