Pirmiausia turėtumėte pabandyti užsikimšusį nutekamąjį vamzdį išvalyti plunžeriu. Atlikite vertikalų judesį stūmokliu aukštyn-žemyn, laikydami rankeną tiesiai 20 sekundžių ir kartokite, kol pamatysite rezultatus, rašo portalas „Express.co.uk“.

Jei nepavyko pašalinti kliūties, gali prireikti nutekamąjį vamzdį valyti specialiomis „gyvatėmis“. Tai plonas, lankstus, tarsi sraigė trosas arba plieninis trosas ant rankenos, kurį galima nuleisti į kanalizaciją, kol pasieksite užsikimšimą.

Pasiekę užsikimšimą, pasukite troso rankeną ir iškelkite jį atgal. Jei užsikimšimas per didelis, toliau sukite rankeną į vidų, kad užsikimšimas suskiltų į mažesnius gabalėlius.

Užsikimšusios kriauklės valymas

Jei ieškote natūralaus metodo, galima naudoti sodos ir baltojo acto – dviejų įprastų valymo priemonių – tirpalą.

Šis metodas ne visada padeda išvalyti pačius didžiausius užsikimšimus, tačiau jį galima išbandyti. Tai pigus ir ekologiškas būdas, kurį verta išbandyti, jei vonia, kriauklė ar dušas retai užsikemša.

Pirmiausia į kanalizaciją įpilkite puodą verdančio vandens, po to įpilkite pusę puodelio valgomosios sodos ir palikite ją nusistovėti kelioms minutėms, o tada į vamzdį įpilkite pusę puodelio baltojo acto ir dar šiek tiek karšto vandens.

Actas

Palikite tirpalą maždaug penkioms minutėms, tada nuleiskite verdančiu vandeniu ir užsikimšimas turėtų būti pašalintas.

Baltąjį actą sudaro vanduo ir acto rūgštis, kuri padeda suskaidyti bet kokią medžiagą kanalizacijoje ir išplauti bakterijas bei blogus kvapus. Burbuliuojanti sodos ir acto reakcija padeda išsklaidyti plaukus, riebalus ir muilo apnašas, kurios galėjo susikaupti.

Jei niekas nepadeda, galima naudoti specializuotus valiklius, tačiau ekspertai įspėja, kad su šiais produktais reikia elgtis atsargiai. Jie paprastai būna labai ėsdinantys, todėl išsilieję sugadins kriauklę.

Užsikimšusi kriauklė

Kad nutekamasis vamzdis ar kriauklė apskritai neužsikimštų, svarbu niekada nemesti į kriaukles tam tikrų daiktų, pavyzdžiui, kavos tirščių. Kavos tirščiai nėra gera idėja, nes jie nėra visiškai tirpūs vandenyje, o tai reiškia, kad susimaišę su sviestu, aliejumi ar maistui ruošti skirtais riebalais, kurie jau padengia vamzdžius, padidinsite kanalizacijos užsikimšimo riziką.

Užsikimšusi kriauklė

Pasak specialistų, kulinariniai aliejai, tokie kaip augalinis aliejus, kokosų aliejus ir alyvuogių aliejus, gali labai prisidėti prie užsikimšimo. Kad ir kaip viliojančiai ir lengvai atrodytų tiesiog išpilti aliejaus likučius į kriauklę, patariama to niekada nedaryti. Taip yra todėl, kad jis gali susimaišyti su kitomis šiukšlėmis kanalizacijoje ir susidaryti nuosėdų sankaupa, kurią gali būti sunku pašalinti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)