Vis tik įmanoma be didelių pastangų ir investicijų niūrų bendrabučio kambarį paversti maloniais namais, į kuriuos bus gera sugrįžti po paskaitų. „Senukų“ specialistai pranešime spaudai pristato 8 patarimus, padėsiančius pasiekti trokštamą rezultatą.
Vadovaukitės principu „Mažiau daiktų – tvarkingesni namai“
Kuo daugiau daiktų sutalpinate mažame kambarėlyje, tuo erdvė atrodo ankštesnė, tamsesnė, netvarkinga. Todėl ekspertai siūlo mažų erdvių neapkrauti daiktais – taip galėsite džiaugtis tvarkingesniu ir jaukesniu rezultatu. O jei visgi daiktų turite daug, juos tvarkingai galima sutalpinti daiktadėžėje, kuri tilps po lova ar spintoje – taip išsaugosite estetišką erdvės vaizdą.
Imkitės mini remonto
Norint bendrabučio kambarį paversti savais namais ir sukurti individualaus interjero jausmą, jei tik taisyklės leidžia, verta imtis bent smulkių atnaujinimo darbų.
Siekiant greitai ir lengvai atnaujinti sienas, specialistai pataria rinktis tepatus. Jie ne tik leidžia paslėpti nedidelius sienų trūkumus, tačiau sukurs jaukumo, šilumos įspūdį, autentišką nuotaiką. O studento kambario grindims geriausiai rinktis linoleumą – jį paprasta pakloti, lengva valyti, ši danga yra ilgaamžė.
Pirmenybę teikite daugiafunkciams baldams
Tikrai nereikėtų vengti naujų baldų pirkimo studento kambariui, tačiau itin svarbu atsižvelgti į kelias jų savybes.
„Kadangi studentų kambaryje dažniausiai trūksta vietos, klientai, perkantys baldus studentų kambariui tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internetu, prioritetą teikia sulankstomiems, daugiafunkciams baldams. Geriausia rinktis lengvus, universalius baldus, kuriuos būtų galima paprastai perkelti į naują vietą“, – sako Elona Uckutė, prekybos tinklo rinkodaros direktorė.
Pavyzdžiui, komoda gali būti ne tik daiktų saugojimo vieta, tačiau ir televizoriaus staliuku. Ant išskleidžiamos sofos patogu ne tik sėdėti, tačiau ir į jos daiktadėžę sudėti rečiau naudojamus reikmenis. Taip pat praktiškesnis sprendimas – sulankstomi stalai ir kėdės, kuriuos būtų galima suskleisti nenaudojant.
Venkite atvirų lentynų
Jei tik įmanoma, ekspertai siūlo studento kambaryje vengti atvirų lentynų – jose sudėti daiktai kuria chaoso įspūdį. Drabužius, kasdienius daiktus bei reikalingas mokymosi priemones geriau laikyti uždarose spintose, komodose ar stalčiuose.
Atskirkite erdves
Kartais net ir mažu kambariu tenka dalintis su kitu studentu. Todėl itin svarbu jame atskirti erdves, kurti privatumo jausmą.
Bendrai naudojamą erdvę nuo privačių zonų galima atskirti medine pastatoma sienele, knygų lentyna, užuolaidėle ar masyvesniu augalu, pavyzdžiui, palme. Taip net ir leidžiant laiką mažoje patalpoje, išsaugosite asmeninės erdvės įspūdį.
Gerai apšvieskite erdvę
Net jei studento kambarys nėra didelis, jame reikėtų pasirūpinti daugiau nei vienu apšvietimo sprendimu. Todėl šalia pagrindinio lubų šviestuvo, jaukios aplinkos įspūdį sukurs pastatomi toršerai, stalinės lempos ar lempučių girliandos. Ekspertai primena: kuo šviesesnė erdvė – tuo jaukesnė aplinka.
Kurkite jaukumo įspūdį
Atsikrausčius į naują vietą, svarbu sukurti savų namų erdvės jausmą – tam puikiai tinka tekstilės gaminiai. Todėl verta investuoti į kokybiškas užuolaidas, minkštą kilimą, spalvingas pagalvėles ar pledus – tai skleis šilumą ir jaukumą net ir bendrabučio kambaryje.
Savos erdvės jausmą sustiprins bei prisiminimus sužadins mieli asmeniniai daiktai. Tai gali būti nuotraukų rėmelis, mėgstamos grupės plakatas ar močiutės austa antklodė – tik svarbu neprarasti saiko.
Įsigykite mažai priežiūros reikalaujantį augalą
Kambariniai augalai visuomet namams suteiks gyvybės ir šviežumo atmosferą, tad net ir mažiausiame studento kambaryje verta atrasti vietos bent mažam augaliukui. Tikrai nebūtina rinktis didelės palmės ar plačialapio augalo – puikiai tiks ir nelepūs, mažai priežiūros reikalaujantys sukulentai ar kaktusai.